Kultūra
Mūzika

Festivāls “Rīga Jūrmala” saņēmis Eiropas mākslas festivālu kvalitātes zīmi0

Publicitātes foto

Jaunajam mūzikas festivālam “Rīga Jūrmala” piešķirta Eiropas mākslas festivālu kvalitātes zīme “EFFE Label”, pavēstīja komunikāciju speciāliste Inga Vasiļjeva.

Uz šo kvalitātes apliecinājumu var pretendēt tie notikumi, kuru mērķis ir mākslas attīstība, kopienas iesaiste un starptautiskā atvērtība. 2017. – 2018. gadā to ieguva 715 festivāli visā Eiropā.

“EFFE (Europe for Festivals, Festivals for Europe) ir Eiropas Festivālu asociācijas izveidota iniciatīva, kas darbojas ar Eiropas komisijas un parlamenta atbalstu. Kvalitātes zīmi “EFFE Label” piešķir, starptautiskiem ekspertiem izvērtējot festivāla atbilstību vismaz septiņiem no desmit kvalitātes standartiem, tostarp māksliniecisko programmu, piesaistītās auditorijas dažādību, sasaisti ar vidi, ekonomiku, uzņēmējdarbību un tamlīdzīgi,” pauda Inga Vasiļjeva.

Pēc zīmes piešķiršanas festivāli tiek iekļauti tiešsaistes meklēšanas sistēmā festivalfinder.eu, ar kura palīdzību mākslas mīļotāji var atrast sev tīkamus mākslas notikumus 45 valstīs Eiropā.

Reizi divos gados tiek pasniegtas arī “EFFE Label” balvas – šogad to pasniegšana notiks Briselē, mākslas centrā BOZAR.

Jāpiebilst, ka šopavasar ietekmīgais Lielbritānijas laikraksts “The Telegraph” sadaļā “Telegraph Travel” minēja festivālu “Rīga Jūrmala” kā pirmo starp desmit pasaules nozīmīgākajiem klasiskās mūzikas festivāliem.

LA.lv