×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
1. oktobris, 2015
Drukāt

Es darīju to apzināti, atzīst meitas klasesbiedreni iekaustījušais tēvs (52)

Kadrs no videoKadrs no video

“Es iztaisīju šovu. Es to izdarīju apzināti. Es apzināti pieskāros, lai būtu šis blīkšķis,” stāsta Gunārs, kādas meitenes tēvs, kas ieradās skolā, lai pāraudzinātu viņa meitas “ienaidnieci”.

Jau ziņojām – Rīgas 47. vidusskolā dusmīgs tēvs ieradās klasē, un ar siksnu uzšāva meitas klasesbiedrenei, ar kuru viņa bērnam ilgstoši bijis konflikts. Pilns notikušā audio ieraksts meklējams šeit.

“Darīju to, lai meiteni varētu aizsūtīt uz pārbaudi, Viņa ir psiholoģiski nelīdzsvarots cilvēks. Viņa neapzinās, viņa lec acīs visiem,” tā savu rīcību attaisnoja tēvs, pret kuru Valsts policija tagad ierosinājusi administratīvo lietu.

13 gadus jaunā meitene, kura cieta no dusmīgā vīrieša, stāsta: “Kad es ienācu klasē, starpbrīdis gāja uz beigām. Viņš sēdēja turpat kur Ieva [vīrieša meita – red.], ar siksnu uz galda.” Sāra atzina, ka jau tad viņai kļuvis bail.

Acīmredzot, tāds arī bija vīrieša mērķis. Viņš pats atzīst, ka vēlējies Sāru “pārmācīt” par to, ka meitene apsaukā viņa meitu.

Tikmēr skolotāja stāsta, ka starp meitenēm jau ilgstoši bijis konflikts, un abas pusaudzes jau iepriekš viena otru apsaukājušas.

Interesanti, ka tad, kad notika incidents, klasē atradās arī skolotājs. “Skolotājs Gusts vienkārši pateica, ka – nē, nē, nevajag tā”, stāsta cietusī meitene. Pats skolotājs Laimonis Gusts stāsta, ka uzskatījis, ka siksna esot kā pistole teātra izrādē un ka nebija gatavs ka tā “izšaus”. “Šajā gadījumā es jau to jostu ieraugot, negaidīju, ka tā tiks likta lietā,” taisnojas skolotājs.

Iespējams, ja klasesbiedri nebūtu veikuši audioierakstu, šis incidents tā arī paliktu bez ievērības, jo skolas darbinieki centušies audio ierakstu iznīcināt un pat prasījuši 13 gadus vecajai meitenei parakstīties, ka viņa neļaus ierakstam nonākt internetā.

“Mūsu skolā ir divas sociālās pedagoģes. Viņas mani pasauca un pateica, lai meitene parakstās par to, ka nevienam nesūtīs video no vakardienas,” stāsta skolniece.

Skolas pārstāvji skaidro, ka viņi negribēja, lai tas nokļūst Youtube, vai citur internetā, “jo tas pazemojot cilvēkus”.

Tikmēr vecāki, kuru bērni mācās šajā skolā ir sašutuši: “Atnāk vīrietis un uztaisa linča tiesu meitenei, pazemojot bērnu visu klasesbiedru klātbūtnē, savas meitas klātbūtnē, parādot, cik viņš ir varens,” norāda kāda mamma.

Pievienot komentāru

Komentāri (52)

 1. Nu Zāra! Kur Jozefs?

 2. Mīļie cilvēki , man vienkārši nāk smiekli par šo visu situāciju , par to ka no šī visa tika iztaisīts šovs. Es pazīstu abas meitenes , un varu pateikt tikai to , ka vainīga ir pati tā “tēva” meita. Ļoti žēl ka viss šajā video in materiālā tiek vērsts pret Sāru. Vienkārši neviens nezin patiesību un visus sīkumus.

 3. 1:29 Visu izskaidro bez vārdiem.

 4. 13 gadīgs skuķis var atļauties pateikt :”dirst ejat”, pieaugušam cilvēkam? Kāpēc par to neviens nerunā?

 5. Paskatieties uz to skuķu sejām – tur jau viss rakstīts. Ak, nabaga cietusī nopērtā vista! Visu laiku varēja par citiem ņirgāties, tagad dabūja pati pa skaustu un nu ir ai ai ai. Tā tikai!

 6. pieaugušajiem jārāda piemērs bērniem ar SAVU UZEDĪBU, tad te nu viss ir skaidrs, kas ir kas.
  Lai “soģis” atvainojas visiem, arī bērniem un skolotājiem, un gatavojas tiesas darbiem par vardarbību
  pret nepilngadīgu personu.

