×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
29. maijs, 2014
Drukāt

Festivāla “Urban poetry/free Riga” ietvaros atklās jaunas telpas mākslai

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 3. – 7. jūnijam jaunos kultūras centros norisināsies starpdisciplinārs mākslas festivāls “Urban poetry/free Riga”, kura ietvaros notiks gan izklaidējoši, gan izglītojoši un informatīvi mūsdienu kultūras pasākumi, gan meistarklases dzejniekiem un māksliniekiem, pavēstīja Totaldobže pārstāve Austra Straume.

Festivālu rīko Totaldobže mākslas centrs, sadarbojoties ar vairākiem aktīviem mūsdienu kultūras punktiem, kas izvietojušies tukšās un neizmantotās ēkās vai pagalmos: Kaņepes Kultūras Centrs jau divus gadus saimnieko bijušajā mūzikas skolā Rīgā, Skolas ielā 15; divas pavisam jaunas iniciatīvas – viena no tām tiek veidota daļēji apdzīvotā dzīvojamā ēkā, Līksnas iela 26, otra, ar nosaukumu BRASALONA – Mākslinieku savienības darbnīcu pagalmā, Gaujas ielā 5; savukārt Totaldobže mākslas centrs šopavasar pārcēlies uz bijušo Preses namu, Balasta dambī 3.

2014. gadā festivāla rīkotāji vēlas akcentēt Rīgā ļoti aktuālu tēmu – telpu deficītu mūsdienu kultūras izpausmei laikā, kad valstij trūkst līdzekļu pilnvērtīgam kultūras budžetam, savukārt pilsēta ir pilna ar tukšām, neizmantotām ēkām. Kopš 2013. gada kustībā “FreeRiga”, kas izveidojās pēc akcijas “Occupy me”, aktīvi iesaistās arvien vairāk Rīgas kultūras un ar pilsētvides attīstību saistītas nevalstiskās iniciatīvas un neatkarīgi entuziasti. Festivāla ietvaros 6. jūnijā plkst. 19 “FreeRiga” iepazīstinās apmeklētājus ar jaunizveidoto manifestu, līdzšinējo darbību un nākotnes plāniem, pēc kuras notiks arī publiska diskusija.

Festivāls sāksies 3. jūnijā ar “Nakts velobraucienu”, kura starts būs pie Totaldobžes jaunās mītnes vietas – Preses nama – plkst. 22, bet noslēgums – Brasalonā, kur pusnaktī sāksies “Nakts Dzejas slams”. Dzejas slams kā parasti notiks trīs kārtās, dalībniekus vērtēs gan žūrija, gan skatītāji, un uzvarētājs saņems 75 eiro lielu balvu no Valsts Kultūrkapitāla fonda.

Nākamajā dienā – 4. jūnijā – jādodas uz Līksnas ielu 26 – pirmo ēku, kas tiek veidota par jaunu kultūras punktu Rīgā, pateicoties kustības “FreeRiga” veiksmīgai darbībai. Dārzā ēkas pagalmā notiks dzejas vakars ar Kārli Vērdiņu, Martu Pujatu, Ivaru Šteinbergu, Henriku Eliasu Zēgneru, kuri lasīs savu dzeju, bet mūziku atskaņos “Skaņu Meža” krusttēvs Viestarts Gailītis.

5. jūnijs ir Kaņepes Kultūras Centra diena festivālā. Uz jaunizveidotās terases literatūras apvienība “Poetry Latvia” organizēs savu otro Dzejas slamu. Arī šī slama uzvarētājs saņems 75 eiro, tikai no Kaņepes Kultūras centra.

Festivāla nedēļas nogalē – 6. un 7. jūnijā – Totaldobže māksla centrs piedāvā apjomīgu pasākumu programmu Preses namā. Te uzstāsies spoken word dzejnieks no Lielbritānijas Stīvens Fovlers; notiks starpdisciplināra projekta “Melnie Caurumi” improvizācija, kurā S. Fovlers uzstāsies kopā ar vietējiem māksliniekiem Semjonu Haņinu, Henriku Eliasu Zēgneru (abi – dzeja), Platonu Buravicki un Ģirtu Reiniku (abi – elektroakustika), Sniedzi Prauliņu (flauta), Lauru Prikuli (foto un video); “Gas of Latvia” koncerts, kurā skaņu mākslinieks Andris Indāns atskaņos savas jaunās kompozīsijas kopā ar Katrīnas Neiburgas videoprojekcijām; “Festivāla noslēguma dzejas slams”, kurā par lielo balvu – simt eiro no VKKF – sacentīsies pēdējo divu slamu finālisti ar sešu dažādu citu slamu uzvarētājiem, tai skaitā ukraiņu dzejniekiem no apvienības STAN.

Notiks arī dažādi citi pasākumi – eksperimentāla performance/instalācija “Ignition Lab”; divi prezentāciju cikla “Kompass” pasākumi, no kuriem vienā tiks publiskots kustības “FreeRiga” manifests. Tāpat pasākumu apmeklētāji varēs apskatīt arī Sabīnes Mooras skaņas instalāciju, Abrahama Hurtado (Spānija) kopīgi ar gleznotāju Ati Jākobsonu veidoto instalāciju, kā arī somu mākslinieku asociācijas MUU veidoto īsfilmu kolekcijas “Performance Voyage” 4. izdevumu, kurā apvienotas pēdējā gada laikā veidotas mākslas filmas no dažādām pasaules malām.

“Urban Poetry” pasākumi notiek kopš 2010. gada.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+