×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
22. septembris, 2015
Drukāt

ES iekšlietu ministri atbalsta plānu par 120 000 bēgļu pārdali (5)

Foto - Ģirts ZvirbulisFoto - Ģirts Zvirbulis

Otrdien notiekošajā Eiropas Savienības (ES) iekšlietu un tieslietu ministru sanāksmē vairākums ministru nobalsojuši par Eiropas Komisijas (EK) ierosināto 120 000 bēgļu pārdali starp dalībvalstīm, tviterī raksta ES prezidētājvalsts Luksemburga.

Pret priekšlikumu sadalīt bēgļus balsojušas Ungārija, Rumānija, Čehija un Slovākija, taču lēmums pieņemts ar kvalificēto balsojumu, ziņo diplomāti, kas vēlējās aplikt anonīmi. Somija balsojumā atturējusies.

ES 28 dalībvalstis parasti tiecas pēc kompromisa un vienprātības lēmumu pieņemšanā, bet iespējams arī pieņemt saistošu lēmumu ar kvalificēto vairākumu, proti, ja to atbalsta 55% dalībvalstu, pārstāvot vismaz 65% no visiem ES iedzīvotājiem.

Atkārtotā ārkārtas sanāksme sasaukta, jo pagājušajā nedēļā ministri nespēja panākt vienošanos par pretrunīgi vērtēto EK priekšlikumu.

Otrdienas iekšlietu ministru sanāksmei trešdien sekos tam pašam jautājumam veltīts dalībvalstu līderu ārkārtas samits.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Ungāru žurnālistes paklupinātais bēglis izrādījās terorists. Mūsu tante saka ka nekādas pārbaudes nav vajadzīgas un jau otrā dienā šie jāliek pie darba. Prokuratūra! Kāds sods pienākas pilsonim kas veicina terorismu? Ar pelnu kaisīšanu uz galvas būtu par maz.

    • Kaa taa terorists? Kas to saka? Vaacijaa zinjoja, ka shim beeglim, kas nogaazaas ar mazi beerneli zu pleciem, Spaanijas treneru skola dos vietu maaciities par futbola treneri!

  2. Kā man tapis zināms šinīs dienās, tieši šodien. Ar valdības lēmumu tiek likvidēta Upeslejas Plaušu un tuberkolozes slimnīca. Lielais sešstāvīgais korpuss ar visām piebūvēm apkārt tiks atdots un pārbūvēts laimes mekletājiem tā saucamajiem bēgļiem, dzīvokļiem. Bērnus no šīs mājas uz skolām, kuras jau ir pieteikušās Rīgā , vedīs ar atsevišķiem autobusiem un sagaidīs pēc skolas.Viss notiks ar lielu kvalitatīvu servisu. Uz kurieni pārcels Plaušu slimnīcu pagaidām nav zināms, jo tas valdībai šinī brīdī liekas ir mazsvarīgi. Latvija, vai mēs atklāti zem eiropas savienības Junkera spiediena iesim zudībā? Latvieši domājiet!

  3. Paskatoties uz šiem secinu, ka viņi ir netīrīgi un slinki. Izskatās, ka tikko no migām izvilkušies. Kamēr tur Muceniekos sēž, varēja kaut ēku kurā patreiz dzīvo, pašu spēkiem pieremontēt, taču gaida lai kāds to izdara par manu nodokļu naudu! Forši, ne?

  4. Saprotu cilvēkus, kuri bēg no kara šausmām,tomēr nesaprotu šī bēgļu vairākuma uzstājīgo vēlmi nokļūt
    Vācijā, Skandināvijas valstīs un citās ar augstu dzīves līmeni. Acīmredzot liela daļa no viņiem ir ekonomiskie bēgļi, arī no Sīrijas, kas vienkārši izmanto situāciju. Tāpat nesaprotu, kāpēc Latvijas politiķi un ES deputāti NEPASKAIDRO Eiropai Latvijas reālo situāciju, kuras teritorijā 50 okupācijas gados jau tika iepludināti 760 tūkstoši cittautiešu no citām PSRS republikām, no kuriem 82% bija krievu tautības! Kurā Eiropas valstī vēl tā notika? Šī rūgtā pieredze arī padara šo bēgļu jautājumu tik jūtīgu Latvijā, jo latviešiem nesenā pagātnē draudēja reāla asimilācija. Laikam jau Straujumai nepietiek drosmes to visu atklāti pateikt Junkeram un pārējai Eiropai, bet vieglāk ir to visu novelt uz savējiem, uz NA partijas reitingu celšanu.

Draugiem Facebook Twitter Google+