Sports
Futbols

Fakti, kas pārsteidz. Mesi un Ronaldu tukšie čempionāti0


Lionels Mesi (pa kreisi) un Krištianu Ronaldu
Lionels Mesi (pa kreisi) un Krištianu Ronaldu
foto: AFP/LETA

Futbola Dievi – nav šaubu, ka Lionels Mesi un Krištianu Ronaldu ir ne tikai šī gadsimta labākie spēlētāji, bet ļoti iespējams pat visu laiku izcilākie. Taču Pasaules kausā viņiem nav izdevies sasniegt savus mērķus.

Abi piedalījušies četros Pasaules kausos. Mesi 19 mačos iesitis sešus vārtus un atdevis piecas rezultatīvas piespēles. Ronaldu rēķinā 16 spēlēs 7 vārti (četri no tiem Krievijā) un divas piespēles. Pēc izstāšanās no šā finālturnīra viņi par savu nākotni valstsvienībā ir nerunīgi, taču iespējams, ka pēc četriem gadiem Katarā šos vīrus vairs neredzēsim.

Mesi trīs no sešiem vārtiem guvis pret Nigēriju. Ronaldu guva izcilus vārtus ar tiešo brīvsitienu mačā pret Spāniju, bet līdz tam lielajos finālturnīros viņam nebija izdevies neviens no 44 mēģinājumiem. Tāpat lielajos finālturnīros Ronaldu pamatlaikā realizējis tikai divus no četriem 11 metru sitieniem.

Saistītie raksti

Pasaules kausa izslēgšanas spēlēs abiem klājies bēdīgi. Argentīnietis 756 nospēlētajās minūtēs nav guvis nevienus vārtus, bet portugālim 514 minūtēs nevieni vārti un arī neviena piespēle. Tas tikai vēl reizi apliecina – futbols ir komandu sporta veids un viens spēlētājs nav karotājs, lai arī cik izcils būtu.

Viņi arī palikuši bez lielās trofejas, lai gan pirms četriem gadiem Lionels Mesi un Argentīna bija tai tuvu, tikai finālā pagarinājumā zaudējot Vācijai. Pirms 12 gadiem Portugāle ar Krištianu Ronaldu aizkļuva līdz pusfinālam, bet viņam vismaz ir pirms diviem gadiem iegūtais Eiropas tituls, kamēr Mesi ar valstsvienību nevienu titulu.

LA.lv