Pasaulē
Eiropa

Masveida evakuācija Francijā mežu ugunsgrēku dēļ 0

Viens meža ugunsgrēks Francijā plosās pie populārā Sentropēzas kūrorta. AFP/LETA

Francija otrdien lūdza Eiropas Savienības (ES) palīdzību cīņā pret mežu ugunsgrēkiem valsts dienvidaustrumos, no kuriem viens plosās pie populārā Sentropēzas kūrorta.

Ugunsgrēki izcēlās pirmdien, un tajos jau ir ievainoti vismaz septiņi ugunsdzēsēji, kā arī 15 policisti saindējušies ar dūmiem, paziņoja varas iestādes.

To dzēšanā ir iesaistīti vairāk nekā 4000 ugunsdzēsēju un karavīru, kurus atbalsta 19 lidmašīnas uguns dzēšanai no gaisa.

Ugunsgrēki ir nopostījuši apmēram 4000 hektāru lielu teritoriju Vidusjūras piekrastē, kalnainajā iekšzemē un Korsikas salā tieši brīvdienu sezonā.

Stipra vēja un sausuma apstākļos, kas veicina ugunsgrēku izplatīšanos, Francijas valdība lūdza savus partnerus ES nosūtīt vēl divas ugunsdzēšanas lidmašīnas, un šo lūgumu nekavējoties apmierināja Itālija.

Kāda amatpersona tomēr paziņoja, ka rezerves daļu trūkuma dēļ nav iespējams izmantot visas pieprasītās lidmašīnas.

Francijas iekšlietu ministrs Žerārs Kolons otrdien Korsikas apmeklējuma laikā sacīja, ka Francijai vajadzētu vēl sešas ugunsdzēšanas lidmašīnas.

Francijā savvaļas ugunsgrēka dēļ evakuēti 10 000 cilvēku

Uzliesmojot jaunam savvaļas ugunsgrēkam Francijas dienvidos, kur jau plosās daudzi meža ugunsgrēki, naktī uz trešdienu nācies evakuēt vismaz 10 000 cilvēku, ziņo varasiestādes.

“Vismaz 10 000 [cilvēku] evakuācija sekoja uguns izplatībai. Tā ir teritorija, kur iedzīvotāju skaits vasarā dubultojas vai trīskāršojas,” informējot par ugunsgrēku Bormlemimozas apkārtnē, pavēstīja ugunsdzēsības dienests.

LA.lv