 7. Te atnāca cits tētis un “parādīja siksnu “meitenei,kuru ģimenē laikam neaudzina.Šis darbiņš bija jādara tās meitenes vecākiem,lai meita “nolaižas no saviem augstumiem” un nepazemo citus.
  Lai arī kā mums,vecākiem,negribas pielietot “vecās” audzināšanas metodes,bet šad tad tīri labi tās palīdz,lai bērns “savāktos” un protams noteikti ar bērniem ir jārunā,bieži agresija nāk no
  attiecību problēmām ģimenē.

 8. Pedagoga – vīrieša klātbūtnē notiek vardarbība pret 13 gadīgu skolnieci – praktiski esot atbildīgam par savu skolnieci – viņš vēl saka bērnam nomierinies? nevis tam, kas ienāca ar to siksnu klasē sist? ārprāts! un tie sociālie pedagogi? tas ir šausmīgi, un viņi turpinās strādāt? vecāki- tagad jārīkojas jums, ja negribat lai jūsu bērnus audzina šitādi… jo viņi viņus izaudzinās….

  • – viņš vēl saka bērnam nomierinies?

   nu bet gudrs tak ātri sasmadzeņoja kuŗš ir boss tagad , tad vēl pats ka nedabūtu

 9. nu pēc vairuma komentāru izskatās ka jūs labi sapratīsities ar bēglīšiem audzināšanas jautājumos

 10. Kur izkrāsotā skuķa vecāki un skolas darbinieki skatās ? Rupja turklāt…….

 11. 13 gadi?! Kurpes uz papēžiem un jau lieto makeup? Kas ir iemesls viņas nepiedienīgam izskatam? Nav veselīgu vecāku, kas iemāca meitenei piedienīgi sevi pasniegt. Ja mana meita šitā būtu saģērbta Anglijā, man jau sen būtu sociālie darbinieki pie durvīm. Jums ir slima sabiedrība. Nosodat izmisušu tēvu, paši uzprasat ko meitenes vecāki ir ieguldījuši šajā nepiedienīga izskata 13gadus vecā meitenē. Pedofīlu midzenis

  • Ne.. Anglija tieši tā arī viņas ģērbjas!! Es vispār nevaru iedomāties valsti – kur nu vēl Angliju, kur kaut kāds vīrietis varētu sist skolnieci, skolotāju klātbūtnē un skolotāji vēl cenšas to apklusināt!!

 12. sabiedrība nav vesela, ja aizstāv kaušanos. kaut vai tādēļ vien, ka vienmēr atradīsies kāds vēl spēcīgāks, kurš piekaus pašu kāvēju.. tā situācijas nerisina normāli cilvēki

 13. Tēvs aizstāv savējos ar tādiem līdzekļiem, kas ir pieejami un kas darbojas tūlīt. Tā tam jābūt, tāpēc jau viņš ir tēvs! Tā rodas stipras ģimenes, uz kurām balstās nākotne. Ja gaidīsim, lai mūsu bērnus aizstāv visādas inspekcijas un padomes, tad arī nesagaidīsim. Arī šajā gadījumā – konflikts bija ilgstoši nenovērtēts…

  • Vienīgais ko īsts vīrietis varēja izdarīt ir iet runāt ar otras meitenes vecākiem, un ja vajag kauties ar tēvu!! Zemiska rīcība. Ir tik daudz varianti kā risināt šo konfliktu, tas nebija viens no tiem.

 14. Kārtējā sla../.. pa kura nez ko no sevis iedomājās tika pārmācīta. Tad nu gan…

 15. ir jāiemācās cienīt līdzcilvēkus un vecākus cilvēkus!!! Viņas mīmiku video pavērojiet! Kaut kas tur nav īsti labi… Ne jau vetli tēvs uz skolu skrēja. Sāra ir jāaudzina!!!

 16. Nekauņa Sara saņēma pēc nopelniem, un kas te nedabisks? Ko sēsi – to pļausi. Ja vecāki nespēj to ieskaidrot savam bērnam, to skaidro pasaule – tikai nežēlīgāk. Tagad nu esot cietusī – kādas muļķības, tikai normāla atlīdzība par iepriekš sadarīto.

