×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
25. janvāris, 2016
Drukāt

“Europol”: “Islāma valsts” plāno plaša mēroga uzbrukumus Eiropā

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Robs Vainraits

Džihādistu grupējums “Islāma valsts” (IV) ir ieguvis spējas sarīkot globāla mēroga uzbrukumus un pēc Parīzē notikušajiem teroraktiem vairāk koncentrēsies uz Eiropu, pirmdien paziņoja Eiropas policijas aģentūras “Europol” vadītājs Robs Vainraits.

Viņš preses konferencē norādīja, ka “tā sauktā “Islāma valsts” ir ieguvusi jaunas cīņas stila spējas, lai globālā līmenī sarīkotu plaša mēroga uzbrukumu kampaņu, īpaši koncentrējoties uz Eiropu”.

“Tā sauktajai “Islāma valstij” ir vēlēšanās un spējas Eiropā sarīkot jaunus uzbrukumus, un, protams, visas nacionālās varasiestādes strādā, la to novērstu,” piebilda “Europol” vadītājs.

Vainraits prezentēja jauno “Europol” ziņojumu par izmaiņām džihādistu grupējumu darbībā.

Ziņojumā ir norādīts, ka “Islāma valsts” gatavo jaunus teroraktus, tajā skaitā vairāk Mumbajas stila uzbrukumus, [kuros 2008.gada novembrī islāmistu kaujinieki koordinētos uzbrukumos Indijas pilsētā Mumbajā nogalināja 164 cilvēkus], kas tiktu sarīkoti Eiropas Savienības dalībvalstīs un īpaši Francijā”.

“Uzbrukumi to radītās ietekmes dēļ tiks galvenokārt vērsti pret mazaizsargātiem mērķiem. Novembra uzbrukumi Parīzē un 2015.gada oktobrī uzspridzinātā Krievijas lidmašīna liecina par izmaiņām IV stratēģijā, kas kļūst globāla,” uzsvērts “Europol” ziņojumā.

“Islāma valsts” ir izstrādājusi “ārējās darbības komandu”, kas ir apmācīta visā pasaulē sarīkot “īpašo uzdevumu vienību stila uzbrukumus”, piebilsts ziņojumā.

“Europol” tomēr centās mazināt bažas, ka teroristi cenšas iekļūt Eiropā kopā ar bēgļu un imigrantu straumēm.

“Nav konkrētu pierādījumu, ka ceļojoši teroristi sistemātiski izmantotu bēgļu straumes, lai nepamanīti iekļūtu Eiropā,” pausts ziņojumā.

Aģentūra tomēr brīdināja, ka daudzi tikko ieradušies imigranti un bēgļi var tikt radikalizēti un savervēti, un pierādījumi liecina, ka ekstrēmisti īpaši cenšas savervēt cilvēkus bēgļu uzņemšanas centros.

“Europol” Nīderlandes pilsētā Hāgā atklājusi jaunu pretterorisma centru. Viens no centra galvenajiem uzdevumiem ir savākt informāciju par vairāk nekā 5000 Eiropas valstu iedzīvotāju, kuri “Islāma valsts” rindās devušies karot uz Irāku un Sīriju, skaidroja Vainraits.
“Mums jau ir ziņas par 3700 kaujiniekiem, kuri ir aktīvi iesaistījušies konflikta zonā,” teica aģentūras vadītājs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+