×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
9. septembris, 2015
Drukāt

Junkers aicina nākamnedēļ vienoties par obligātu 160 000 imigrantu uzņemšanu (16)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers trešdien uzrunā Eiropas Parlamentā (EP) par stāvokli Eiropas Savienībā (ES) paziņojis, ka EK ierosina dalībvalstīm obligātā kārtā uzņemt 160 000 imigrantu no Itālijas, Grieķijas un Ungārijas.

“Eiropas Savienībai tagad nav laiks baidīties, tagad ir laiks drosmīgai rīcībai,” savā pirmajā uzrunā par stāvokli ES pavēstīja Junkers.

Kā norādīja Junkers, vienošanās par 160 000 bēgļu sadali pa dalībvalstīm ir jāpieņem nākamajā nedēļā gaidāmajā ES tieslietu un iekšlietu ministru ārkārtas sanāksmē.

“Tie ir 160 000, kas Eiropai ir jāuzņem savās rokās, tas ir jādara obligātā kārtā. Es aicinu [Eiropas] Padomi iekšlietu ministru sanāksmē 14.septembrī vienoties uzņemt 160 000,” pavēstīja Junkers.

Viņš vienlaikus brīdināja dalībvalstis neizvēlēties reliģiju kā kritēriju, lemjot par bēgļu uzņemšanu.

“Kad runa ir par bēgļiem, nav reliģijas, nav ticības, nav filozofijas,” sacīja Junkers. “Mēs nešķirojam.”

Tāpat viņš pavēstīja, ka EK tuvākajās dienās vērsīsies pret valstīm, kas nepilda ES tiesību normas par patvēruma meklētājiem.

“Tas ir uzticamības jautājums, lai dalībvalstis pildītu starptautiskās un Eiropas tiesības, par kurām esam kopīgi vienojušies,” norādīja Junkers.

EK prezidents arī aicināja atļaut patvēruma meklētājiem strādāt viņu lūgumu izskatīšanas laikā, ko ES normas šobrīd neatļauj. “Es stingri atbalstu ļaut patvēruma meklētājiem strādāt un pelnīt pašiem savu naudu, kad notiek patvēruma piešķiršanas process. Darbs ir cieņas jautājums. Mums ir jādara viss, lai mainītu mūsu nacionālo likumdošanu, lai ļautu strādāt bēgļiem no viņu ierašanās pirmās dienas,” sacīja Junkers.

Viņš arī uzsvēra, ka bēgļu plūsmas radītās problēmas neietekmēs Šengenas sistēmu.

“Šīs komisijas mandāta laikā Šengenas sistēma netiks atcelta,” paziņoja Junkers.

Jau ziņots, ka ES valstu un valdību vadītāji iepriekš vienojās, ka dalībvalstis nākamajos gados varētu uzņemt 60 000 bēgļu, tomēr par konkrētu risinājumu bēgļu uzņemšanai un sadalīšanai pa valstīm diskusijas turpinās.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Lai noturētos pie siles, glumie NA kangari iznīcināja nacionālo valūtu latu un ielaiž bēgļus

 2. Nost ar tadiem Junkeriem, kas atbalsta slepkavas un organizeto noziedzibu Eiropa.
  Tie nav nekadi begli, bet ta ir organizeta noziedziba. Totals haoss Eiropa. Ta saucamie “begli”
  tukstosiem un tukstosiem grauj, demole, lauz visu kas pagadas cela, sit un nosit cilvekus, izvaro uz ielam baltas sievietes, ja kadu vel atrod, jo noslepusas.
  Ir jaaptur sis neprats! Ar militaro palidzibu, ja citadi nevar!

 3. nevajadzes nekādu-krievi nāk Atbildēt

  junkers ar bēgļiem noaidīs ES podā bez kremļa palīdzibas. netiek jau risināts pamatjautājums- bēgļu neielaišana

 4. Tam Cumlakam vajag ieskaidrot,ka palīdzēt var ceļot apsargātas nometnes pašā Āfrikā !!!
  ———–
  Bildē nevar saprast: vai viņam nav brūnas aces un līks deguns ?

