×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
23. februāris, 2014
Drukāt

Filmu studija “Rija” Berlīnes starptautiskajā filmu festivālā pārdevusi demonstrēšanas tiesības ārvalstu kompānijām

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Filmu studija “Rija” Berlīnes starptautiskajā filmu festivālā pārdevusi topošās animācijas filmas “Zelta zirgs” demonstrēšanas tiesības Tuvo Austrumu, Indijas un Korejas izplatīšanas kompānijām, aģentūrai LETA stāstīja filmu studijas “Rija” pārstāvis Reinis Kalnaellis.

Par filmu “Zelta zirgs” interesējās arī citu valstu izplatītāji, tomēr pašlaik studija nav ieinteresēta pārdot demonstrēšanas tiesības pēc iespējas vairāk uzņēmumu, stāstīja Kalnaellis. Viņš skaidroja, ka, lai piedalītos A klases kinofestivālos, filmai ir jābūt pavisam jaunai un vēl starptautiski neizrādītai.

Nākamie starptautiskie tirgi, kur filmu studija “Rija” piedalīsies, ir “Mip TV” un “Marche du film” Kannās un “MIFA” Anesī. Kalnaellis stāstīja, ka “Mip TV” ir vērsts uz televīzijas programmām. Viņš norādīja, ka tas ir labs ar to, ka uz tirgu brauc profesionāļi, kurus interesē iegādāties saturu, nevis tikai skatīties filmas. “Marche du Film” tirgus norit paralēli lielajam Kannu filmu festivālam.

Kalnaellis stāstīja, ka blakus filmu studijas “Rija” stendam bija arī Latvijas stends, kurā darbojās Latvijas Nacionālais kino centrs un Kino producentu asociācija. Kalnaellis esot saticis Daci Rīdūzi, kura piedalījās festivālā ar savu animācijas filmu “Sārtulis”. Festivālā no “Animācijas brigādes” piedalījās arī Jānis Cimmermanis ar savu filmu “Vāsa”. Kalnaellis pauda, ka priecātos redzēt festivālā daudz vairāk Latvijas autoru, jo viņiem šī būtu lieliska iespēja prezentēt sevi, savus topošos darbus un savu valsti.

Animācijas filmu “Zelta zirgs” filmu studija “Rija” Latvijā sāks izrādīt septembrī, stāstīja Kalnaellis.

Jau ziņots, ka filmu studija “Rija” arī šogad piedalās Eiropas filmu tirgū Berlīnē, kas ir daļa no Berlīnes filmu festivāla, kur piedāvā pircējiem Latvijas filmas un apspriež kopprodukcijas iespējas.

Jau pirmajās dienās Berlīnē par Latvijas radošajiem projektiem bija liela interese, turklāt latviešu producents Vilnis Kalnaellis jau vienojās ar Holandes kompāniju “Submarine” par filmas “Eizenšteins Guanahuato” kopprodukciju.

Šogad filmu studija “Rija” tirgū piedāvāja trīs jaunas filmas – pilnmetrāžas animācijas filmu “Zelta zirgs”, spēlfilmu “OKI – okeāna vidū” un dokumentālo filmu “Kapitālisms Šķērsielā”. “Zelta zirgs” ir lielākais “Rijas” pēdējo gadu projekts, kurā iesaistīti producenti no Lietuvas, Luksemburgas un Dānijas, kā arī kompānijas no Ungārijas, Filipīnām, Indijas un Krievijas.

64. Starptautiskais Berlīnes filmu festivāls notika no 6. februāra līdz 16. februārim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+