Latvijā
Politika

FOTO, VIDEO. Svinīgi atklāj pirmo Kariņa valdības sēdi. Ko uzsvēra Vējonis?0


Premjera Krišjāņa Kariņa valdības pirmā svinīgā sēde, 23.01.2019.
Premjera Krišjāņa Kariņa valdības pirmā svinīgā sēde, 23.01.2019.
Foto: Karīna Miezāja

Ministru kabinetā, Brīvības bulvārī 36, šovakar plkst.18 sākās Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) jaunizveidotās valdības svinīgā sēde.

Iedzīvotāji sagaida, ka jaunā valdība no pirmās dienas atbildību par valsti uzņemsies ne tikai vārdos, bet gan arī darbos, premjerministra Krišjāņa Kariņa (JV) jaunās valdības pirmajā svinīgajā sēdē sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Prezidents norādīja, ka valdības veidošanas process bijis garš, tādēļ zaudēts laiks un iekavēti daudzi būtiski lēmumi, kas var radīt negatīvas sekas valstij.

Vējonis uzsvēra, ka valstij nepieciešams sabalansēts budžets, jo, pēc viņa domām, pienācis laiks domāt par uzkrājuma veidošanu grūtiem laikiem.

“Vērtējot pasaules tendences, jābūt gataviem jauniem izaicinājumiem,” sacīja prezidents.

Vējonis uzsvēra, ka Latvija turpina attīstīties, bet jāapzinās, ka par to var pateikties Eiropas Savienības (ES) fondu naudām un labvēlīgai ārējai videi, taču šī vide būs mainīga. Tādēļ svarīgi pašiem veidot labvēlīgus apstākļus valsts izaugsmei.

Prezidents norādīja, ka Latvijas nacionālajās interesēs ir stiprināt vienotu ES, un sadarboties ar valstīm, kas atbalsta kopīgās Rietumu demokrātiskās vērtības. Pēc viņa domām, valstij jāturpina veidot noturību pret dažādiem mūsdienu apdraudējumiem, tostarp kiberdrošības un klimata pārmaiņu jomā.

Vējonis pateicās Kariņam par “uzdrošināšanos un neatlaidību, meklējot un rodot kopsaucējus kopā ar plaši pārstāvēto partiju loku”, lai izveidotu jauno valdību. Prezidents norādīja, ka nedrīkst aizmirst par vēlētājiem dotajiem solījumiem, lai vēlētājs neviltos politiskajās partijās.

Valsts augstākā amatpersona akcentēja, ka nepieciešams veidot labvēlīgus apstākļus, lai stiprinātu valsts konkurētspēju, veidotu stabilu un prognozējamu nodokļu politiku, turpinātu reformas, mazinātu sociālo nevienlīdzību un stiprinātu tiesiskumu.

“Izšķirīgi svarīgi turpināt stiprināt finanšu sistēmas drošību, ieviešot “Moneyval” ziņojuma rekomendācijas, padarot stingrāku un efektīvāku banku sektora uzraudzību un stiprinot kontrolējošo iestāžu sadarbību un koordināciju. Tas valdībai ir jādara nekavējoties, jo kavēšanās var būt bīstama valsts ekonomiskajai attīstībai,” uzsvēra Vējonis.

Pirmajā svinīgajā valdības sēdē Ministru prezidents Kariņš uzsvēris: “Mēs strādāsim kopā, uzklausīsim un atbalstīsim viens otru, lai īstenotu šīs valdības trīs galvenos mērķus – celt tautas labklājību, nodrošināt taisnīgumu un tiesiskumu, un samazināt nevienlīdzību sabiedrībā visās tās izpausmēs. Mēs to izdarīsim.”

Kariņa valdībā strādās Ministru prezidenta biedrs un aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Ministru prezidenta biedrs un tieslietu ministrs Jānis Bordāns, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro, finanšu ministrs Jānis Reirs, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, kultūras ministre Dace Melbārde, labklājības ministre Ramona Petraviča, satiksmes ministrs Tālis Linkaits, veselības ministre Ilze Viņķele, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce un zemkopības ministrs Kaspars Gerhards.

Šodien arī sadalītas vietas pie valdības galda – vistuvāk premjeram sēdēs Pabriks un Bordāns, bet vistālāk – Nemiro un Ģirģens.

Ministriem vietas tradicionāli tiek iedalītas, ņemot vērā valdības darba pieredzi.

Jau ziņots, ka Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) amata pilnvaras Kariņam nodeva plkst.17.20, savukārt svinīgajā sēde sākās plkst.18.
Vispirms jauno valdību uzrunās Valsts prezidents Raimonds Vējonis, pēc tam arī paredzēta Kariņa uzruna. Pēc tam plkst.18.20 plānota jaunās valdības oficiālā fotografēšanās pie skulptūras “Taisnība” Ministru kabineta pirmā stāva foajē.

Saeima šodien ar 61 balsi apstiprināja jauno valdību, kuru vadīs parlamenta vismazākās frakcijas – “Jaunās Vienotības” (JV) – politiķis Krišjānis Kariņš.

Saistītie raksti
Pret Kariņa valdību nobalsoja 39 deputāti.

Kariņa valdības apstiprināšanu vienbalsīgi atbalstīja visas koalīcijas frakcijas, izņemot “KPV LV”. No “KPV LV” deputātiem valdības apstiprināšanu atbalstīja 11 deputāti, bet pret nobalsoja Iveta Benhena-Bēkena, Aldis Gobzems, Linda Liepiņa, Karina Sprūde un Didzis Šmits. Pret valdības apstiprināšanu balsoja arī Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un “Saskaņa”.

LA.lv