×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
19. novembris, 2014
Drukāt

“Escaping Riga” pasaules pirmizrāde notiks Amsterdamas un Kopenhāgenas festivālos

Publitātes fotoPublitātes foto

Amsterdamas un Kopenhāgenas starptautiskajos filmu festivālos notiks Dāvja Sīmaņa filmas “Escaping Riga” pasaules pirmizrāde, aģentūrai BNS pavēstīja filmas producente Madara Kalniņa.

Filmu studijas “Mistrus Media” veidotā filma iekļauta pasaules lielākā starptautiskā Amsterdamas dokumentālo filmu festivāla IDFA oficiālajā programmā un Kopenhāgenas starptautiskā dokumentālo filmu festivāla CPH:DOX programmā. Abi festivāli ir pasaules mēroga notikumi, kuru programma tiek atlasīta no vairāk nekā 2000 iesūtītajām pēdējā gada labākajām filmām.

Sīmaņa filma “Escaping Riga” ir dokumentālos notikumos balstīts stāsts par divām izcilām 20. gadsimta personībām – kinorežisoru Sergeju Eizenšteinu un filozofu Jesaju Berlinu -, kas abi dzimuši un bērnību pavadījuši Rīgā. Izsekojot abu varoņu dzīves gaitām uz 20. gadsimta pirmās puses dramatisko notikumu fona, filma stāsta, kā viens no viņiem kļūst par izcilāko savas paaudzes kinorežisoru totalitārajā Padomju Savienībā, bet otrs – par izcilāko savas paaudzes domātāju liberālajā Lielbritānijā.

Starptautiskais Amsterdamas dokumentālo filmu festivals IDFA, kura oficiālajā programmā “Panorama” iekļauta Sīmaņa filma, notiks no 19.līdz 30. novembrim. Festivālā kopš 1988. gada tiek izrādītas labākās radošās dokumentālās filmas no visas pasaules. IDFA oficiālajai programmai tiek atlasītas stilistiski interesantas, sociāli aktuālas un emocionāli uzrunājošas autorfilmas, kam piemīt augsta kvalitāte gan formas, gan satura ziņā. Filma “Escaping Riga” iekļauta programmā “Panorama”, kurā tiek iekļautas filmas no visas pasaules, kas ir provocējošas formas un tēmu izvēlē.

Savukārt Kopenhāgenas starptautiskais dokumentālo filmu festivāls CPH:DOX notiek katru gadu kopš 2003. gada, un tas ir izaudzis par vienu no lielākajiem Eiropas dokumentālā kino festivāliem – programmā ir gandrīz 200 dokumentālo filmu. Festivāls ieguvis starptautisku ievērību un jau no paša sākuma par prioritāti izvēlējies transdisciplināru pieeju, kur attiecībām starp kino un laikmetīgo mākslu ir svarīga vieta festivāla konceptā. Kopenhāgenas festivālā “Escaping Riga” pasaules pirmizrādes seansi notiks 9. un 14. novembrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+