×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
10. marts, 2018
Drukāt

FOTO: Protesta akcijā pret izglītību latviešu valodā vidusskolās pulcējas vairāk nekā tūkstotis cilvēku (131)

Foto - LETAFoto - LETA

Sestdien notikušajā Tatjanas Ždanokas vadītās partijas “Latvijas Krievu savienība” (LKS) protesta akcijā pret pāreju uz izglītību latviešu valodā vidusskolā pulcējās vairāk nekā tūkstotis cilvēku, novēroja aģentūra LETA.

Lielākā daļa akcijas dalībnieku bija cilvēki darbspējīgā un pensijas vecumā, tomēr pasākumā piedalījās arī bērni un jaunieši.

Uz akciju sanākušajiem cilvēkiem bija dažādi plakāti un citi apdrukāti materiāli, kuru galvenais vēstījums bija vērsts pret pilnīgu pāreju uz mācībām valsts valodā vidusskolā, nodēvējot šādu ieceri par “vardarbīgu asimilāciju”.

Pasākuma laikā uzaicinātie runātāji izteica kritiku ne tikai par ieceri pāriet uz izglītību latviešu valodā vidusskolās, bet arī par valdošajām partijām, valdību un korupciju valstī.

Kopumā akcija noritēja mierīgi, taču pa vidu runām par krievu un citu nacionālo minoritāšu grūtībām Latvijā un Eiropā izskanēja arī aicinājums par izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska (V) atkāpšanos.

Partijas rīkotais pasākums sākās pie Francijas vēstniecības, tālāk gājiena dalībnieki devās Vācijas vēstniecības virzienā, bet gājiens noslēdzās pretī Eiropas Savienības mājai esošajā skvērā, kas atrodas pie Latvijas Nacionālās operas.

LKS pārstāvji iepriekš pauduši, ka ir nepieciešams turpināt protesta akcijas, pakāpeniski kāpinot dalībnieku skaitu, mainot vēstījumu adresātus un saturu.

“Nemainīgs paliek mērķis – atkarot krievu valodas nākotni Latvijas izglītības iestāžu sistēmā,” vēsta pasākuma organizatori, piebilstot, ka ir jāpanāk, lai nākotnē “par neiespējamām kļūtu valdošo partiju avantūras par krievu valodas aizliegumu”.

Kā ziņots, Saeimā turpinās grozījumu Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā virzība, paredzot pakāpenisku pāreju uz mācībām valsts valodā vidusskolā. Ieviest pārmaiņas plānots 2019.gadā septembrī.

Paralēli Centrālā vēlēšanu komisija nolēma nevirzīt referendumam likumprojektu par mazākumtautību skolu autonomiju. LKS vērtēs, vai apstrīdēt šo lēmumu Augstākajā tiesā, vai arī iesniegt CVK jaunu likumprojektu, izslēdzot no tā noteiktus punktus.

Politiskā spēka līdere Ždanoka uzskata, ka Latvijas vadība neļauj īstenot LKS petīcijas, likumprojektus un likumu grozījumus. “Valsts bloķē dialogu par izglītību krievu valodā ar juridiskām metodēm,” paudusi Ždanoka.

Pievienot komentāru

Komentāri (131)

 1. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  kas arī bija jāpierāda.

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 3. Tajā lubraku pulciņā diez vai ir kāds īsts krievs, tur taču tikai sovoki,vatņiki , ar nepareizu žokļa uzbūvi apveltīti radījumi!

  • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!

  • Ах ты блядь! Опять! Да когда же ты сдохнешь тварь! Прекрати воровать чужие ники, сука паскудная! Иди на хуй, урод!!! Atbildēt

   !!!

 4. Vaņkas ir visi okupanti, sevišķi Mūļķa lumpenis “Ontūns” (Aļoša).

 5. NĒ krievu šovinismam un imperiālismam !

  • Net latishskomu nacizmu! Vi fasjisti! jsobenno ti sam, suka!!!
   Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!

 6. malāstāvētāja Atbildēt

  Fotogrāfijā kundze ar sarkano cepuri un karodziņu ir kā visa pasākuma “sāls” – ja nespēj latviski mācīties valstī, kura ir izvēlēta par mītnes zemi, tad ir taču iespējas mācīties valstī, kur citas alternatīvas kā tikai krievu valoda nebūs.
  Tā ir demagoģiju, ka valodnieciski nebūs, kas māca, jo likums paredz, ka mācītājiem (skolotājiem) jābūt ar valsts valodas zināšanām augstākajā līmenī. Ja realitāte neatbilst saņemtajam papīram, tad pēdējais laiks to sakārtot. Un tiem, kuri satraucas, ka skaitliski nebūs, kas māca- būs, ir tik daudz spējīgu pedagogu pēc skolu reorganizācijas, kuriem nav darba.

