×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
28. jūlijs, 2016
Drukāt

FOTO: Tanks no iekšpuses (10)

Foto - Latvijas armijaFoto - Latvijas armija

Kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņutehnikas modeļiem trešdien tika svinīgi piešķirti latviskie nosaukumi. Pasākumā Ādažos bija iespēja aplūkot trīs no pieciem kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņutehnikas modeļiem – kaujas vadības nodrošināšanas bruņutransportieri “Sultan”, kam tiks piešķirts nosaukums “Virsaitis”, izlūkošanas kaujas mašīnu “Scimitar”, kas saņems nosaukumu “Zobens”, un kaujas elementu piegādei paredzēto bruņutransportieri “Spartan”, kam konkursā izvēlēts nosaukums “Pērkons”.

Visiem tiem 17 skolēniem, kuri konkursā piedāvājuši kādu no izvēlētajiem nosaukumiem, pasākuma laikā bija iespēja doties izbraucienā ar bruņutransportieri.

Noslēgtais līgums paredz 123 Lielbritānijas bruņoto spēku lietošanā esošo bruņutransportieru iegādi Latvijas Sauszemes spēku kājnieku brigādes vajadzībām.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Un tas,ka tas nav tanks ,jau ir mazsvarīgi.

 2. Tam kautiņa vadības bruņutransportierim jau nu gan varēja piešķirt vārdu “Pirdiens”.Tas pilnībā atspoguļotu šī angļu lūžņa varenību.

  • Neko neteikšu par LA kompotenci, bet komentētājs jau nu gan varētu paklusēt, ja nesaprot, ka šī ir kaujas izlūkošanas tehnika, nevis BTR! Otrkārt, šie “lūžņi” tiek kapitāli remontēti, tātad – tie ir prakstiski jauni, un tie tiek modernizēti ar jaunām sakaru, kaujas vadības utt. iekaŗtām, kā arī aprīkoti ar papildu ieročiem, piem, Spike, kas ir prettanku ierocis. Izlūkošanas tehnika neiet frontālā kaujā – tās uzdevums vēl bez izlūkošanas ir iesaistīšanās ātrā kaujā – hit and run.

   • kremļa trollim jau vis ir labs, tikai kas ir krievu.
    Tas nekas, ka krievu čaiņiks netiek stāvākā kalniņā augšā. 🙂
    LA skribenti pazīst tikai lodīšu pildspalvas…

  • Piemērots vārds šai mašīnai būtu ”Jokplēsis”

 3. tā ir konservbundža uz kāpurķēdēm

 4. LA! Tas jau nekas, ka virsraksts neatbilst rakstam, fotoattēliem un realitātei… 😀

Draugiem Facebook Twitter Google+