Mobilā versija
+4.4°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
16. jūlijs, 2015
Drukāt

FOTO: Kā būvē uzbērumu pāri Daugavgrīvas šosejai

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Lai nodrošinātu satiksmes nepārtrauktību – vienlaikus savu ceļu varētu turpināt gan Daugavgrīvas šosejas autobraucēji, gan kravas vilcieni ceļā uz Krievu salu -, Bolderāja 2 stacijas tuvumā nu lepni slejas 12 metrus augsts smilšu uzbērums. Lai to izveidotu, ceļu būvnieki izmantojuši neiedomājamu apjomu smilšu – 190 tūkstošus kubikmetru smilšu, kas ietilpst aptuveni 10 500 kravas mašīnās, informē uzņēmumā “A.C.B.”.

“Šis uzbērums strādnieku vidū ieguvis slavu kā “гора cмерти” jeb tulkojumā “nāves kalns”, jo būvdarbu laikā šajā uzbērumā funkcionēšanu ir beiguši pieci frontālie iekrāvēji. Šis cipars ir ļoti liels,” kā amizantu faktu būvniecības laikā atzīmē “A.C.B.” ceļu būves speciālists Dāvis Serdāns. Lai arī ar kādiem izaicinājumiem būvnieki saskartos šajā objektā, mērķis ir tā vērts; projekts ir saistīts ar Rīgas vēsturiskā centra un UNESCO Pasaules Mantojuma pieminekļa zonas atslogošanu no kravu pārkraušanas darbībām Daugavas labajā krastā, pārvietojot kravas termināļus no Andrejsalas un Eksportostas uz Rīgas brīvostas no jauna izbūvējamo teritoriju Krievu salā Daugavas kreisajā krastā.

“Šajā projektā viens izaicinājums seko otram. Sākot ar to, ka objekta lielākā daļa atrodas uz purva, beidzot ar to, ka 12 metru augstais uzbērums jāizveido vietā, kurā nav praktiski nekādu piebraukšanas iespēju,” stāsta atbildīgais projekta vadītājs Dāvis Serdāns. “Objektā strādājām visu diennakti, vairākus mēnešus pēc kārtas. 23 stundas bija reālais darba laiks, viena stunda tika veltīta degvielas uzpildīšanai un darbaspēka maiņai,” tā mazās, bet jaudīgās zemes klātnes izbūves komandas darbu raksturo Serdāns.

Uzbērums, kuru ikdienā šķērsos vairākas tonnas smagi kravu vilcienu sastāvi, no ierastajiem ceļa uzbērumiem atšķiras ar to, ka šis ir būvēts no ievērojami augstākas kvalitātes smiltīm. Šīm smiltīm ir lielāka filtrācija un ūdens tiek cauri daudz ātrāk. Ja ceļa būves darbiem izmantotajām smiltīm uzmanību primāri pievērš granolometrijai un filtrācijai pēc tam, tad dzelzceļa uzbērumam primāri ir filtrācijas koeficients – šajā projektā virs 2 metriem diennaktī. Uzbērums savu noturību ir apliecinājis jau ziemas periodā; speciālisti zinās, ka vairums jaunizbūvēto ceļa objektu defektu atklājas pēc aukstā un mitrā perioda – šis uzbērums nav pieredzējis nevienu izskalojumu.

Stacijas Bolderāja 2 ar savienojošo ceļu uz Krievu salas termināļiem būvniecības darbu pasūtītājs ir Latvijas dzelzceļa kompānija “Latvijas dzelzceļš”. Projektu plānots realizēt divu gadu laikā, galvenajam ģenerāluzņēmējam “BMGS S” sadarbojoties ar vairākiem uzņēmumiem, to skaitā arī ar ceļu būves kompāniju “A.C.B.”, kas šajā objektā nodrošina zemes klātnes izbūves darbus.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+