×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
21. janvāris, 2015
Drukāt

Francija pastiprinās cīņu pret terorismu

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

French Prime Minister Manuel Valls.

Pēc traģiskajiem Parīzes teroraktiem Francija nolēmusi atvēlēt 425 miljonus eiro un radīt 2680 jaunas darbavietas, lai pastiprinātu cīņu pret terorismu, trešdien paziņojis premjerministrs Manuels Valss.

Francijas prezidents Fransuā Olands arī paziņoja, ka tiks likvidētas par 7500 militārajām darbavietām mazāk, nekā bija plānots aizsardzības izdevumu samazināšanas ietvaros.

Valdība sākotnēji paziņoja, ka no 2015.gada līdz 2019.gadam likvidēs aptuveni 26 000 militāro darbavietu.

Amatpersonas ar šādiem paziņojumiem nāca klajā īsi pēc tam, kad prokuratūra četriem cilvēkiem izvirzīja apsūdzības par palīdzības sniegšanu vienam no islāmistiem, kas šomēnes Parīzē sarīkoja teroraktus.

Trīs no viņiem tiek turēti aizdomās par to, ka viņi nopirkuši “iekārtas” Amedijam Kulibali, kurš 8.janvārī Monrūžā, uz dienvidiem no Parīzes, nogalināja policisti, bet 9.janvārī – četrus cilvēkus Parīzes košera veikalā.

Jauno pretterorisma pasākumu ieviešanai Iekšlietu ministrijai atvēlēti 233 miljoni eiro, bet Tieslietu ministrijai – 181 miljons eiro.
Daudzus no jaunajiem pasākumiem plānots īstenot tuvāko trīs gadu laikā.

Aptuveni 1100 jaunas darbavietas tiks izveidotas iekšējā izlūkošanā pretterorisma operāciju veikšanai.

Septembrī tiks iesviesta arī programma, kas ierakstīs datubāzē informāciju par gaisa satiksmes pasažieriem, atklāja Valss.

Tiks pastiprināta arī novērošana, un aprīlī parlamentam tiks nosūtīts likumprojekts, kurā būs izklāstīti jaunie pasākumi, kas paplašinās valdības piekļuvi informācijai.

Viens no premjerministra izklāstītā plāna mērķiem ir pastiprināt izlūkošanu cietumos, kur ieslodzītie džihādisti dibina jaunus kontaktus un pievērš radikālām idejām citus cietumniekus.

Valss norādīja, ka Francijā pieaug radikāli noskaņotu personu skaits, kuri spējīgi īstenot uzbrukumus valsts teritorijā.
Viņš atklāja, ka tiesībsargājošajām iestādēm tagad jānovēro gandrīz 1300 cilvēku – gan francūži, gan ārzemnieki, – kuri ir iesaistījušies teroristu tīklos Irākā un Sīrijā.

Gada griezumā novērojamo cilvēku skaits pieaudzis par 130%.

Valss norādīja, ka valdības prioritātes ir identificēt personas, kuras piesaistījusi vardarbīga ideoloģija, atturēt džihādistus no jaunu biedru vervēšanas, ierobežot piekļuvi teroristu propagandai un atturēt cilvēkus no došanās uz kaujinieku mācību nometnēm teroristu kontrolētos reģionos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+