Laukos
Bizness

“Altum”: Ar zemniekiem turam vienu ritmu0


“Altum”  valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš
“Altum” valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš
Foto LETA

Reinis Bērziņš, “Attīstības finanšu institūcijas ” Altum”” valdes priekšsēdētājs.

Mūsu sadarbības pieredze ar lauksaimniekiem un kompetence uzkrāta gadu gaitā – īstenojam visas lauksaimnieku atbalsta programmas, kuras iepriekš īstenoja Lauku attīstības fonds un Latvijas Hipotēku un zemes banka.

Vienlaikus sekojam lauksaimnieku aktuālajām vajadzībām un nemitīgi attīstām jaunus pakalpojumus. Piemēram, pagājušajā gadā kopīgi ar lauksaimnieku organizācijām un mūsu akcionāru Zemkopības ministriju konstatējām, ka bankās aizdevumus zemes iegādei var saņemt uz termiņu līdz 20 gadiem. Mēs šo termiņu saviem aizdevumiem pagarinājām līdz 30 gadiem, kas ir optimāls laiks, kurā investīcijas var sevi atpelnīt, neradot pārlieku slogu uz saimniecības finanšu plūsmu. Redzam, ka tas ir attaisnojies – šobrīd 44% no mūsu zemes kredītu saņēmējiem izvēlas atmaksas termiņu no 20 līdz 30 gadiem. Mēs nekonkurējam ar bankām, bet darbojamies tur, kur esam visvairāk vajadzīgi. Tāpat mūsu uzdevums nav sacensties ar likmēm, bet identificēt tirgus nepilnības un tās novērst, palīdzot lauksaimniekiem.

Te jāpiemin arī reversās nomas pakalpojums, kas palīdzēs nepieciešamības gadījumā saimniecībām finansiāli nostabilizēties. Proti, ja zemniekam rodas grūtības ar finanšu plūsmu, viņš var pārdot savu lauksaimniecības zemi “Altum” pārvaldītajam Zemes fondam, turpināt to nomāt un vēlāk, finansiāli nostabilizējoties, atpirkt atpakaļ par garantētu cenu. Mēs ticam, ka šie lauksaimnieki kļūs stabilāki un varēs atpirkt zemi.

Visbeidzot, strādājam maksimāli tuvu lauksaimniekiem. Neraugoties uz to, ka mazinām administratīvās izmaksas, esam saglabājuši reģionālos centrus Valmierā, Rēzeknē, Jelgavā, Jēkabpilī un Liepājā. Tāpat mums ir klientu apkalpošanas vietas vēl 16 pilsētās. Tur ikviens var saņemt profesionālu un draudzīgu konsultāciju.

Kopā ar Zemkopības ministriju strādājam arī pie jaunas īpašas programmas tieši jauno lauksaimnieku atbalstam.

Vairāk rakstu sadaļā “Nauda laukos”

Garantē izaugsmi

Izdevīgs papildinājums banku pakalpojumiem

Zemnieks apgroza valsts naudu

Jaunajiem palīdz iesākt

Studentes izvēlas lauksaimniecību

Atdzīvināti 3000 hektāru zemes

Atbalsta, nevis dāvina

Miljoni uzņēmējdarbībai laukos

LA.lv