Pasaulē
Eiropa

Franču rakstniece Mijē brīdina par feministēm, kuras gribēs “līgumu pirms seksa” 0

Franču rakstniece un mākslas kritiķe Katrīna Mijē, kura atbalstīja aktrises Karīnas Denēvas izplatīto aicināju ļaut vīriešiem pavedināt sievietes, piektdien paziņoja, ka dažas feministes nebūs apmierinātas, kamēr pirms seksuālām attiecībām jurista klātbūtnē netiks parakstīts līgums.

Plašu ievērību guvušās grāmatas “Katrīnas M. seksuālā dzīve” autore pauda viedokli, ka kampaņa pret seksuālo uzmākšanos iedala sievietēm “upura un trausla laupījuma” lomu.

Mijē bija viena no apmēram 100 francūzietēm, kuras parakstīja pretrunīgi vērtēto vēstuli, kurā nosodīts “puritānisma vilnis”, kas aizsācies pēc ietekmīgā Holivudas producenta Hārvija Vainstaina apsūdzēšanas seksuālā uzmācībā.

Vēstule izpelnījās asu kritiku, feministēm Francijā un citviet nosodot tās parakstītāju aicinājumu ļaut vīriešiem pavedināt sievietes.

“Mēs neesam idiotes,” Francijas sabiedriskajā radio sacīja Mijē. “Izvarošanai un seksuālajai vardarbībai jābūt sodāmai, bet mēs nevaram aizliegt vismazāko mājienu, neķītru vārdu vai nepiedienīgu uzvedību,” piebilda Mijē.

“Tas ir neprāts, mēs tagad pārstājam flirtēt,” viņa paziņoja.

Saistītie raksti

Sociālajos medijos plaši tika izsmiets vēstulē paustais secinājums, ka sabiedriskajā transportā apgrābstītai sievietei vienkārši ar to jāsamierinās, un nav pareizi, ka vīrieši no darba tiek atlaisti tikai “tāpēc vien, ka viņi aizskāra kādas celi vai centās negaidīti noskūpstīt”.

Tomēr Mijē uzsvēra, ka daudzas sievietes ir šausminātas par kustības “MeToo” sociālo mediju kampaņas izraisīto “totalitāro” atmosfēru, kurā “ikviens rūpīgi pārbauda ikvienu citu”.

LA.lv