 7. Izglītības ministram izturību un pacietību!Reiz ir lietas jāsakārto, tas ir tāds neizdarīts mājasdarbs, ko valdībai sen vajadzēja izdarīt.

 8. Шадурскиса – на кол! И цензоров туда же! Atbildēt

  !!

 9. Вы не хотите нас слышать?! Удаляете любые наши возражения! Тогда у нас нет другого пути, кроме террора! Atbildēt

  !!!!

 10. Модераторы – вы козлы и уроды, которые ненавидят русский язык! Чтоб вы здохли! Atbildēt

  !

 11. I express a resolute and categorical protest to the moderators of this website for conducting an open political censorship!!! Gentlemen moderators, you cynically violate the constitution of your own country! In accordance with the Constitution, in Latvia – freedom of speech and censorship is prohibited (art. 100)!!!

 12. Tiem vecākiem jāņem nost vecāku tiesības, kā Norvēģijā, Anglijā un citās attīstītās valstīs, jo vecāki noziedzīgi izturas pret saviem bērniem un apdraud iegūt normālu izglītību valsts valodā un integrācijā.

  • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!
   A chego vi dobilisj zapretiv russkij jazik?! Teperj rusofobstvo etogo sajta imeet oficialjnoje podtverzdenije! Bravo!
   Povtorno, posle udalenija cenzorami! Nu i dge deklarijujemaja svoboda slova?!!!

   • Re: šis laikam beidzis bilingvālo skolu!

    • nu, tak sen bij laiks pāriet uz pilnīgu apmācību Latviešu valodā, kirlicu nelasu principiāli un tādēļ pat nezinu ko šams tur sprēgā

     • Mudak i urod!
      Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!

  • А лично у тебя надо яйца отрезать, чтобы таких уродов больше не рождалось, сука!!! Atbildēt

   !!!

 13. Neviens normāls cilvēks svešā valstī savus bērnus nesūta skolā, kurā nerunā minētās valsts valodā. Ir svētnienas, vasaraas skolas, jā, arī latviešu skolas/ nometnes visā pasaulē. Bet kādēļ lai kāds teiksim Anglijā, Francijā, Vācijā sūtītu savu bērnu skolā, kurā mācās latviski – lai bērns pēc tam nevarētu komunicēt ar valsts iedizmtajiem, nevarētu iet augstskolās, kurās izglītība ir valsts valodā? Cik ļoti ir jāienīst savi bērni, lai nogrieztu viņam šīs iespējas. Vai visi šie protestētāji cer, ka viņu bērni brauks dzīvot atpakaļ uz Krieviju? Ja nē, tad – neiemācoties latviski un paliekot dzīvot Latvijā šos bērnus nākotnē gaida tikai dzīve uz nabadzības sliekšņa. Latvijā krievu valodā runājošo paliek aizvien mazāk. Šie bērni nevarēs īstenot savu potenciālu, savus sapņus, tiks izstumti no Latvijas sabiedrības, kura runā aizvien lielākā skaitā tikai latviski.

  • Tur jau tas suns ir aprakts,ka viņi ir akla naida apmāti šovinisti,nevis normāli cilvēki!

   • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!
    A chego vi dobilisj zapretiv russkij jazik?! Teperj rusofobstvo etogo sajta imeet oficialjnoje podtverzdenije! Bravo!
    Povtorno, posle udalenija cenzorami! Nu i dge deklarijujemaja svoboda slova?!!!

  • Русской школе на этой территории больше лет, чем вашему государству! Более 2-х веков! Atbildēt

   Normaljnije ljudi znajut istoriju svoej strani! Ochevidno – vi ejo ne znaete!

 14. Vai LA ir uzpirkta, vai tiek piedraudets …. pedejos menesos saja rupora ir ievesta cenzura un vairs neatlauj brivi izteikties … bet atkartoti paradas prokrieviski komentari, pat no tadiem ka GRAFISTS, kam laiks jau sen tupet … !

  • Не нравится? А когда мои комментарии удаляли, да и сейчас постоянно удаляют, ты же радовался?! Atbildēt

   Eto svoboda slova po latvijski! Nravitjsja tebe?!

   grafists.

  • Ну вот, смотри, твои мечты исполнились, все мои комментарии удалили. Оставили только придурка вора! Радуйся! Atbildēt

   !

 15. LA pārvērtusies par Krievijas ruporu?Arī tur jau vaņķas?

 16. Latvijas izglītību iestādēs krievu valoda degradē cilvēkus un tādēļ tā jāaizliedz pielietot turpmākos 100 gadus!

  • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!
   A chego vi dobilisj zapretiv russkij jazik?! Teperj rusofobstvo etogo sajta imeet oficialjnoje podtverzdenije! Bravo!
   Povtorno, posle udalenija cenzorami! Nu i dge deklarijujemaja svoboda slova?!!!

