×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
6. jūnijs, 2012
Drukāt

Francijā daļai strādājošo samazina pensionēšanās vecumu

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Francijas jaunā sociālistu valdība trešdien noraidīja iepriekšējā prezidenta Nikolā Sarkozī valdības virzīto reformu un nolēma samazināt pensionēšanās vecumu no 62 līdz 60 gadiem cilvēkiem, kas savas darba gaitas sāka 18 gadu vecumā, pēc valdības sēdes žurnālistiem paziņoja sociālo lietu ministre Marisola Turēna.

Par lēmumu valdībā trešdien tika panākta principiāla vienošanās. To pieņems līdz mēneša beigām, un tas stāsies spēkā, kad tiks publicēts oficiālajā vēstnesī.

Reforma nākamgad ietekmēs apmēram 110 tūkstošus cilvēku, un tā izmaksās 1,1 miljardu eiro (773 miljonus latu), bet līdz 2017.gadam pensionēšanās vecuma samazināšana tiem, kas strādāt sāka 18 gadu vecumā, izmaksās trīs miljardus eiro (2,1 miljardu latu).

Lai strādājošais varētu pensionēties jau 60 gadu vecumā, darba stāžā var ieskaitīt līdz sešiem mēnešiem, kas pavadīti bezdarbnieka statusā, un līdz sešiem mēnešiem, kas pavadīti dzemdību atvaļinājumā, paskaidroja ministre Turēna.

Šāda sistēma nozīmē, ka “sievietes, kas strādāja un audzināja bērnus, netiks sodītas, aprēķinot viņu pensiju”, norādīja ministre un piebilda, ka reformas izmaksas tiks segtas, par 0,1% palielinot darba ņēmēja un darba devēja iemaksas sociālajā budžetā.

Turēna teica, ka šis lēmums ir pretrunā līdz šim Eiropā īstenotajai pensiju reformai, tas “ir taisnīguma pasākums, kas skar tos, kurus visvairāk sodīja 2010.gada reforma”.

Labējā Sarkozī valdība 2010.gadā pensionēšanās vecumu Francijā paaugstināja no 60 līdz 62 gadiem, neskatoties uz mēnešiem ilgiem protestiem, kuru laikā ielās izgāja miljoniem cilvēku.

Jaunā prezidenta Fransuā Olanda valdības iecerētā sistēma paredz, ka tie cilvēki, kas darba gaitas sāka 18 gadu vecumā, var pensionēties, sasniedzot 60 gadu, ja viņu darba stāžs ir 41 vai 41,4 gadi atkarībā no viņu dzimšanas gada.

Jaunais Francijas premjerministrs Žans Marks Ero sestdien un svētdien rīko konferenci, kurā piedalīsies arī Francijas piecu ietekmīgāko arodbiedrību un darba devēju organizāciju pārstāvji. Konferencē paredzēts runāt par nodarbinātību, apmācībām, minimālo algu, darba apstākļiem un pensionēšanos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+