×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
10. augusts, 2013
Drukāt

Francijā un Spānijā aiztur 75 ar cilvēku kontrabandu saistītas personas

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Spānijas un Francijas policija sestdien paziņoja, ka ir izjaukusi cilvēku kontrabandas tīklu, kas nelegāli Eiropā un ASV ieveda Ķīnas migrantus, operācijas laikā aizturot 75 cilvēkus, tostarp tīkla “galvenos darboņus”, kas bāzējās Barselonā.

Pēc divu gadu ilgas kopīgas izmeklēšanas 51 aizdomās turētais aizturēts Spānijā, bet 24 – Francijā, paziņoja abu valstu policijas.

Cilvēku kontrabandistiem katra persona maksāja 40-50 tūkstošus eiro (28,1-35,1 tūkstoti latu) par “nepatiesām identitātēm un Ķīnas pilsoņu aiztransportēšanu uz ASV un tādām valstīm kā Spānija, Francija, Grieķija, Itālija, Lielbritānija, Īrija un Turcija”, norādīts paziņojumā.

Dažos gadījumos noziedzīgais tīkls bija iesaistīts arī migrantu seksuālā izmantošanā, piebilda Francijas un Spānijas policijas.

Spānijas policija konfiscējusi 81 viltotu Āzijas valstu – Taivānas, Dienvidkorejas, Malaizijas, Japānas, Honkongas un Singapūras – pasi.

Izmeklēšana, kas tiek raksturota kā sarežģīta, tika sākta 2011.gada jūlijā.

“Izmeklēšanu sarežģīja tas, ka šai perfekti strukturētajai, hierarhiski organizētajai institūcijai ar galveno centru Ķīnā bija neatkarīgas šūniņas dažādās valstīs, kas bija pilnībā savā starpā nesaistītas,” paskaidroja policija.

Cilvēku kontrabandisti savus klientus pavadīja visu ceļu no Ķīnas līdz Spānijai, kas “bija pēdējā pietura un tramplīns uz galamērķi, kas parasti bija Lielbritānija vai ASV”, piebilsts paziņojumā.

Tīkla darbību vadīja pārsvarā Ķīnas un Malaizijas valstspiederīgie, kas pēc klientu pavadīšanas atgriezās dzimtenē.

Pēc migrantu ierašanās Barselonā cilvēku kontrabandistu tīkla darboņi viņus satika un nogādāja drošās mājās pirms došanās tālāk.

Policija norādīja, ka maršruti un izmantotie ceļošanas dokumenti “pastāvīgi tika mainīti atkarībā no iepriekšējo braucienu panākumiem vai neveiksmēm”, kas arī kavēja kontrabandistu notveršanu.

Migrantiem tika izsniegtas precīzas instrukcijas par to, kā izvairīties no aizturēšanas muitas kontrolē, piemēram, ieklīst tūristu grupas vidū.

Policija operācijas laikā atrada arī dokumentu viltošanai nepieciešamo aprīkojumu, tostarp portatīvos datorus, skenerus, apmēram 20 viltotus muitas spiedogus un elektronisku lupu. Tāpat konfiscēti šaujamieroči, mobilie telefoni, skaidra nauda – gan eiro, gan juaņas

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+