Mobilā versija
Brīdinājums -1.1°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
5. aprīlis, 2012
Drukāt

Faberžē juveliersmalkumi

faberze_6320

Līdz 20. maijam mākslas muzejā “Rīgas birža” (Vecrīgā, Doma laukumā 6) skatāma izstāde “Faberžē”. Tā sniedz ieskatu slavenā Sanktpēterburgas (dibināts 1842. gadā) un Maskavas (no 1887. gada) Faberžē juvelieru nama darbībā.

 

Izstādīti agrīnie darbi no Gustava Faberžē juvelieru darbnīcas laikiem un viņa dēla Pētera Karla Faberžē veidotie juvelierizstrādājumi, kas ir savas nozares augstākās meistarības paraugi. Interesanti, ka Faberžē firmā Pēterburgā un Maskavā paraugus sudraba izstrādājumiem zīmējis arī latviešu gleznotājs un grafiķis Jānis Lībergs (1862 – 1933), no 1901. līdz 1903. gadam tur par sīkplastikas formu veidotāju strādājis Teodors Zaļkalns (1876 – 1972) – viņš izgatavoja modeļus nelielām statuetēm, dzīvnieku figūriņām un citiem sīkplastikas izstrādājumiem, juveliera prasmi pie P. K. Faberžē apguva Tukuma zeltkaļa Frīdriha Osvalda Tālberga dēls Artūrs Tālbergs. Izstāde veidota tikai no unikāliem priekšmetiem, katrs ir saistīts ar zīmīgu notikumu, laika Faberžē posmu firmas vai Krievijas imperatora ģimenes vēsturē, kā arī raksturo šā juvelieru nama māksliniecisko un tehnisko virtuozitāti.

 

Pievienot komentāru

Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (2)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+