Sports
Ziemas sports

Enerģētisks karogs, godīga cīņa un ķiploki – valsts amatpersonas pavada olimpiešus1

Foto Karīna Miezāja

Pirmdien “Latvijas Dzelzceļa” muzejā notika Latvijas olimpiskās komandas prezentācija. Par pasākuma galveno varoni kļuva pieredzējušais bobsleja stūmējs Daumants Dreiškens, kurš otro reizi nesīs Latvijas karogu olimpiskajās spēlēs. Jā, otro – pirmā bija pirms četriem gadiem Sočos noslēguma ceremonijā, bet Phjončhanā gods un atbildība, protams, lielāka.

Visi sportisti un viņiem līdzi arī pārējā publika kā pionieri pielēca kājās, kad zālē iesoļoja Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu. Klāt bija arī Ministru prezidents Māris Kučinskis, Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, arī virkne Latvijas Olimpiskās komitejas sponsoru. Viens no pēdējiem tribīnē kāpa “Latvijas Gāze” valdes priekšsēdētājs, ekspremjers Aigars Kalvītis un nopūtās – ko gan lai saku, Edvīns Bērziņš (“Latvijas Dzelzceļa” šefs) mani jau apsteidza ij ar dāvanu (medus podu), ij ar pavadošo runu.

Bet valsts augstās amatpersonas ne tikai vēlēja olimpiešiem veiksmi, bet arī akcentēja to, kas pasaules sportā kļuvis par deficītu – godīgu cīņu. “Latvija pasaules kartē nav lielākā valsts, bet dažās jomās tomēr esam lielvalsts un viena no tām ir ziemas sporta veidi. Tas ir pateicoties jums. Mēs gaidām uzvaras, bet svarīga ir godīga cīņa un patiesa pašatdeve, jūsu darbs ir labs piemērs mums visiem, kā sasniegt to, kas šķiet neiespējams. Kopā mēs veidojam stipru Latviju,” teica Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš olimpiskajai komandai pasniedza Latvijas simtgades karogu. Tas apceļo pasauli un jau pabijis visās valstīs, kurās sastopami latvieši, norādīja Vējonis un piebilda, ka tādējādi uzsūcis daudz pozitīvās enerģijas, kura sportistiem noderēs.

Savukārt, Ministru prezidents Māris Kučinskis dāvāja delegācijai prāvu grozu ar rupjmaizi, speķi un ķiplokiem. “Tie ir pret slimībām un konkurentu blēdībām. Viena ķiploka daiviņa ir jau puse no uzvaras,” smaidīja premjers.

No sponsoriem olimpieši saņēma divus medus podus, Nameja gredzenus, komplektus ērtākai ceļošanai. “Mūsu zeme – Latvija,” Vējonis sportistus pavadīja ar basketbolā iepazītu saukli.

Saistītie raksti

Phjončhanas olimpiskās spēles Dienvidkorejā risināsies no 9. līdz 25. februārim un Latviju pārstāvēs 34 atlēti (plus bobsleja rezervists Intars Dambis) deviņos sporta veidos. Lielākā daļa sportistu un treneru ceļā dosies 31. janvārī un 1. februārī.

Galerijas nosaukums
LA.lv