Pasaulē
Eiropa

ES aicina Baltkrieviju beidzot atteikties no nāvessoda5


Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko.
Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko.
Foto – LETA/Reuters

Eiropas Savienība (ES) nosodījusi Baltkrieviju par nāvessoda izpildi un aicinājusi tās prezidentu Aleksandru Lukašenko atteikties no augstākā soda mēra.

ES “sagaida, ka Baltkrievija, kas ir vienīgā valsts Eiropā, kura joprojām piemēro augstāko soda mēru, bez kavēšanās ieviesīs moratoriju nāvessodam kā pirmo soli uz tā atcelšanu,” paziņoja ES augstās pārstāves ārlietās un drošības politikas jautājumos Federikas Mogerīni preses sekretāre Maja Kocijančiča. “Ņemot vērā nāvessoda izpildi Kirilam Kazačokam, kas notika 2017.gada oktobrī, bet par kuru sabiedrība tika informēta tikai tagad, ES atkārtoti izsaka savus stingrus iebildumus pret augstāko soda mēru jebkādos apstākļos.”

Minskā bāzētā cilvēktiesību aktīvistu organizācija “Vjasna” šonedēļ paziņoja, ka Kazačoka radinieki tikai tagad informēti, ka viņam oktobrī izpildīts nāvessods.

Kazačokam nāvessods tika piespriests 2016.gada decembrī Gomeļas pilsētas tiesā par 17 gadus vecā dēla un deviņus gadus vecās meitas nogalināšanu, lai atriebtos sievai par šķiršanās pieprasīšanu. Slepkavību pastrādāšanas brīdī viņš bijis piedzēries.

Pēc aktīvistu teiktā, šobrīd Baltkrievijā nāvessoda izpildi gaisa pieci notiesāti slepkavas.

Saistītie raksti
LA.lv