Mobilā versija
+0.6°C
Aldis, Alfons, Aldris
Trešdiena, 22. novembris, 2017
1. janvāris, 2017
Drukāt

Kādu nākotni redzat cirka mākslai Rīgā? (3)

Fioto - LETAFioto - LETA

Rīgas cirka ēka.

Aleksandrs Slaugotnis, pensionēts klauns: “Bez savas ēkas cirka māk­slai nav kur attīstīties. Un jā, tā ir māksla, lai gan daži to nenovērtē un izturas pret to kā pret sportu. Latviešu klauniem savulaik bija ļoti savdabīgs, labi atpazīstams humors. Mēs teicām – pasteļkrāsas humors, kas mūs atšķīra, piemēram, no krieviem un amerikāņiem. Kad savulaik pārcēlos uz dzīvi ASV, nesatiku tur nevienu sava mēroga klaunu. Tur cirks ir bizness, par mākslu neviens nedomā. Deviņos mēnešos var iziet skolu un pēc tam saukties par klaunu. Amerikāņu censoņi samālē seju, uzliek parūku, uzģērbj idiotiskas drēbes un saucas par klauniem. Savukārt man, izmantojot Latvijā iegūtās zināšanas, izdevās parādīt klaunu kā jokupēteri. Kā tādu, kurš finālā aizvien ir uzvarētājs.”

 

Kristaps Pavlovs, Rīgas cirka tehniskais direktors un manēžas inspektors: “Diemžēl politiķiem šķiet, ka cirkā ir tikai dzīvnieki un klauni. Viņi ignorē, piemēram, burvju māksliniekus un vingrotājus. Mums ir režisori, kas veido fantastiskus iestudējumus. Latvijas cirka mākslai jāturpina attīstīties Eiropas virzienā, bet tam ir vajadzīgs valsts un pašvaldības atbalsts. Līdz šim Rīgas cirks ir bijis etalons augstam šīs mākslas līmenim. Šeit izauguši gan mākslinieki, gan cilvēki, kas mīl cirku. Tādēļ arī turpmāk mums ir vajadzīgas cirka studijas un skolas.”

 

Ināra Lazarova, Rīgas cirka arodbiedrības priekšsēdētāja: “Rīgas cirkā ir sagatavoti daudzi pasaules līmeņa profesionāļi. Arī pēc neatkarības atjaunošanas, kad valsts finansējums cirkam izbeidzās, pielāgojāmies jaunajiem apstākļiem un ilgstoši iztikām ar saviem ienākumiem. Vienīgi pēdējos gados ciešam no ažiotāžas par savvaļas dzīvnieku izmantošanu izrādēs un par to, ka mūsu ēka it kā brūkot. Tā nav tiesa! Taču kuri vecāki gan vedīs savu bērnu uz it kā brūkošu ēku? Latvijā ir vairākas cirka studijas, kur māca bērnus. Bet tām ir nepieciešams algot profesionālus trenerus. Pašreizējos apstākļos ir ļoti grūti saglabāt cirka mākslu.”

 

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Vai ar šo jautājumu domāts varturu cirks?

  2. Piekrītu,personas jāsauc savos īstajos vārdos,kas “aizklapēja” Opereti un tik vien Latvijā!rs

  3. Par nākotni jākonsultējās pie viena personāža,
    kurš aizklapēja Opereti…
    Kā teiks – tā būs !

Kārlis Kangeris: Politiķi, netēlojiet pārsteigumu! (5)Kad Ivara Godmaņa čekas lietas pazušanas sakarā no jauna tiražēti
Anda Līce: Prasi vairāk! (3)Garīgās vērtības nav tikai gara laika vai enerģijas pārpalikumi, to radīšana prasa ne mazāk laika un spēku kā materiālās dabas lietas.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Dievs ir dzirdējis ne tikai “Rīdzenes” sarunas…

Sestdien, 18. novembrī, valsts svētku svinīgajā dievkalpojumā Doma baznīcā Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags sacīja tradicionālo sprediķi, kur pieskārās dažādām tēmām. “Ceļu no šī brīža uz Latvijas simtgadi arī vajadzētu mērot ar to pašu jautājumu. “Kā es stāvēšu Dieva priekšā?” Visiem reiz tur būs jāstāv un Dievs jautās, kā reiz jautāja Kainam: “Ko tu esi darījis?”. Kā es stāvēšu Dieva priekšā, kurš zina visu un ir dzirdējis ne tikai “Rīdzenes” sarunas, bet visas sarunas? Dievam nebūs nekādu šaubu par to, cik autentisks ir tas, ko viņš ir redzējis un dzirdējis. Par to ir jānodreb līdz dvēseles dziļumiem,” teica J. Vanags.

Vai jūs uztrauc atšķirīgi standarti pārtikas produktiem Latvijā un citviet Eiropā?
Draugiem Facebook Twitter Google+