×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
13. marts, 2014
Drukāt

Francijā iepazīstina ar Rīgu 2014

Foto: Latvijas vēstniecība FrancijāFoto: Latvijas vēstniecība Francijā

12. martā Latvijas vēstniecībā Francijā notika prezentācija apaļā galda formātā, lai iepazīstinātu klātesošos ar Rīgu kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētu un tai veltīto speciālizlaidumu interneta žurnālā “Regard sur l’Est”, portālu LA.lv informēja Ārlietu ministrija.

Vēstniecība sadarbībā ar “Regard sur l’Est” redakciju aicināja interesentus iepazīties ar Rīga 2014 kultūras programmu, kā arī organizēja divu autoru Žuljēna Gelēna un Nikolā Eskaša priekšlasījumus par Latvijas politisko sistēmu, partijām starpkaru periodā, Rīgas pilsētas starptautiskajiem sakariem šodien, to virzību, kā arī tālāko attīstību. Lekcijā par Rīgas pilsētas starptautiskajiem sakariem, Latvijas galvaspilsēta atspoguļota kā jaunais Eiropas Ziemeļaustrumu centrs, kā tilts starp rietumiem (Briseli) un austrumiem (Maskavu), kas veidojas par lielāko metropoli Baltijas jūras Ziemeļaustrumu krastā.

Žurnāla izdevumā par Rīgu lasāmi vairāk kā 20 raksti par dažādām tēmām. Rīga atspoguļota dažādos aspektos saistībā ar kultūru un tās procesiem, mākslu, tūrismu, pilsētbūvniecību, arhitektūru, politiskajiem, kā arī ekonomiskajiem procesiem. Rakstu autori ir latviešu un franču pētnieki, kas pauž dažādus viedokļus un skatījumus par Rīgu.

Internetā raksti pieejami: http://www.regard-est.com/home/breve_contenu.php?id=1439

Pasākumu apmeklēja vairāk kā 50 interesentu, galvenokārt žurnāla abonenti un regulārie lasītāji, žurnālisti, kā arī dažādu jomu pārstāvji. Klātesošo atsaucība bija plaša, uzdodot jautājumus un diskutējot par dažādiem ar Latviju saistītiem jautājumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+