Mobilā versija
-2.6°C
Kora, Kintija
Svētdiena, 18. februāris, 2018
1. janvāris, 2017
Drukāt

Kādu nākotni redzat cirka mākslai Rīgā? (3)

Fioto - LETAFioto - LETA

Rīgas cirka ēka.

Aleksandrs Slaugotnis, pensionēts klauns: “Bez savas ēkas cirka māk­slai nav kur attīstīties. Un jā, tā ir māksla, lai gan daži to nenovērtē un izturas pret to kā pret sportu. Latviešu klauniem savulaik bija ļoti savdabīgs, labi atpazīstams humors. Mēs teicām – pasteļkrāsas humors, kas mūs atšķīra, piemēram, no krieviem un amerikāņiem. Kad savulaik pārcēlos uz dzīvi ASV, nesatiku tur nevienu sava mēroga klaunu. Tur cirks ir bizness, par mākslu neviens nedomā. Deviņos mēnešos var iziet skolu un pēc tam saukties par klaunu. Amerikāņu censoņi samālē seju, uzliek parūku, uzģērbj idiotiskas drēbes un saucas par klauniem. Savukārt man, izmantojot Latvijā iegūtās zināšanas, izdevās parādīt klaunu kā jokupēteri. Kā tādu, kurš finālā aizvien ir uzvarētājs.”

 

Kristaps Pavlovs, Rīgas cirka tehniskais direktors un manēžas inspektors: “Diemžēl politiķiem šķiet, ka cirkā ir tikai dzīvnieki un klauni. Viņi ignorē, piemēram, burvju māksliniekus un vingrotājus. Mums ir režisori, kas veido fantastiskus iestudējumus. Latvijas cirka mākslai jāturpina attīstīties Eiropas virzienā, bet tam ir vajadzīgs valsts un pašvaldības atbalsts. Līdz šim Rīgas cirks ir bijis etalons augstam šīs mākslas līmenim. Šeit izauguši gan mākslinieki, gan cilvēki, kas mīl cirku. Tādēļ arī turpmāk mums ir vajadzīgas cirka studijas un skolas.”

 

Ināra Lazarova, Rīgas cirka arodbiedrības priekšsēdētāja: “Rīgas cirkā ir sagatavoti daudzi pasaules līmeņa profesionāļi. Arī pēc neatkarības atjaunošanas, kad valsts finansējums cirkam izbeidzās, pielāgojāmies jaunajiem apstākļiem un ilgstoši iztikām ar saviem ienākumiem. Vienīgi pēdējos gados ciešam no ažiotāžas par savvaļas dzīvnieku izmantošanu izrādēs un par to, ka mūsu ēka it kā brūkot. Tā nav tiesa! Taču kuri vecāki gan vedīs savu bērnu uz it kā brūkošu ēku? Latvijā ir vairākas cirka studijas, kur māca bērnus. Bet tām ir nepieciešams algot profesionālus trenerus. Pašreizējos apstākļos ir ļoti grūti saglabāt cirka mākslu.”

 

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Vai ar šo jautājumu domāts varturu cirks?

  2. Piekrītu,personas jāsauc savos īstajos vārdos,kas “aizklapēja” Opereti un tik vien Latvijā!rs

  3. Par nākotni jākonsultējās pie viena personāža,
    kurš aizklapēja Opereti…
    Kā teiks – tā būs !

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Kamēr elektrība nebūs lētākā – lejā netiksi!

Biedrības “Zemnieku saeima” priekšsēdētājs Juris Lazdiņš vakar intervijā LTV teica, ka saistībā ar elektroenerģijas sadārdzināšanos plāno prasīt ekonomikas ministra Arvila Ašeradena demisiju. Daudziem lauksaimniekiem elektroenerģijas rēķini kopš šā gada sākuma ir palielinājušies par 40–80% jeb par 50–600 eiro mēnesī. Ministru prezidents Māris Kučinskis atzinis, ka viņu pārsteidz lielais elektroenerģijas rēķinu kāpums. Viņš par šo jautājumu otrdien runājis ar ekonomikas ministru, kurš uzdevis ekspertiem šonedēļ izvērtēt situāciju un savākt visus datus. Ašeradens vakar bija komandējumā, bet tviterī viņš bija ievietojis paziņojumu, ka pēc atgriešanās no valsts vizītes Korejā piektdien, 16. februārī, sasaucis sanāksmi par OIK reformas pilnveidošanu.

Kā vērtējat mūsu olimpiešu panākumus Phjončhanā?
Draugiem Facebook Twitter Google+