 17. Kadirovs savu pirmo krievu esot likvidējis 16 gadu vecumā…

  • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!
   A chego vi dobilisj zapretiv russkij jazik?! Teperj rusofobstvo etogo sajta imeet oficialjnoje podtverzdenije! Bravo!
   Povtorno, posle udalenija cenzorami! Nu i dge deklarijujemaja svoboda slova?!!!

 18. Kaukāzā,Vidusāzijā šitādi”protestētāji” dabūja laisties palekdamies.. tur ar viņiem neauklējās kā pie mums , nekādas taņkas un vaņkas nepalīdzēja!

  • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!
   A chego vi dobilisj zapretiv russkij jazik?! Teperj rusofobstvo etogo sajta imeet oficialjnoje podtverzdenije! Bravo!
   Povtorno, posle udalenija cenzorami! Nu i dge deklarijujemaja svoboda slova?!!!

 19. "Latvijas Avīze" redakcijai Atbildēt

  Latvijas Avīze, ja jūs vēlaties atzinību un uzticēšanos jums (pasludinātais nacionāls konservatīvisms), tad visupirms paši izmetiet no svas mājas idiotismu un alkatību. Nodrošiniet tulkojumu svešām valodām viedokļos vai arī dzēsiet tos pirms tie parādās apritē (!), – bet nevis alkatīgi skaitiet klikšķus, kuri piesmej Latvietību. Pretīga ir “Latvijas Avīzes” redakcijas politika. Pretīga!

  • Ну вот, смотри, твои мечты исполнились, все мои комментарии удалили. Оставили только придурка вора! Радуйся! Atbildēt

   !!

 20. kāpēc krievi paši savus bērnus pataisa par stulbeņiem…

  • Bravo, Letija! Jautājums pēc būtības. Domāju, ka atbildes arī tiem, kas spēj domāt, ir zināmas.
   Ir jau arī daži, kuri tādi nav. Tiem – visu cieņu

 21. Dīvaini,ka latviešu avīzes internetlapā tiek pieļauta aptrakuša vates kušķa necenzēta škārdīšanas.. nu,bet es jau saprotu-jo s..du vairāk aiztiek,jo vairāk tas smird!

  • Ti sam – gavno!!!
   Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!
   A chego vi dobilisj zapretiv russkij jazik?! Teperj rusofobstvo etogo sajta imeet oficialjnoje podtverzdenije! Bravo!
   Povtorno, posle udalenija cenzorami! Nu i dge deklarijujemaja svoboda slova?!!!

 22. Kā viens draņķis var piemēslot komentārus, bet tādi šarikovi Latvijā ir smirdējuši kopā ar trakām taņkām!

  • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!
   A chego vi dobilisj zapretiv russkij jazik?! Teperj rusofobstvo etogo sajta imeet oficialjnoje podtverzdenije! Bravo!
   Povtorno, posle udalenija cenzorami! Nu i dge deklarijujemaja svoboda slova?!!!

 23. Interesanti, Krievijas tālajos austrumos krievi intensīvi un sekmīgi apgūst ķīniešu valodu. Laikam jau pēc neilga laiks Sibīrijas daļa pēries Ķīnas valdījumā. Latvijā laikam jau dzīvo ne tie spējīgākie, pat Krievijai nav vajadzīgi. Laikam neņem pretī, ka šiem šeit jāmokās…

 24. "Latvijas Avīze" redakcijai! Atbildēt

  “Latvijas Avīze” redakcija, jūs pārkāpjat Latvijas Valsts likumus, atļaujot jūsu tīmekļa vietnē rakstīt nesaprotamā, svešā valodā. Lūdzu, nodrošiniet tolkojumu katram viedoklim vai viedokļa virsrakstam, vai arī izdzēsiet saraksti svešā, nevajadzīgā valodā. Par “Latvijas Avīze” redakcijas politiku tiks ziņots Tiesietu ministrijai.

  • Kirlicu neviens pat nelasa

  • Ну вот, смотри, твои мечты исполнились, все мои комментарии удалили. Оставили только придурка вора! Радуйся! Atbildēt

   !

 25. "Latvijas Avīze" redakcijai! Atbildēt

  “Latvijas Avīze” redakcija, jūs pārkāpjat Latvijas Valsts likumus, atļaujot jūsu tīmekļa vietnē rakstīt nesaprotamā, svešā valodā. Lūdzu, nodrošiniet tolkojumu katram viedoklim vai viedokļa virsrakstam, vai arī izdzēsiet saraksti svešā, nevajadzīgā valodā.Par “Latvijas Avīze” redakcijas politiku tiks ziņots Tiesietu ministrijai.

