×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
10. novembris, 2016
Drukāt

Fasbenders un Vikandere uz lielā ekrāna filmā “Gaisma okeānā”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

M. L. Stedmenas debijas romāns “Gaisma okeānā” sižetiski piedāvā teju visus elementus, lai lauztu “Oskaru” piešķīrēju sirdis. Dereka Sianfransa režijā gan šis kinostāsts nav pacēlies augstāk par asarām slacītu melodrāmu, kuras lielākais spēks ir aktieru Maikla Fasbendera, Alīsijas Vikanderes un Reičelas Vaisas tēlojums.

Lai atgūtos no Pirmā pasaules kara traumām, Toms Šerborns atgriežas Austrālijā, lai kļūtu par vientuļas bākas uzraugu. Jau pavisam drīz viņš iepazīstas ar drosmīgu jaunu sievieti Izabellu, un abu vēstuļu sarakste pāraug nopietnās jūtās, ko vainago kāzu zvani. Pārcēlušies uz dzīvi bākā, Šerborni mīt kā laimes azotē, ja vien idilli neaptumšotu pāra nespēja kļūt par vecākiem. Kad apglabāts jau otrs mazulis, okeāna viļņi krastā izskalo laivu, kurā atrodas miris vīrs un raudoša mazulīte, un Izabella izlūdzas Tomu meitenīti paturēt un audzināt kā savu. Tomēr jau drīz Toms atklāj, ka meitenītes īstā māte grimst sērās, taču, redzot sievu mātes lomā, nespēj trešo reizi viņai atņemt bērnu. Taču viņš zina, ka ilgi melot nespēs, un tad jau drāma pārvēršas traģēdijā…

Dereka Sianfransa iepriekšējās filmas – kulta lente “Blue Valentine” (2010) ar Rienu Goslingu un Mišelu Viljamsu, kā arī “Ņujorkas ēnā” (2013), arī ar Goslingu, kā arī Evu Mendesu, Bredliju Kūperu – režisoram sagādājušas prāvu fanu pulciņu, un to pašu var teikt arī par galveno lomu atveidotājiem – oskarotajām Reičelu Vaisu un Alīsiju Vikanderi un divkārt nominēto Maiklu Fasbenderu. Aktieri ir šīs filmas prieks un lepnums, neļaujot tai pavisam ieslīgt melodramatiskā purvā, kas citādā režisora risinājumā varēja pacelties kinematogrāfiskos zibšņos par vispārīgām tēmām: mīlestību, draudzību, zaudējumu, meliem un vecāku, jo īpaši – mātes – lomu.

Ik pa brīdim iezīmējot Pirmā pasaules kara ēnas un tverot Austrālijas klinšainā krasta un to šķeļošo viļņu ainavas, un izceļot trīs galveno varoņu plašo emociju gammu, Dereks Sianfranss atteicies no iepriekšējo filmu drosmīgā uzstādījuma, taču, droši vien respektējot viņa un aktieru iepriekšējo karjeru, filma bija iekļauta Venēcijas kino festivāla programmā, kur kandidēja uz “Zelta lauvu”. Šī balva gāja secen, jo pēc būtības “Gaisma okeānā” ir viduvēja melodrāma, kuru no līdzinieču vides izceļ aktieri. Bet arī tas, kā zināms, reizēm ir ļoti daudz.

 

UZZIŅA

“Gaisma okeānā”/”The Light Between Oceans”

Režisors: Dereks Sianfranss

Lomās: Maikls Fasbenders, Alīsija Vikandere, Reičela Vaisa

No 11. novembra “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”, “K Suns”, “Splendid Palace”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+