×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
29. augusts, 2012
Drukāt

Francija sāk izmeklēt Arafata slepkavības lietu

Foto - AFPFoto - AFP

Francijas prokuratūra sākusi izmeklēt slepkavības lietu saistībā ar palestīniešu līdera Jasira Arafata nāvi 2004. gadā netālu no Parīzes, apliecināja izmeklēšanas procesam tuvu stāvoši informācijas avoti.

Izmeklēšana sākta pēc tam, kad Arafata ģimene pagājušajā mēnesī Francijā bija uzsākusi tiesvedību saistībā ar medijos izskanējušiem apgalvojumiem, ka palestīniešu līderis noindēts ar poloniju. Arafata atraitne Suha un meita Zavra Parīzes priekšpilsētas Nantēras tiesā 31. jūlijā iesniedza sūdzību par slepkavību. Suha Arafata arī apliecināja, ka atbalsta Rāmallas mauzolejā apglabātā nelaiķa vīra mirstīgo atlieku ekshumāciju.

Versiju, ka Arafats noindēts ar poloniju, jūlijā, atsaucoties uz Šveicē veiktajiem laboratoriskajiem pētījumiem, publiskoja telekanāls “Al Jazeera”. Šveices laboratorijas analīzēs tika izmantoti bioloģiskie paraugi, kas iegūti no Arafatam piederējušajām lietām. Tās viņa atraitnei nodeva Parīzes slimnīca, kurā palestīniešu līderis pēc vairākas nedēļas ilgas ārstēšanas mira 2004. gada 11. novembrī. Francijas amatpersonas, atsaucoties uz privātās dzīves aizsardzību, atteicās atklāt Arafata nāves cēloni, izsaucot dažādas baumas.

Palestīniešu amatpersonas paziņoja, ka tobrīd 75 gadus veco Arafatu esot noindējuši izraēlieši, taču viņu pašu veiktās izmeklēšanas rezultātā tika izslēgta gan indēšana, gan saslimšana ar vēzi vai AIDS. Arafata atraitne paziņoja, ka atbalstīs sava vīra mirstīgo atlieku ekshumāciju, lai eksperti varētu paņemt papildu paraugus analīzēm. Arī palestīniešu vadība apliecināja, ka atbalstīs ekshumāciju, ja tai piekritīs Arafata ģimene.

Daudzi palestīnieši uzskata, ka Arafatu noindēja Izraēla, kas to kategoriski noliedz, apsūdzot līdera atraitni un palestīniešu amatpersonas mēģinājumos noslēpt Arafata nāves patiesos iemeslus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+