 26. Atņemt bērniem krievu valodu – atņemt perspektīvas

  • Interesanti, kādas perspektīvas. Daži varianti:
   1) iespēju nepiepūlēt savas smadzenes un neapgūt tās valsts valodu, uz kuru kā okupanti vai masveida rusifikācijas rezultātā šeit BRĪVPRĀTĪGI ieradušiies viņu vecāki/vecvecāki,
   2) perspektīvu reižu reizēm tīri krievu stilā izbļaustīties Rīgas ielās un laukumos,
   3) perspektīvu līdzdarboties kremlim krievu pasaules ieviešanā Latvijā, uz ko diezgan vāji slēpti aicināja indivīds ar plakātu One continent, one world, kas ir tā galvenā perspektīva, par kuru sapņo Ždanoka ar saviem pakalpiņiem/dīvainīsīem.
   4) perspektīvu šeit kultivēt šīs kategorijas ļaužu ieviesto attieksmi pret valsti, pakļaujoties tostarp mītiem par okupantu un masveida rusifikācijas rezultātā iebraukušo nozīmi Padlatvijas attīstībā, kaut gan nopietnu vēsturnieku (piem. G.Krūmiņš) pētījumi spoži pierādījuši pretējo.

  • Krieviem jabrauc dzivot uz savu Krieviju, ne pa visu pasauli dauzities un “vozmuscatsa” ka citur ir jazina ari citas valsts valoda. Piemeram Krievija pat viesstradniekam ir jakarto eksamens krievu valoda, nemaz runa neiet par patstavigajiem iedzivotajiem. Musu gadijuma vismaz 60% krievu draudetu izraidisana no Latvijas uz savu matusku rodinu,kuru pameta vinu vecaki labakas dzives meklejumos Padomju laikos.

  • Neviens Krievijā bērniem neatņem krievu valodu! Nemuldi.

  • Valsts negrib atnemt senshu valodu no berniem. Valsts negrib nekko atnemt bet dot kautko svarig.
   Valsts grib dot berniem iespej lab parvaldit valst valodu. Un ari skolas iemacit to ko citi skolniek macas.
   Gimene tappat dod perspektivu. Un izglitiba ari iedod iespej uzzinaties valsts valodu un tad brivaa demokratiska valsti katrs var veidot savu perspektivu.

 27. Tā krieviete ar Krievijas karodziņu rokās, nožēlojama.
  Bet vai kāds pamanīja plakātu “One continent, one world”. Nav jau nemaz tik grūtu uzminēt, kuru pasauli viņi domā un šeit pārstāv. Nedomāju, ka tie, kuriem šis plakāts domāts, proti, starptautiskās organizācijas, kam šie cilvēki sūta vēstījumu par savu grūto likteni, nesaprastu, kuru pasauli tad viņi domā un pārstāv. Ne jau velti visi šie ļautiņi ir russkij mir ieviesēju pirmajās rindās.

 28. Vardarbība pret bērniem ir noziegums.

  • to :vardarbiba ( 09:42) Vai ar vardarbibu Jus domajiet kremla cekistu demonstracijas un noziegumus ES un NATO Valsti Latvija ?

   • Interesanti, kādas perspektīvas. Daži varianti:
    1) iespēju nepiepūlēt savas smadzenes un neapgūt tās valsts valodu, uz kuru kā okupanti vai masveida rusifikācijas rezultātā šeit BRĪVPRĀTĪGI ieradušiies viņu vecāki/vecvecāki,
    2) perspektīvu reižu reizēm tīri krievu stilā izbļaustīties Rīgas ielās un laukumos,
    3) perspektīvu līdzdarboties kremlim krievu pasaules ieviešanā Latvijā, uz ko diezgan vāji slēpti aicināja indivīds ar plakātu One continent, one world, kas ir tā galvenā perspektīva, par kuru sapņo Ždanoka ar saviem pakalpiņiem/dīvainīsīem.
    4) perspektīvu šeit kultivēt šīs kategorijas ļaužu ieviesto attieksmi pret valsti, pakļaujoties tostarp mītiem par okupantu un masveida rusifikācijas rezultātā iebraukušo nozīmi Padlatvijas attīstībā, kaut gan nopietnu vēsturnieku (piem. G.Krūmiņš) pētījumi spoži pierādījuši pretējo.

 29. Kadi secinajumi ir jaizdara par ES un NATO Valsts Latvijas pasreizejo “zalo” valdibu,kura atlauj rikot no kremla cekistu agentiem finansetu pretvalstisku demonstraciju ? Vai nepildot valsts likumus sadu valdibu un par Valsts drosibu atbildigas institucijas nav janodod tiesa par Latvijas Valsts un pilsonu drosibas apdraudesanas atbalstisanu.Kadel Latvijas Valsts galvaspilsetas Rigas domes vadiba vel joprojam var atlauties nesoditi ,ar savam SIA palidzibu, izlaupit Valsts budzetu,spiegot “tuvejo arzemju” uzdevuma un izplatit kremla cekistu dezinformaciju publiskaja telpa.Likumu nepildisana no atbildigajam institucijam un atseviskam personam ir aktiva noziegumu un noziedzinieku atbalstisana.Valsts nodeviba .

