Tehnoloģijas

“Fintech” caur savu platformu kreditējis jau viena miljarda eiro apmērā0

Foto – LETA/Ieva Čīka

Latvijā dibinātais finanšu tehnoloģiju jeb “fintech” jaunuzņēmums “Mintos” caur savu platformu finansējis kredītus jau viena miljarda eiro apmērā.

Uzņēmumam tas izdevies tikai trīs gadu laikā. Straujākais investīciju kāpums noticis tieši šogad, kad investori kopumā ieguldījuši vairāk nekā 500 miljonus eiro. Ja šāds investīciju temps turpināsies, uzņēmuma vadība ir aplēsusi, ka divu miljardu finansējuma apjoms tiks sasniegts jau 2019. gada vidū. “Mintos” ir globāla tiešsaistes aizdevumu platforma, kas nodrošina investoriem iespēju vienkāršā, ērtā un caurskatāmā veidā investēt kredītos, kas izsniegti visā pasaulē. Šobrīd platformu izmanto 76 000 investoru 70 dažādās valstīs, kas ieguldījuši līdzekļus kredītos, ko platforma izsniedz aptuveni 50 uzņēmumiem 24 valstīs.

Kopumā finansēti vairāk nekā 3,5 miljoni kredītu, ko saņēmušas gan privātpersonas, gan mazie uzņēmumi. Kā norāda kompānijas valdes priekšsēdētājs un līdzdibinātājs Mārtiņš Šulte, katru nedēļu platformā reģistrējas vairāk nekā 1000 jaunu investoru un katru mēnesi caur platformu investē vairāk nekā 100 miljonus eiro. Investori līdz šim procentos ir nopelnījuši 23 miljonus eiro. Viņi var ieguldīt gan biznesa, lauksaimniecības un nekustamā īpašuma, gan arī īstermiņa, personiskajos un kredītos pret automašīnas ķīlu.

Vidējā neto gada peļņa investoriem līdz šim bijusi gandrīz 12%. Vidēji viens investors caur platformu kredītos ir ieguldījis 4500 eiro, un vienā kredītā vidēji tiek investēti 20 līdz 25 eiro. Šobrīd, saskaņā ar “AltFI” datiem, “Mintos” aizņem 45% tirgus kontinentālajā Eiropā. “Mintos” galvenais birojs atrodas Rīgā, kā arī tam ir biroji Varšavā un Mehiko.

Kopumā uzņēmums nodarbina 60 darbiniekus. Līdz gada beigām komandu plānots palielināt līdz pat 100 darbiniekiem, kā arī ir plānots izvērst darbību Brazīlijā, Krievijā un Āzijas dienvidu un austrumu reģionos.

LA.lv