×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
15. februāris, 2012
Drukāt

«Es jau neesmu tāds kā visi citi»

dule_leta

Kur ir, tur rodas! Gaidāmais 18. februāra referendums ir piesaistījis tik plašu sabiedrības uzmanību, ka kļuvis par iekārojamu izpausmes mērķi arī dažādiem lētas slavas cerētājiem. Ar aicinājumiem iet un balsot “pret” uzmanību piesaistīt jau ir pagrūti.

 

Tas šobrīd ir – kā Rietumu popkultūrā dēvē – “mainstream” jeb “vadošā plūsma”. Izsmalcinātiem ļaudīm tas liek raukt degunu – nu kā tad es tāpat kā visi citi… Lai izceltos, vajag ko oriģinālu, vislabāk nedaudz skandalozu.

Izbijis humora “šovu” vadītājs, neizdevies mūziķis un diskusiju vadītājs Viesturs Dūle aicina referendumā balsot ar “baltu lapu” (pareizāk teikt – mest urnās sabojātus balsošanas biļetenus). Tā būšot kā “attiecību sākšana no nulles starp latviešiem un krieviem”.

 

“Ja latviešu valoda būtu apdraudēta, es viennozīmīgi balsotu “pret”,” apgalvo Dūle, kurš “draudu” noteikšanai izmantojis sen apgūtas aritmētikas formulas. (“Tā ir 5. klases matemātika – “krievi” var savākt, maksimums, 50% no nepieciešamajām balsīm, un Latvijā paliks tikai viena valoda arī pēc referenduma – punkts!”).

 

Tālākajos spriedelējumos jau ieskanas motīvi no pierastā «Saskaņas centra» repertuāra – krieviem 90. gados esot solīta Latvijas pilsonība, bet šis solījums neesot izpildīts. Tāpat arī citi solījumi. Un vispār – “kāpēc mēs par to uzvelkamies, ja ir daudz svarīgāki jautājumi – ekonomika, izglītība un ražošana,” prāto V. Dūle. Tiesa, tāpat kā citi šā viedokļa piekritēji un daudzinātāji, arī viņš neizskaidro, kā nacionālo jautājumu ignorēšana varētu palīdzēt uzlabot ekonomiskos rādītājus. Te matemātikas zināšanas vairs nepalīdz.

V. Dūlem ir talants iznirt politiski emocionālu saviļņojumu brīžos un arī labas organizatora dotības, lai kādu brīdi vestu pavadā lielāku vai mazāku ļaužu bariņu. To viņš pierādīja pērn, pēc 10. Saeimas atlaišanas Daugavmalā sarīkojot slavenos «oligarhu kapusvētkus». Ieguvis uzmanību un ātru slavu, viņš mierīgi nokāpa no skatuves, lai tagad atgrieztos pirms referenduma.

Ideju popularizēšanai esot paredzēta īpaša kampaņa, kas izmaksāšot 1500 latus. Sponsori pagaidām netiek atklāti. Būsim uzmanīgi!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+