 30. Ne jau izglītība kā tāda šos indivīdus interesē. Jaukt gaisu, brēkāt pa pasauli par savu grūto likteni. Kā viņi te ieradās un kā izturējās, par to šie ļautiņi klusē.
  Protams, nav viņi tik naivi, lai dotos atpakaļ uz Krieviju, zina, kāda tur dzīve.

  Intelekta neskartas sejas, nožēlojami kremļa pakalpiņi. Ar vienu dīvainīti vadībā.

  Ar šādām izdarībām viņi apstiprina savu nespēju iemācīties tās valsts valodu, kurā ieradušies. VIŅI IR NOŽĒLOJAMI! TURKLĀT NAV VIŅI MAZĀKUMTAUTĪBA. Mazākumtautība ir poļi, lietuvieši un līvi, piemēram. Izņemot tos, kuri šeit dzīvo jau pirms okupācijas, viņi ir okupanti, masveida rusifikācijas rezultātā iebraukušie un viņu pēcteči (termins)

 31. Latvijas režīms ir vērsts uz krievu iznīcināšanu. – “Khatyn”, “Salaspils”, fašisma tradīciju turpināšana.
  Bērnu piespiedu asimilēšana ir drausmīgs noziegums

  • Vēl viens okupantu un masveida rusifikācijas rezultātā iebraukušo un viņu pēcteču aizstāvis šo to ir aizmirsis un jauc jēdzienus.
   1) šie bērni ir šīs kategorijas ļaužu bērni/mazbērni, kuri paši vai nu krievu tanku aizsegā vai veseliem ešeloniem BRĪVPRĀTĪGI ieradās šeit, dažkārt vadoties pēc kādā Muhosranskā pie staba pielīmēta sludinājuma par dzīvokli Rīgā (personīgi pieredzēts), kā viņiem bija iestāstīts “veidot rūpniecību”, kas gan beigās izrādījās rūpniecības sagraušana, sākot jau ar VEF, kur pirms šo cilvēku ierašanās ražoja mazās lidmašīnas u.c., nerunājot par tikai rusifikācijas mērķiem celtām rūpnīcām,
   2) ja šiem bērniem tik grūti iemācīties tās valsts valodu, mācīties tās valsts skolās, kurā vecāki/vecvecāki ieradušies, tad viņiem ir lieliska iespēja doties prom no šīs valsts.

  • Krievu iznīcināšanu? Nopietni? Mēs latvieši tak nebruk Krievijā slēgt tas skolas. Tikai beidzot izlemj ka valstij nav jānodrošina skolas krieviem jo valsts valoda ir viena. Gribi skolu dzimtajā valoda atver pats savu privātskolu to neviens tev neaizliegs

  • Krievu iznīcināšanu? Nopietni? Mēs latvieši tak nebrukam Krievijā slēgt tas skolas. Tikai beidzot izlemjam ka valstij nav jānodrošina skolas krieviem jo valsts valoda ir viena. Gribi skolu dzimtajā valoda atver pats savu privātskolu to neviens tev neaizliegs. Vai brauc uz savu Krieviju . starp citu kāpēc tur piedalījās tik daudz pensionāru? Grasās atgriezties skolas sola vai? Kāda viņiem nozīmē kāda valoda macā skolā ?

 32. Ždanokai steidzīgi jātaisa dumpi Kazhstānā,valstī kur pāriet no krievu alfabētu uz latīņu.Vai ždanoka nesaprot ka tā ir neredzēta nekaunība,trieciens krievu pasaulei.

 33. ždanokai un citiem krievu analfabētiem kuri nevar iemācīties latviešu valodu ceļš uz plašo krieviju ir vaļā lec tik vagonos un maskava jūs gaida.Nu stulbeņu bars.

 34. Nekā nebija latviešu valoda būs tā valoda kurā mācīs n nekāda krievu valoda. Ja kautkas nepatīk lai vācās prom no šejienes.

  • Domāju, kā jums labāk ir doties uz savu Kanādu, pārtraukt apsēst ienaidību un naidu starp tautām.
   Bet mēs padarīsim Latviju par bagāžu, spēcīgu valsti

 35. Mācīšanās vienmēr pieprasa savu daļu krievu piesaukto mocīšanos. Nu, tad nemokāties un nemācieties arī visu pārējo – ķīmiju, fiziku, literatūru utt. Ņemiet televizora pulti un zvilniet gultā, bet tie duraki, kas mācījušies, lai visu Jums pienes klāt. Jā, pamēģiniet ar šādiem plakātiem un prasībām pastaigāt Anglijā, Vācijā un citās valstīs!