 5. Nē, Junkera kungs, mēs nevienosimies par 160 000 t.s. bēgļu uzņemšanu! Tie nav bēgļi, tie ir potenciālie vai esošie musulmaņu kaujinieki. Paskatieties internetā uz šiem bēgļiem – pārsvarā jauni, fiziski trenēti vīrieši! Sīrijā notiek karš, tur šauj un bombardē, tāpēc jaunie vīrieši mūk uz Eiropu, pametot sievas un bērnus, vecākus un vecvecākus? Cik loģiski, vai ne? T.s. bēgļi te grib ieviest savas musulmaņu tradīcijas. Man rada nepatiku lakatos ievīstījušās sievietes, nerunājot par paranžām. Ja Sīrijā ir karš un cilvēki ir apdraudēti, tad jāizbeidz karš, nevis puse Sīrijas iedzīvotāju jāpārceļ uz Eiropu! Tie bēgļi, kas plāno atgriezties dzimtenē, sēž Turcijā un citās kaimiņvalstīs, un nedodas uz Vāciju vai Zviedriju. Šo zemi iekopuši mūsu senči vairākus gadu simteņus, un mēs neļausim to okupēt musulmaņu ordām – tikai tāpēc, ka viņi tā grib! Lai šos bēgļus uzņem kaimiņos esošās bagātās arābu valstis – Apvienotie Arābu Emirāti, Kuveita un citas. Viena ticība, līdzīgas tradīcijas un klimats, arī naudas pietiek!

 6. Oda priekam. Junkera vārdi, Cionas gudro meldiņš …

 7. Eiropu – raibu grib Junkers, raibu, juceklīgu, nestabilu, karojošu, angliskotu, mazajām nācijām – jāizmirst. Arābi savairosies, visā Eiropā valdīs arābi. Urā! urā!

 8. nu ka jus nesaprotat Atbildēt

  Junkeram japilda masonu plans.Vajag parpludinat ar teroristiem Eiropu,kas griezis galvas cilvekiem.Nu tapec sis vecits dara savu darbinu.J a nedaris,dzive sim bus beediga.Tie nav nekadi joki,kad sasienas viena kompanija ar Rotshildu …

 9. Vispār, interesanti. Junkers ir mazas valstiņas Luksemburgas pilsonis un čakarē visu ES. Arī nākamais ES amatvīrs nāk no Luksemburgas. Varbūt vajag visus tos bēgļus nosūtīt uz Luksemburgu – eksperimentam, lai var vispirms saprast kā šie iejūtas tur… un tad eksperimentēt globālākā līmenī… savādāk šīs gaušanās galīgi nav latviešu garā – mēs tak esam bijuši vienmēr ar humoru – arī klaušu laikos un pret šiem luksemburgas, nīderlandes vai citu valstu ķēmiem vajag tāpat izturēties. Un ja nepieciešams, tad arī uztaisīt “bēgļu nemierus” latviešu garā Briselē. Tiesa gan ir jātiek galā ar pašu pamuļķiem vispirms, lai ķertos pie citiem.

 10. Vai tiešām šo veco .., kuram citu ideju nebūs kā “jums obligāti ir jāuzņem” mums būtu jāklausa?? ES uzvedas kā vista bez galvas!!!!!!!!!!!!!!!

 11. Izpildīsim piecgades (kvotu) plānus trijos gados! Urrā, dāmas un kungi, urrā!!!

 12. “..160 000, kas Eiropai ir jāuzņem savās rokās, tas ir jādara obligātā kārtā. Es aicinu [Eiropas] Padomi iekšlietu ministru sanāksmē 14.septembrī vienoties uzņemt 160 000,” pavēstīja Junkers…”

  – nezin, kāds muļķis ir tulkojis šo Junkera izteikumu, vai arī tiešām Junkers uzskata, ka Eiropai jāņem bēgļi “uz savām rociņām”, kā mazi bērni un ar tiem jāauklējas tik ilgi, cik ilgi to pieprasīs šie bēgļi?

 13. tā vietā lai bēgļu straumi apturētu un pagrieztu atpakaļ, junkers tik sauc jaunus un jaunus skaitļus cik kuram piespiedu kārtā jāuzņem. āfrika tagad uz es pārceļas? visa?

 14. Junkeršlunkens!

 15. Laiks drosmīgai rīcībai Atbildēt

  Žanam Klodam Junkeram obligātā kārtā jāiet pelnītā atpūtā!

 16. Kad attapsies, tad būs par vēlu. Austrālija arī ir ar mieru uzņemt bēgļus, bet tikai no bēgļu nometnēm Turcijā. Venecuēla arī grib uzņemt bēgļus, bet tikai kristiešus. Eiropa uzņems visus un cīnīsies ar sekām. Jā, oficiālais statuss “bēglis” tikšot piešķirts tikai tiem, kas spēs pierādīt, ka tiešām ir bēglis. Un ko viņi darīs ar tiem desmitiem tūkstošiem, kuri tagad klīst pa Eiropu, bet īstenībā nav bēgļi. Gribētu redzēt, kā veiksies ar viņu nogādi atpakaļ. Tiešām, gribētu redzēt, bet… tikai no lielāka attāluma.

Draugiem Facebook Twitter Google+