×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
21. marts, 2016
Drukāt

Gada laikā vardarbības dēļ 176 personām pārtrauktas aizgādnības tiesības (2)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

2014.gadā bāriņtiesa 176 personām pārtraukusi aizgādības tiesības konstatētās vardarbības dēļ, teikts Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajā informatīvajā ziņojumā par vardarbības pret sievietēm un ģimenē gadījumiem, to izplatību un dinamiku 2014.gadā.

Kā informēja LM pārstāve Marika Kupče, biežākais vardarbības veids pret bērniem ir vardarbības gadījumi pret bērniem ģimenē. Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa dati liecina, ka zvanu skaits par vardarbību ģimenē ir palielinājies – tie ir ap 600 zvanu gadā. Turklāt pieaug zvanu skaits par emocionālo vardarbību un pamešanu novārtā, kas korelē ar tādām bērnu pieaugošām psihosociālām problēmām kā saskarsmes grūtības un zems pašvērtējums.

Pieaug arī to gadījumu īpatsvars, kad bāriņtiesas vecākiem aizgādības tiesības pārtrauc konstatētās vardarbības dēļ. 2014.gadā bāriņtiesa 176 personām pārtrauca aizgādības tiesības konstatētās vardarbības dēļ, kas bija 12,5% no visiem aizgādības pārtraukšanas gadījumiem.

2014.gadā krimināllietas ierosinātas par 325 no vardarbības cietušām nepilngadīgām personām, kur 150 cieta no tuviniekiem, tai skaitā 123 bērni cieta no vecākiem vai audžuvecākiem. Savukārt kopumā šajā gadā tikuši noslepkavoti 12 bērni, no kuriem sešus noslepkavoja tuvinieki.

Savukārt rehabilitācija 2014.gadā sniegta 2800 no prettiesiskām darbībām cietušiem bērniem. No tiem 2302 jeb 82% gadījumu notika ģimenēs.

Visbiežāk vardarbīgi izturas vecāki (1896 gadījumi jeb 67% no visiem vardarbības gadījumiem) vai citas mājsaimniecībā dzīvojošas personas (303 gadījumi jeb 13%). Liels ir to vardarbības gadījumu skaits, kad bērns cieš no citiem bērniem. 2014.gadā tādi bija 240 gadījumi (8,5%). Vismazāk bērnus apdraud sveši cilvēki. 2014.gadā tādi bija 139 gadījumi jeb aptuveni 5%.

Kupče arī atgādināja, ka dažādu institūciju apkopotie dati par vardarbību atspoguļo mazāko daļu vardarbības gadījumu ģimenē, jo norāda tikai uz tiem notikumiem, kas nonāk atbildīgo iestāžu redzeslokā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Komisārs Reksis Atbildēt

    Visbiežāk vardarbība notiek nevis ģimenē, bet gan tur, kur tiek lietots alkohols, neatkarīgi no attiecību statusa…
    Vardarbība tiek akceptēta TV, internetā, kino, bērnu grāmatās utt. – ko var sagaidīt no bērna, zinot, ar ko viņa smadzenes tiek ” barotas” ?..
    Liekulīgais LM ziņojums ” aizmirsis” pieminēt sieviešu vardarbību pret saviem vēl nedzimušajiem bērniem, t.i. abortus.

  2. bet ko lai dara tie skolēni kurus katru dienu iekausta klases biedri spārda somu,met sejā kaut ko,bet to pastāstot klases audzinātājam nav ne atbildes,ne jebkādas rīcības

Draugiem Facebook Twitter Google+