 36. Nabaga krievi! Seko vienai musinātājai-ebrejietei(kā tagad “politkorekti” izsakoties-latviski žīdietei,kā kādreiz Mavriks Vulfsons par sevi nekautrējoties teica,jo ebrejs-ir ticība-no vārda IVRIT,bet žīds-tautība-angliski-JEW)… vai tiešām izglītotiem cilvēkiem nav zināms,ka NEVIENĀ VALSTĪ ar vienu valsts valodu,izglītība par valsts līdzekļiem citās valodās(svešvalodās) netiek finansēta !!! vai tā būtu Vācija,vai Anglija ,vai Francija vai Itālija, u.t.t NEVIENS mūsu valstī-Latvijā NEAIZLIEDZ KRIEVU VALODU KĀ RAKSTĪTS RAKSTĀ! BET ,ja grib iegūt izglītību citā valodā ,tad jādodas uz to valsti,kur tā ir valsts valoda- ja krieviski,tad uz Krieviju,ja spāniski-tad uz Spāniju u.t.t.
  KURŠ te -Latvijā taisās vispār klausīties šajos Ždanokas MUSINOJOŠOS MURGOS?!?!?

 37. Ždanokai vardarbīga latviešu valoda LATVIJĀ?????!

 38. MUSULMANJI IR DAUDZ LABAKI ! DRIZ NO KRIEVIJAS VEL VAIRAK BUS SITO PARAZITU KAS MUKS NO NABADZIBAS UZ SEJIENI< STEIDZAMI JATAISA ROBEZHAS CIET UN SITOS NEPILSONJUS ANALFABETUS JASUTA ATPAKALJ LAI DZIVO AR PUTLERU SUDOS GRIBESU REDZET KA VINJUS TUR SITIS PAR PROTESTIEM KAD VINJI IES PRASIT EDIENU VALDIBAI! TUR 3% PROCENTI CILVEKU NEVAR PAT SEV EST NOPIRKT NO NABADZIBAS< TIKAI DAZHAS LIELPILSETAS CILVEKI KAUT CIK LABI DZIVO! SEIT OT ZHIRU BESJATSA !

 39. Nepamaniju ka ved vinjus ebrejiete kura kurina naidu jau ljoti sen!

 40. Savakusies pilnigakie mulkji ar krievu karogiem svesa valsti! Driz jasak vinjus sedinat cietumos un mest no valsts lauka par ekstremismu, tie pat nav pilsonji jo VALSTS valodu nemak! Cieniet citus un pasi busiet cieniti dargie ljaudis !

 41. WE WANT TO DEFEND WORLD AND WILL DESTROY PUTLER TERRORISM Atbildēt

  PUTLERA PARAZITI< NEVELIETIES DZIVOT CIVILIZETAS VALSTIS PEC TAS LIKUMIEM BRAICIET DZIVOT SUDOS UN NABADZIBA PIE PUTLERA ! MAN PRIEKS KA VISI MANI KRIEVU DRAUGI MAK LATVISKI UN IR LOJALI VALSTIJ UN NEIEREDZ SHADUS AUNUS ANALFABETUS KURI VISU MUZU TE DZIVO BET NJI BU NJI ME< ES MAKU 3 VALODAS BRIVI UN TAGAD APGUSTU CETURTO BEZ NEKADAS PIEPULES< KUR TIK DUMJI CILVEKI RODAS < KAUNS !!! :)))))

 42. WE WANT TO DEFEND WORLD AND WILL DESTROY PUTLER TERRORISM Atbildēt

  PUTLERA PARAZITI< NEVELIETIES DZIVOT CIVILIZETAS VALSTIS PEC TAS LIKUMIEM BRAICIET DZIVOT SUDOS UN NABADZIBA PIE PUTLERA ! MAN PRIEKS KA VISI MANI KRIEVU DRAUGI MAK LATVISKI UN IR LOJALI VALSTIJ UN NEIEREDZ SHADUS AUNUS ANALFABETUS KURI VISU MUZU TE DZIVO BET NJI BU NJI ME< ES MAKU 3 VALODAS BRIVI UN TAGAD APGUSTU CETURTO BEZ NEKADAS PIEPULES< KUR TIK DUMJI CILVEKI RODAS < KAUNS !!! :)))

 43. zhdanoku nenosita? Atbildēt

  zhdanoka,ar savam extremistiskajaam aktivitatem, ipashi provokativi aicina cilvekus vinu FIZISKI nosist??zhdanoku,vinas pashas aizsardzibas delj,vajag arestet un nodot expertizei psihiatram,jo vinas slimigais acu skatiens un arpratigais extremisms ir drauds valstij!

 44. Šoreiz vismaz vienu skolnieci ar mokām atvilka. Kamēr pēc savas iniciatīvas neatnāks paši skolēni, tikmēr to Ždanokas penšu baru nav vispār ko ņemt par pilnu.

