Pasaulē
Eiropa

ES pagarina Krievijai piemērotās sankcijas 16


Eiropas Savienības karogs.
Eiropas Savienības karogs.
Foto – LETA

Eiropas Savienības (ES) Padome ceturtdien par sešiem mēnešiem pagarinājusi noteiktām Krievijas nozarēm piemērotās sankcijas, kas Maskavai noteiktas par tās agresiju Ukrainā.

Sankcijas, kas vērstas pret Krievijas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm, būs spēkā līdz 2018.gada 31.jūlijam.

ES Padomes lēmums seko pēc tam, kad Francijas prezidents Emanuels Makrons un Vācijas kanclere Angela Merkele bloka līderu samitā 14.decembrī sniedza jaunāko informāciju par Minskas vienošanās pildīšanu.

Sankcijas pagarinātas, jo Minskas vienošanās nav pilnībā izpildīta.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

LA.lv