×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
27. februāris, 2014
Drukāt

“Emburgas zēni” – pieredze un jaunība


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Populārā šlāgergrupa “Emburgas zēni” patīkami pārsteidz savus cienītājus. Šajā pavasarī iznāks grupas jaunais albums “Es sapņoju”, grupai pievienojušies divi jauni dalībnieki un turpinās grupas Latvijas koncettūre.

Grupas iepriekšējais albums iznāca 2007. gadā. Jaunajā albumā apkopotas pēdējos piecos gados tapušās dziesmas. “Šajā albumā apkopotas mūsu kantri dziesmas, bet top arī šlāgerdziesmu albums,” atklāj Jānis Veikšāns. Grupas līderis Aldis Rullis smaidot piebilst: “Visu laiku krājām un tagad esam vienā buntītē sasējuši. Ir dziesmas, kas šajā albumā netika, tās varētu tikt apkopotas nākamajā, kas būs tuvāks šlāgerim.” Jaunajam albumam ir zīmīgs nosaukums – “Es sapņoju”. Aldis neslēpj, ka katrs albums jau būtībā ir izsapņots. “Mums šis ir ilgi izsapņots, gaidīts.”

Jāpiebilst, ka jaunajā albumā nav dzirdami jaunie grupas dalībnieki, bet viņus klausītāji satiks grupas koncertos. “Šī ir vērienīga programma. Skan gan “Audas” laika dziesmas, gan “Emburgas zēnu”. Ir bijuši koncerti, kuros klausītāji vaicāja, kāpēc nedziedu kā “Audas” laikos, nu šo “Audas” noskaņu var dzirdēt,” atklāj Aldis. Programmā iekļautas “Audas” tautā vairāk iemīlētās dziesmas, piemēram, “Liepu ziedi”, kā arī populārākās dziesmas, kas radušās sadarbības laikā ar grupu “Emburgas zēni”. Dzirdēsiet arī pagājušā gada šlāgeraptaujā augsti novērtēto Anitas Stikānes un Sarmas Upeslejas dziesmu “Ceriņos baltos”, kā arī jaunāko kopdarbu “Brīnummirkļu gūstā”.

Grupai ir mainījies skanējums, jo klāt nākuši divi jauni dalībnieki – vijolniece un jaukas balss īpašniece Katrīna Eglona un akordeonists Kristaps Ginters. “Mūsu skanējumā nav vairs tikai kantri. Latviešiem patīk dažāda mūzika. Esam atgriezušies pie vecā labā šlāgera. Esam kustībā. Mums ir daudz jaunu ideju,” tā Jānis un piebilst, ka “kantrimūzika Latvijā galvenokārt skan ikgadējā Bauskas kantri festivālā. “Šogad 8. jūnijā dosimies uz Rusnes kantri festivālu Lietuvā. Iepriekš esam uzstājušies arī “Visagino country” festivālā, kas ir četrus gadus vecāks par Bauskas festivālu. Ir iestrādnes arī par citiem festivāliem ārpus Latvijas.”

Aldis par saviem jaunajiem kolēģiem smaidot saka: “Vīriešu kompānijai koncertos vajag arī sievietes balsi. Jāieskanas sievišķīgajai notij un lai koncerta apmeklētājiem ir kur piesiet acis.” Aldis ir pārliecināts, ka grupā tagad apvienojusies pieredze un jaunība. “Mēs viens otru papildinām.” Klausītāji ar jaunajiem dalībniekiem var iepazīties arī grupas jaunajā videoklipā “Brīnummirkļu gūstā”, kas skatāms LTV1 raidījumā “Latvijas šlāgeraptauja”.

KONCERTI:


1. III 17.00 Dobeles kultūras namā

8. III Jaunbērzes kultūras namā

14. III 19.00 Valmieras kultūras centrā

21. III 19.00 Krustpils kultūras namā

22. III 19.00 kultūras namā “Zvejniekciems”

11. IV 19.00 kultūras namā “Cata” Cēsīs

1. V 17.00 Ventspils kultūras centrā

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv un koncerta norises vietās.

Cena: EUR 4,5 (Ls 3,10) līdz EUR 7,50 (Ls 5,27)

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+