 17. Kāds te agresīvais vīrietis? Tēvs aizstāvēja savu meitu pret nekauņas uzbrukumu! Ko tad viņam vajadzēja darīt? Noskatīties? Raudāt? Vai sūdzēties skolotājai vai policijai, labi zinot, ka tie tikai pasmiesies? Vai kāds var atbildēt tieši uz šiem jautājumiem?
  Vai šeit ir arī kādi citi tēvi, kuri nerīkotos tieši tāpat? Jebšu visi jau mīkstie un geji?

 18. Interesanti,ka neviens nerunā par cēloņiem,tikai par sekām.Te būtu akmens jāmet audzinātāja un psihologu dārziņā.

 19. Noskatījos video. Bērnu tiesību aizsargi uztraukti tikai par to, ka Ievas tēvs aizskāra Sāru, kas ilgus gadus terorizējusi viņa meitu. Bērnu tiesību aizsargus uztrauc tikai tas, kādā veidā tēvs varēja iekļūt skolā. Tātad cietuma režīms skolās jāpastiprina! Taču ne bērnu tiesību sargātāju, ne abas sociālās pedagoģes neuztrauc tas, ka Sāra gadiem ilgi ņirgājusies par Ievu! Lieta tiek pasniegta tā, ka neadekvāts tēvs neno šā ne no tā piekāvis svešu bērnu. Ko viņam vajadzēja darīt? Runāt ar dāmīti Sāru? – Viņa atbildētu – Ej d..irst, kā tas bija dzirdams ierakstā.
  Sociālās pedagoģes gribēja panākt, lai ieraksts nenonāk atklātībā, jo tas parādītu, cik liels ir brāķis viņu darbā. Visu cieņu Ievas tēvam, kas aizstāvēja savu meitu! Sārai nekādi miesas bojājumi nav nodarīti, tātad tas ir sīks huligānisms – administratīvs pārkāpums. Toties uzreiz visi sarosījās un visa Latvija televīzijā varēja apskatīt dāmīti Sāru, kas pazemo savu klasesbiedreni. Ja Ievas tēvs ietu oficiālo, godīgo ceļu – runātu ar sociālajām pedagoģēm, ar direktori, viņš, kā redzams, šajā skolā neko nepanāktu. Viņam pateiktu, ka “meitenes strīdas” un “tas ir normāli”. Tagad vismaz ir rezonanse.
  Turpmāk iesaku visiem bērniem, kurus skolā pazemo, to ierakstīt audio un video, un izlikt internetā. Lai tad skolas glābj savu godu, kura daudzām sen vairs nav!

 20. Konflikts starp meitenēm bija ILGSTOŠS un notika SKOLĀ. Atbildīgie ir PEDAGOGI!
  Vai tad bija jāsagaida, kamēr tā debīlā Zāra tiešām nogrūdīs Ievu pa trepēm, lai viņa lauž kaklu? …. !!! Nez, ko tad visa tā kompānija dziedātu.
  Malacis tēvs, kas aizstāvēja savu bērnu, kamēr nav noticis kas neatgriezenisks.

 21. Ja līdz kaut kam tādam nonākts, klases audzinātājs nav veicis savu tiešo darbu.

 22. Dīvaina un ļooooti vienpusīga informācija! Prakstiski nav nekāda no “vainīgā” tēva puses dota info, viss “vienos vārtos” un ļoti čaklie mēdiju darboņi murmulē tikai par “noziegumu”! Bet ne vārda par konflikta iemesliem, kas pie tam esot BIJUŠI JAU ĻOTI SEN??! Pārāk atgādina 4.maija kliķes un masu mēdiju izteikti vienpusīgo “labo bēgļu” melu kampaņu!

 23. “…ja klasesbiedri nebūtu veikuši audioierakstu…” – malači klasesbiedri!!! Cerams, ka šo tēvaini vēl ir iespējams izārstēt.

 24. sabiedrība tiešām ir slima, ja var aizstāvēt tādu tēviņu. Lai ko arī tā meitene nebūtu darījusi, tā izrīkoties pieaugušam cilvēkam ir nepieļaujami. Es arī principa pēc neatvainotos tādā situācijā, kad man brūk virsū. Par skolotāja izturēšanos vispār trūkst vārdu. Viņam uzreiz to papuci vajadzēja izsviest no klases, pasakot, ka problēma tiks risināta direktores kabinetā abu pušu vecākiem klātesot. Nevis: nu nu, tā jau nevajadzēja un meitenei: “nomierinies!”.

 25. – “psiholoģiski nelīdzsvarots” pirmkārt ir Ievas tēvs! Iāds iespaids paliek, ka labi, ka viņam nebija kāds šaujamais!