 45. блядь grafists tautiešiem Atbildēt

  Neticiet Taņkai; jūsu muļķaprāta dēļ nekādi zaļie cilvēciņi šurp nenāks. Bet ja nāks, viņus nospiedīs kā blaktis, jo tā šobrīd ir iekārtota pasaule …

 46. Inteliģences neskartas sejas, Latviešu valoda jāsāk mācīt jau bērnudārzā. Citādi bēdīgi skatīties. Un galvenais pirms 30 gadiem šiem cilvēkiem bija visas iespējas valsts valodu iemācītie un gadi ar vēl atļāva pilnvērtīgi uztvert informāciju, tagad jau neko. Bet bērniem liegt pilnvērtīgu integrēšanos valstī kurā dzīvo ir noziegums un būtu jāsoda tie kuti to pieļāva visu šo gadu garumā. p.s. īstenībā drīz jau būs 100 gadi kopš okupācijas, tā, ka šodien nevienam krievam vai cittautietim nevajadzētu būt problēmas ar valsts valodu.

  • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!
   A chego vi dobilisj zapretiv russkij jazik?! Teperj rusofobstvo etogo sajta imeet oficialjnoje podtverzdenije! Bravo!
   Povtorno, posle udalenija cenzorami! Nu i dge deklarijujemaja svoboda slova?!!!

 47. Ja macities nav mocities (un es pilneeg piekreet) tad kapec vini nemacas latvisk?
  Ja macities latvisk ir patiesham mocishan, tad viniem ir jabrauc prom. Latvija negrib nevien mocit.
  Krievijaa bus viniem labak. Nebus jamocas. Braukt atpakal uz Krieviju = problema risinat. Vissi laimigi — Latvieshi un Krievi.

 48. Es esmu gatavs protestēt,ka ap 90% latviešu ar LV dzīvojošiem krieviem runā krieviski. Lai gan kalpam kalpa sindroms…

 49. domu pārmijnieks Atbildēt

  Veci, bezzobaini interfrontes šarikovi protestē pret krievu izcelsmes jauniešu nākotni. Tikai tā un ne savādāk.

 50. Čemodan, vokzal, russija

 51. … Fotografija ir intefresants bet nepabeigts plakats ar uzrakstu: (macities /= mocities), bet to vajadzetu turpinat; un = brivpratiga emigracija uz Krieviju, vai kur talak … !

 52. nekaunīgi cūkas ! Atbildēt

  Vai Krievu impērijā baškīriem, burjatiem, čečeņiem, dagestāniešiem, ingušiem, kabardiešiem, kalmikiem, karēliešiem, čerkesiešiem, jakutiem, mariiem, mordoviešiem, osetiešiem, tatāriem un udmurtiem ir SAVAS SKOLAS ?

 53. Krievu bērniem – krievu skolas , tātad krievu bērniem – Krieviju ! … Laimīgu ceļu !

 54. Interesants jautājums-kāpēc ap 90% latviešu ar LV dzīvojošajiem krieviem runā krieviski?Vai kāds var izskaidrot šo pazemības,kalpības fenomenu? Un kāpēc pēc tam vēl brīnaties par ždanokiešu prasībām….?

  • Tas latviešos iemiesojies Sutkas gars(Purva bridējs), par kapeiku uti uz Rīgu aizdzīs,pārprasta tolerance,gļēvums,iztapība,bailes , pašcieņas trūkums,klientam vienmēr taisnība utt.

   • Iedzer nervu zāles, histēriķi!

   • Īsteno kultūras nesēju retorika!!

   • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!
    A chego vi dobilisj zapretiv russkij jazik?! Teperj rusofobstvo etogo sajta imeet oficialjnoje podtverzdenije! Bravo!
    Povtorno, posle udalenija cenzorami! Nu i dge deklarijujemaja svoboda slova?!!!

 55. Krievu FAŠISTI uzdarbojas!

 56. Vajag latviesu skola sutit ne tikai bernus,bet ari lielako dalu protestetaju,ta lasot plakatus liekas ka tas notiek Krievija vai Baltkrievija. Saimai sen vajadzeja pienemt likumu, ka protesta akcijas jalieto plakati valsts valoda. Ta doma 3 variantus, vai “hui polozili” uz valsts valodu, vai turistam un okupantam nav jazina valsts valoda, vai tresais variants dumjs ka zabaks. Ta ka protestetaji iederas viena vai visos trijos variantos.

