Pasaulē
Eiropa

FOTO: Demonstrācijā Maskavā pieprasa atbrīvot ekstrēmismā apsūdzētas pusaudzes2

Foto – ITAR-TASS/LETA

Simtiem cilvēku trešdien sapulcējušies uz demonstrāciju Maskavā, lai pieprasītu atbrīvot divas pusaudzes, kuras apsūdzētas ekstrēmismā.

18 gadus vecā Anna Pavļikova un 19 gadus vecā Marija Dubovika līdz ar vēl astoņiem cilvēkiem ir apsūdzētas “ekstrēmistu organizācijas” izveidošanā. Šajā organizācijā bija iefiltrējies Krievijas slepenais dienests.

Pavļikovai un Dubovikai draud līdz 12 gadiem ilgs cietumsods, ja viņas tiks atzītas par vainīgām izvirzītajās apsūdzībās.

Protestētāji pieprasīja jaunietes atbrīvot vai vismaz piemērot viņām mājas arestu.

Pavļikova un Dubovika atrodas pirmstiesas apcietinājumā jau vismaz piecus mēnešus.

Galerijas nosaukums

Viņu advokāti un radinieki apgalvo, ka pusaudžu veselības stāvoklis apcietinājumā ir pasliktinājies. Pavļikova cieš no panikas lēkmēm un dzirdes traucējumiem, bet Dubovikai attīstījies audzējs.

Advokāts Maksims Paškovs ziņu aģentūrai AFP sacīja, ka apsūdzības ir balstītas uz trīs slepeno aģentu liecībām. Aģenti bija iefiltrējušies minētajā grupā, bet pēc grupas locekļu aizturēšanas ar viņiem vairs nav iespējams sazināties.

Paškovs sacīja, ka tieši aģenti mudinājuši pārējos grupas locekļus izveidot ekstrēmistu grupējumu, kura mērķis būtu “atjaunot Krieviju tās agrākajā diženumā” un nodrošināt finansējumu apmācībām ieroču lietošanā.

Advokāts sacīja, ka pārējie aizturētie, kas tobrīd bija vecumā no 17 līdz 30 gadiem, vienkārši sūdzējušies par stāvokli valstī.

Krievijas varasiestādes arvien biežāk vēršas pret cilvēkiem, tostarp pusaudžiem, par ierakstiem sociālajos medijos, dažreiz pat par kāda ieraksta pārpublicēšanu vai “like” uzspiešanu ierakstam.

LA.lv