×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
7. jūnijs, 2014
Drukāt

Foto: Vērmanes dārzā ar vērienu svin Eiropas sabantuju (5)

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Vērmanes dārzā sestdien svinēja sabantuju – tatāru un baškīru tautu nacionālos svētkus. Vietējie tatāri un baškīri tos atzīmē katru gadu. Šogad svētkiem bija plašāks vēriens, jo tas bija pirmais Eiropas sabantujs, uz kuru ieradās arī augstas amatpersonas no Tatarstānas. Redzams, ka pasākumā piedalījies arī Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC).

“Svētku mērķis ir iepazīstināt Latviju ar tatāriem un baškīriem, viņu dzīvi un kultūras tradīcijām. Lai cilvēki redz, kā mēs šeit visi draudzīgi dzīvojam, jo sabiedrībai ir maz informācijas par mums, ir izveidojušies aizspriedumi,” iepriekš laikrakstam “Latvijas Avīze” teica svētku organizatoru pārstāvis Ramils Kadirovs.

 

Sabantuju baškīri un tatāri svin vairāk nekā 1000 gadu, beidzoties pavasara sējas darbiem. “Saban” tatāru valodā nozīmē “svētki”, “kāzas”, bet “tuyi” tulkojumā ir “arkls”. “Sabantujs – tā ir nacionālā gara pērle, tatāru un baškīru kultūras dzīves spara avots. Tā ir lieliska iespēja atklāt jaunus talantus, sacensties spēkā un veiklībā, kopt un nodot tautas tradīcijas un kultūru no paaudzes paaudzē,” teica Kadirovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Iegāju parkā, kad sarīkojums jau tuvojās nobeigumam. Nu, bija estrādē tāda maza diskotēka ar tatāru mūzikas ierakstiem. Mūzika man patika un nav nekāda vaina, ja cilvēki atskaņo mūziku, uzdzied un padejo. Pie tam, atšķirībā no īstenajiem latviešiem, kas savu alussvētku dēļ nevienu nelaida parkā bez samaksas, šie cilvēki izklaidējās paši un ļāva parkā atpūsties arī citiem.

  2. Ušakovs mainījis orientāciju?!

  3. Ušakovs liekulis. Vārdos par minoritātēm, piedaloties šādos pasākumos, darbos faktiski visus rusificējot. Krimas kontekstā šis pasākums īpaši cinisks

  4. pretigi skatities un lasit.

  5. Vakar redzêju to balagānu,pretīgi! Neticu,kad Rīgā kautkas tāds notiek.Iespaids bija,kad esu Krievijas ciemā.daudzi gājot garām šausminājās Ušakovs uzaucis savèjiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+