 57. Un šiem vēl iedeva ziemsvētkus.

 58. parasti visas sejas tiek videokamerās ierakstītas (vismaz tā bija līdz šim), tā ka visi dalībnieki ir zināmi, varam sākt kaut ko līdzīgu Bērziņa vai NEO procesam

 59. zemcilvēki

 60. Mums gan grib iestāstīt, ka Latvijā nav piektā kolona. Ir, un milzīga !

 61. To dullo veco Zdanoku vajag aizsutit uz Siriju lai nemas ar begliem.Jaunie krievi visi runa latviski un angliski bet Zdanoka ir veca mulke lai sez majas un lapa zekes.

 62. Protestētāju saukļi ir klaji nacistiski! Krievija un tās aģenti grib 4. reihu krievu izpildījumā!

 63. Organizācija “Krievu nams”palīdz tautiešiem iepazīties ar Krievijas federācijas sniegto informāciju par pārcelšanos uz dzīvi Krievijā. Organizācija “Krievu nams”, ko vada Jānis Kuzins, palīdzēs cilvēkiem pārvākties.

 64. Latvijas okupanti, nīdēji un viņu pēcteči – laiks atgriezties rašā!

 65. tagad redzam atklātus Latvijas okupantus un viņu pēctečus. Vai nav laiks pateikt šiem nelūgtajiem ciemiņiem atstāt Latviju? Blakus taču ir paradīzes zeme Krievija ar savu punduri – kāpēc mocīties Latvijā, ja tik slikti šeit?

 66. Jā fašistiskie rašisti mums ir biezā slānī.

 67. Kapec briva valsti Latvija,skola maca svesvaloda?Vai Anglija,Vacija,Polija utt. notiek kautkas lidzigs?Gribat krievu valodu-ludzu Krievija tepat lidzas!

 68. Labi izskatās tā mātīte ar krievijas karogu rokā, varēja jau uzreiz prasīt arī pievienošos matuškai Rašai.

 69. kas tā par tanti? Atbildēt

  Kāpēc tā tantiņa rokā tur karodziņu “Rossija”, nevis sarkanbaltsarkano? Varbūt tantuks nav lojāls Latvijas valstij, kurā dzīvo? Kāpēc tad nebrauc prom uz savu Rossiju?

 70. 90% latviešu ar viņiem runā krieviski( Latvijas Republikā), un kādi sāk prasīt runāt kaut kādā Valsts valodā!

  • Tā viš i.. es šamos saucu tā maigi par zhopolaziem,individuālās pāŗŗunās katrs no viņiem atrod kādu nožēlojamu argumentu,kāpēc viņš Latvijā ar vietējim nelatviešiem žļerkst krieveliski! Mugurkaula nav,pašcieņas nav.. vienalga latvju miljonārs vai sētnieks!

   • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!
    A chego vi dobilisj zapretiv russkij jazik?! Teperj rusofobstvo etogo sajta imeet oficialjnoje podtverzdenije! Bravo!
    Povtorno, posle udalenija cenzorami! Nu i dge deklarijujemaja svoboda slova?!!!

 71. Šitadi kretīni ir pilna Eiropa,nesen Diseldorfā satiku oligofrēnus no Muhosranskas ,kuri 15 gadu laikā Vācijā dzīvodami , vāciski ne bū,ne mē!

  • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!
   A chego vi dobilisj zapretiv russkij jazik?! Teperj rusofobstvo etogo sajta imeet oficialjnoje podtverzdenije! Bravo!
   Povtorno, posle udalenija cenzorami! Nu i dge deklarijujemaja svoboda slova?!!!

 72. Kolonistu aktivistus savu uzdevumu augstumos!

 73. Ta ir demokratija. Atbildēt

  Ta ir demokratija. Lai pikete. Bet valsts valodai skolas jabut vienai- latvieshu!

  • SAVADAK NEMAZ NEBUS NEKAD LATVIJA! PARAZITU TAUTA SAVADAK IZEDIS LATVIESUS! BRAUCIET MAJAS PARAZITI JA JUMS KAUT KAS NEPATIK< JUS TE NEVIENS NESAUCA< NETIRA < NEIZGLITOTA DZERAJU UN NARKOMANU TAUTA,PASKATIETIES RAJONOS KUR DZIVO PARAZITI KADA NETIRIBA UN NOZIEDZIBA,NMASKAVAS RAJONS UN BOLDERAJA UN DAUGAVPILS! KAUNS PAR TADIEM CUUKAAM< PILNI CIETUMI PIEBAZTI AR VINJIEM EIROPA< NEGRIB INTEGRETIES BET SLEPKAVOT UN ZAGT!

 74. kur nu bez tās vecās ždanokas un pārējo veco penšu piedalīšanos.Ir iespēja braukt uz savu etnisko dzimteni un mācīties savā valodā,ja jau tik grūtas galvas,nevar iemācīties valsts valodu.TE IR LATVIJA UN VALSTS VALODA LATVIEŠU,IGNORĒJIET VIŅUS LAI IET PROTESTĒ PAŠI SAVAM STULBUMAM!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+