Sports
Citi sporta veidi

FOTO: 3351 kilometrs, Alpi, kritiens – Skujiņš savā debijas “Tour de France”0


Toms Skujiņš
Toms Skujiņš
foto: REUTERS/LETA

Lielbritānijas šosejas riteņbraucējs Džeraints Tomass no “Sky” komandas svētdien triumfēja šīs gada “Tour de France”, pirmo reizi karjerā uzvarot kādā no lielajām tūrēm, kamēr latvietis Toms Skujiņš no “Trek-Segafredo” vienības tūri noslēdzis kopvērtējuma 82.pozīcijā.

Svētdien tūres pēdējā, 21.posmā riteņbraucējiem bija jāveic 116 kilometrus gara distance pa līdzenumu ar finišu Parīzē. Uzvaru finiša spurtā izcīnīja “UAE Team Emirates” vienības norvēģu riteņbraucējs Aleksandrs Kristofs, cīņā par pirmo vietu pārspēdams vācieti Jonu Degenkolbu, kurš ir Skujiņa komandas biedrs, un mājinieku Arnu Demarē no “Groupama – FDJ”.

Tikmēr Tomass finišēja lielajā grupā ar pārējiem sportistiem, tādējādi nodrošinot uzvaru kopvērtējumā.

Viņš kopvērtējumā par vienu minūti un 51 sekundi pārspēja nīderlandieti Tomu Dumulēnu no “Sunweb” vienības, kamēr divas minūtes un 24 minūtes atpalika Tomasa komandas biedrs un tautietis Kristofers Frūms.

Skujiņš pēdējā posmā finišēja līdzās “Trek-Segafredo” komandas kapteinim Baukem Molemam. Latvijas un Nīderlandes riteņbraucēji uzvarētājam zaudēja vienu minūti un 34 sekundes, Skujiņam ieņemot 130.vietu. Kopvērtējumā latvietis bija 82.pozīcijā, Tomasam zaudējot divas stundas 53 minūtes un 41 sekundi.

Pašlaik 32 gadus vecais Tomass ir trešais brits, kuram izdevies triumfēt “Tour de France”. Francijas tūrē uzvarējuši arī Frūms un Bredlijs Viginss.

Tomass karjeras laikā izcīnījis uzvaras vairākos daudzdienu velobraucienos. Viņš ir divkārtējs olimpiskais čempions trekā komandu iedzīšanā.

Kāds no “Sky” komandas riteņbraucējiem uzvarējis pēdējos sešos no septiņiem “Tour de France” velobraucieniem.

Pērn “Tour de France” triumfēja Tomasa komandas biedrs Frūms, izcīnot savu ceturto titulu un trešo pēc kārtas.

Kā vēstīts, pagājušajā nedēļā notikušajā 15.posmā Skujiņš uzrādīja savu karjeras labāko rezultātu “Tour de France”, izcīnot piekto vietu. Vienā no posmiem viņš arī krita, bet iztika bez savainojuma.

Pašlaik 27 gadus vecajam Skujiņam šis bija pirmais “Tour de France” karjerā. Pērn viņš piedzīvoja debiju lielajās tūrēs, “Vuelta a Espana” izcīnot 123.vietu kopvērtējumā. Savu labāko rezultātu latvietis sasniedza 18.posmā, kurā piedalījās atrāvienā un izcīnīja 17.vietu.

Skujiņš maijā izcīnīja uzvaru vienā no UCI Pasaules tūrē iekļautā Kalifornijas velobrauciena posmiem, triumfējot šo sacensību kalnu karaļa vērtējumā. Tāpat viņš janvāra beigās uzvarēja UCI pirmās kategorijas velobraucienā “Trofeo Lioseta Andratx”, kas viņam bija vien otrās sacensības “Trek-Segafredo” komandā.

Skujiņš jūnijā tika kronēts par Latvijas čempionu individuālajā braucienā.

LA.lv