  • ļoti žēl, ka nebija šaujamā ! Nemaz nebūtu jāšauj, tai barvedei būtu bikses pilnas un lielā nekaunība papēžos !

 26. tur jau meitene audioierakstā parāda sevi ne no tās labākās puses. būtu teikusi, ka atvainojas, nevis ietiepīgs “nē”, tad viss būtu beidzies. skuķis ir provokators, skaidri tas ir redzams un dzirdams. Vīrietim vienkārši mērs bijis pilns.. pilnībā viņa pusē, jo ar tādām izlēcējām darīšana ir bijusi, DIEMŽĒL.

 27. Mūsdienās par daudz tiesību un nekādu pienākumu. Šeit par cietušo jāatzīst tēvu ar siksnu, jo izskaās, ka skolotāji un skolas vadība kaut ko ir palaiduši garām. Mūsu tiesību aizstāvji pārāk daudz uzmanības pievērš visādu kretīnu labsajūtai, kas veicina visatļautību. Protams, nav jau pareizi iet uz skolu un fiziski iespaidot sava bērna klasesbiedrus, bet es nezinu, kā es rīkotos līdzīgā situācijā. Neviens to nezin…

 28. Izskatās ka te jau vispirms ir jāanalizē pedagogu atbilstība ….. jo sevišķi skolas direktora atbilstība attiecīgajam darbam …. Kā varbūt ka pedagogi zina par incidentu bet tas netiek novērsts…. vai pedagogi ar pēcpusi domā ??? ..

 29. Diemžēl šitādas .. , kurām ir tikai tiesības bet nav PIENĀKUMU …. .. PASŪTĪS JEBKURU PEDAGOGU UN ARI PAŠU DIREKTORI… Esmu tēva pusē … ….

 30. Tas skuķis jau nu gan izskatās pēc pamatskolas skolnieces …

 31. Bet varbūt vajadzētu arī uzrakstīt, ko tā meitene ir izdarījusi. Varbūt skola nav novērsusi otras meitenes pazemošanu. Protams, tēvs nedrīkstēja tā rīkoties, bet kaut kas šajā publiskajā informācijā nav kārtībā.

 32. Šādas nekauņas, kas lieto lamuvārdus vai fiziski iespaido savas klasesbiedrenes vai klasesbiedrus skolā ir jāizolē uz karstām pēdām. Skolas vadībai tādos gadījumos ir nekavējoties jāsauc pašvaldības policija un skuķis vai puika ir jāved uz policijas iecirkni, kur psihologa klātbūtnē jāliek paskaidrot sava rīcība. Bez sekām nedrīkst atstāt nevienu lamāšanās vai fiziska uzbrukuma gadījumu. Tēvs tā rīkojās aiz bezizejas, jo neredzēja ka skolas vadība būtu spējīga tikt galā ar to nekauņu.

 33. Pilniigi piekriitu teevam, jo sii meiteni, ja vinu taa var saukt, to bija pelniijusi!

 34. Kādu šovu? Onkulīts par savu “šovu” pats varēs tikt uz psihekspertīzi. Bet tie, kas šeit noliek meiteni, ne ar ko nav par viņu labāki, jo dara tiešu to pašu, apsaukājas sociālajos tīklos. Tātad šos arī vajag iekaustīt? Paši parakstās uz to? Būtu smieklīgi, ja nebūtu tik ironiski skumji.

 35. Kaut kāda .. tas saucamais “bērns”.

 36. Jā, nu ;sitas skuķis īsajos svārkos un augstpapēžu kurpēs konkrēti uzprasās uz nepatikšanām. Tēvs ar viņu parunāja valodā, kuru viņa saprot, var būt pat gadījumā, ja meitene attapsies, būs pasargājis viņu no vēl nepatīkamākām sekām.Citu klasesbiedru mammas gan dziedātu citu dziesmu, ja viņu bērni būtu apsaukāti, nelieciet egoismam un uzpūtībai vēl vairāk augt augumā spēlpjoties aiz jūsu mugurām.

 37. tēvam vajadzēja pa kluso iekaustīt nekaunīgo meiteni

 38. Un kāds paradokss – pedagogi pie psihologa iesaka iet tiem labi audzinātajiem, pieklājīgajiem bērniem, lai viņi iemācītos sadzīvot ar tiem dranķiem, kas saukājas.
  Man gan liekas, ka kaut kas ir salaists galīgi šķērsām un, izrādās, bērniem mājās jāmāca sist, kost, spert, saukāties, nevis būt pieklājīgiem, nebļaustīties un nekaustīties.
  Man liekas, tos, kas aiztiek citus bērnus klasē, vispirms vecākus brīdināt, ka bērni jāaudzina un tad, ja nav rezultāta…ārā no skolas, lai mācās mājās.

