×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
29. oktobris, 2014
Drukāt

Fils Kolinss Teksasas muzejam ziedo Alamo kaujas relikvijas

Foto - Leta/EPAFoto - Leta/EPA

Britu rokmūziķis Fils Kolinzs ir atvedis uz ASV Teksasas štatu viņa sakrāto Alamo kaujas relikviju kolekciju un to ziedojis muzeja ierīkošanai, kas tiks nosaukts viņa vārdā.

Kolekcija otrdien tika atvesta uz Sanantonio pilsētu, kuras teritorijā 1836.gada februārī un martā notika Teksasas vēsturei svarīgā Alamo kauja.

“Es esmu pabeidzis savu ceļojumu,” Kolinzs sacīja pie ēkas, kurā šie artefakti būs novietoti, līdz tiks uzcelts 100 miljonu dolāru vērts muzejs Fila Kolinza Alamo kolekcijas izstādīšanai. “Šie artefakti atgriežas mājās,” viņš piebilda.

63 gadus vecais Kolinss pastāstīja, ka Alamo kaujas vēsture kļuvusi par viņa hobiju, kad viņš bērnībā Londonā noskatījies tai veltītu Disneja miniseriālu “Deivijs Krokets, mežonīgās robežas karalis” (“Davy Crockett, King of the Wild Frontier”).

Starp viņa sakrātajiem artefaktiem ir bārkstaina ādas soma, kuru Deivijs Krokets aizvedis no savām mājām Tenesijas štatā uz Teksasu, kura tolaik bija Meksikas daļa, un uz Alamo misiju. Šo somu, kurā bija divas musketes lodes un divas tortiljas, atrada kāds meksikāņu pulkvedis pēc kaujas, kurā krita visi 189 Alamo misijas aizstāvji, Kroketu ieskaitot.

Starp Kolinsa ziedotajām relikvijām ir arī nazis, kas kaujas laikā piederēja citam tajā kritušajam Džimam Bovijam, un viena no četrām atlikušajām šautenēm, kas piederējušas Kroketam.

“Kad es kļuvu vecāks un guvu panākumus, es nolēmu tērēt naudu par Alamo kaujas priekšmetu oriģināliem, nevis “Ferrari” mašīnām,” Kolinss paziņoja preses konferencē Sanantonio.

Rokmūziķis arī pastāstīja, ka daži priekšmeti paliks viņa mājā Šveicē, jo ar Alamo kaujas vēsturi ir aizrāvies arī viņa dēls, kuram ir deviņi gadi.

Teksasas štata likumdošanas sapulce janvārī izskatīs ierosinājumu pasludināt Kolinsu par “goda teksasieti”, šādi pateicoties par viņa ziedojumu.

Kolinss kļuva pazīstams kā rokgrupas “Genesis” bundzinieks un vadošais vokālists, bet vēlāk ieguva slavu ar solo karjeru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+