×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
20. decembris, 2017
Drukāt

Kurš no sešiem būs gada dzīvnieks? Pirmo reizi Dabas muzejs aicina balsot ikvienu (4)

Foto - V.Vītola, A.Klepers, S.BērziņaFoto - V.Vītola, A.Klepers, S.Bērziņa

Gada dzīvnieks ir viena no populārākajām Dabas muzeja aktivitātēm, un kopš akcijas pirmsākumiem 2000. gadā šis gods ticis gan lidvāverei, brūnajam lācim, ūdram, smilšu krupim, pelēkajam vilkam, meža cūkai, āpsim, zutim un vēl citiem.

Gada dzīvnieka akcijas mērķis ir pievērst uzmanību Latvijā sastopamajiem dzīvniekiem un piedāvāt sabiedrībai iespēju uzzināt vairāk par kādu konkrētu sugu. Sākotnēji nominācijai tika izvirzītas tikai apdraudētas dzīvnieku sugas, taču
pēdējos gados pieļauti arī izņēmumi.

Dabas muzejs uzser – lai Latvijas lielās jubilejas gadā šī titula ieguvējs būtu muzeja speciālistu un sabiedrības kopīga izvēle, pirmo reizi aicinām ikvienu piedalīties lēmuma pieņemšanā, balsojot par vienu no sešiem nominētajiem zvēriem.
Gada dzīvnieks tiks atklāts janvāra vidū, bet visa gada garumā muzeja zooloģijas ekspozīcijā būs pieejama informācija par šo sugu, kā arī notiks pasākumi. Balsojums ilgs līdz 28.decembrim.

Nobalsot var šeit

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Es par zaķīti.(Viņam visu laiku jābaidās.)

  2. Par ezīti. Nemaz vairs tik daudz šo dzīvnieciņu vairs nestaigā apkārt, kaut vasarā uz ceļiem, laikam, speciāli brauc virsū. Agrāk laukos pa vakariem pukšķēja vien, bet tagad reti,reti

  3. Kas būs gada dzīvnieks 2018. gadā? Manuprāt, tā būs rudā vāvere! Cieņā, Skolnieciņš

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17.0
Alūksne +13.5
Daugavpils +15.0
Saldus +15.4
Liepāja +14.9
Jelgava +16.4
Ventspils +14.9
Limbaži +17
Madona +18.1
Rēzekne +12.2
Draugiem Facebook Twitter Google+