 39. Liekas, ka tā meitene, kas dabūja ar siksnu, bija pelnījusi kaut kādu iespaidošanu. Neveikli, protams, ka vecākiem irjādara citu vecāku darbs.

 40. Lai “nabadzīte” priecājas, ka pie mums nav kā ASV, kur viņas apsaukātā meitene vienkārši varēja atnest uz skolu sava tēva (vai mammas) Smith-Wesson revolveri un “nolaist no kātiem” gan savu pāridarītāju(-as), gan “učuku”, kurš izlikās visu to apsaukāšanu un pazemošanu neredzam !

  • Veca paruna saka , ja vecāki bērnu neaudzina kā nākas , tad pasaule izmācot !
   Ko var domāt par vecākiem , ja paši izaudzinājusi tādu rupju meiteni , laikam no mazām dienam viņai atļauts viss , ari muti brūķēt ! Nātres tādam skuķēnam ! Protams , nevar tomēr nākt klāt svešam bērnam un uzšaut pa stilbiem un man jautājums skolotājiem un klases audzinātājam , zinājāt , ka ir konflikts starp divām meitenēm , kapēc neizravē šo konfliktu jau iedīglī ? Zina , bet neko nedara ? Kaut abu meiteņu vecākus izsaukuši uz skolu un visu noskaidrojuši .Tagad viss atklājas un grib noklusēt pašu bezatbildību .

 41. Bērns? Tā jau vesela mamzele, kura nemaz neizskatās pēc bērna. Un var redzēt ka nav nekāda labā.

 42. Nav labi bērnus sist,bet nav labi kad bērniņiem ir dota visatļautība.Un ja konkrētā iepērtā meitene būtu pats pieklājības iemiesojums tad vecāku cilvēku dir.t nesūtītu.Taču tādām lietām bērnu aizstāvji uzmanību nepievērš!!!

 43. pelnijusi bija noteikti, un acimredzot dotajā skolā citādi uzmanibu problēmām neievērst, bet visumā nebija sevišķi gudra rīciba, vajadzeja ko citu izdomāt.

 44. Ļoti žēl, ka izglītības sistēma un pedagogi ir “bez mugurkaula” un regulāri pieļauj mobingu un klaju vardarbību skolēnu vidū. Tā meitene iespējams tiešām bija pelnījusi kārtīgu pērienu par savām rupjībām. Bērnu aizsardzības inspekcija ir devusi visas iespējas bērniem būt bezatbildīgiem un rupjiem un rūpīgi sarga viņus ar humāniem likumiem. Lai Dievs nedod šādas “jaukas”meitenes pašiem likuma sargiem satikt uz “šauras taciņas”jau viņu spēka gados! Tēvam vajadzēja labāk izvēlēties kārtīgu nātru pušķi un sadot pa stilbiem, citādi tagad meitas aizstāvim “mūsu taisnā tiesa” piespriedīs par viegliem miesas bojājumiem pantu.

  • Nevis izglītības sistēma un pedagogi ir bez mugurkaula, bet gan arvien vairāk kļūst vecāku, kuri uzskata, ka vienīgais viņu pienākums ir radīt “miesu” (tas ir bērnu, kurš bieži vien “top necerēti”), un tai pašā brīdī aizmirst, ka viņu vajag arī audzināt par cilvēku ar dvēseli. Piekrītu Pēterim Kļavam (ārstam), ka arvien vairāk ir debīlo, kuri “uzražo” debīlos. Nu, vai tad normāla (audzināta!) meitene spētu kādu pazemot?! Absurds! Tas kas notiek skolās ir vienkārši pretīgi – pazemoti tiek ne tikai bērni, ļoti “tālu” tiek sūtīti skolotāji, zeļ un plaukst rupjība un visatāutība, jo tāda saskarsmē bērni aug ģimenē. Nešausminieties te par tēva rīcību, labāk domājiet par savu bērnu uzvedību (ik dienu publicē ziņas, ka tiek piekauti un nogalināti arī vecāki. No neaudzinātiem un bez mīlestības augošiem bērniem var sagaidīt jebko! Par to jums ir jāuztraucās! Ja tā turpināsies, arī jūsu-vecāku- dzīve nebūs droša.)

Draugiem Facebook Twitter Google+