Latvijā
Politika

FOTO: Ķīnas parlamenta spīkers tiekas ar Kučinski 1

Foto Valsts kanceleja

Latvijai un Ķīnai ir labs pamats paplašināt ekonomisko sadarbību, sevišķi transporta un loģistikas jomā, pauda Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), Rīgā tiekoties ar Ķīnas Tautas pārstāvju sapulces Pastāvīgās komitejas priekšsēdētājs Džans Dedzjans.

Sarunas laikā premjers uzsvēra, ka Latvija atbalsta Ķīnas “Vienas joslas viena ceļa” iniciatīvu un “3 jūru iniciatīvu”. Valsts ir gatava tajās iesaistīties, piedāvājot efektīvu, prognozējamu un drošu ražošanas, tirdzniecības un loģistikas platformu.

“Latvija ir pirmā no Baltijas valstīm, kas ir parakstījusi visaptverošu memorandu par sadarbību “Vienas joslas viena ceļa” ietvaros – tas ir pamats, lai virzītos uz priekšu konkrētos sadarbības projektos,” uzsvēra Kučinskis.

Kā perspektīvākās jomas, kurās Latvijai un Ķīnai būtu iespējams sadarboties, Ministru prezidents minēja dzelzceļa projektu “Rail Baltica”, aviokompāniju “Air Baltic”, kā arī infrastruktūras attīstības iespējas Latvijas ostās un lidostā “Rīga”. Tāpat tika uzsvērtas iespējas sadarboties izglītības un zinātnes jomās.

Abas amatpersonas bija vienisprātis, ka veiksmīga attīstās tirdzniecība starp Latviju un Ķīnu un Latvijas produktiem ir lielas perspektīvas Ķīnas tirgū.

2016. gadā Latvijas preču eksports uz Ķīnu pieauga par 8,5%. Starp visiem Latvijas ārējās tirdzniecības partneriem Ķīna ierindojas 11. vietā.

Saistītie raksti

Tāpat abas amatpersonas pauda interesi par Latvijas un Ķīnas sadarbību sporta jomā. Kučinskis aicināja Ķīnas pusi aktīvi izmantot Latvijas sporta infrastruktūru, gatavojoties nākamā gada ziemas olimpiskajām spēlēm Korejā un pēc tam spēlēm Pekinā , it īpaši tādos sporta veidos kā bobslejs, skeletons un kamaniņu sports.

Vizītes noslēgumā Dedzjans uzaicināja Kučinski apmeklēt Ķīnu.

Galerijas nosaukums
LA.lv