×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
16. janvāris, 2012
Drukāt

Gada pārsteigums


“Gada pārsteigums” bijis Valsts prezidenta Andra Bērziņa iesaistīšanās lauksaimnieku cīņā par taisnīgiem ES tiešmaksājumiem, tā sestdien Zemnieku saeimas gada noslēguma pasākumā Jelgavas pilī paziņoja valdes priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja. “Viņš ir pirmais atjaunotās Latvijas prezidents, kurš pievērsies lauksaimniecībai,” viņa pamatoja. 


 

Vismaz kā rumāņiem

Uzrunājot Zemnieku saeimas biedrus, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis starp visiem lauksaimniecībā risināmajiem jautājumiem kā pirmo izvirzīja “nepieciešamību nodrošināt godīgus tiešmaksājumus arī Latvijas zemniekiem”. “Mums ir pietiekami un nopietni argumenti, kāpēc tiešmaksājumi jāizlīdzina vismaz līdz 80% no ES līmeņa. Tad to apjoms būs sasniedzis Rumānijas līmeni. Tāpēc sarunās ar citu dalībvalstu kolēģiem mēdzu teikt: “mēs taču neprasām pārāk daudz: tikai lai Latvijas zemniekiem nemaksātu mazāk kā rumāņu zemniekiem.”

 

Sējas gads

Runādams par 2012. gadu kā izšķirošo Latvijas lauksaimniecības nākotnei, Zemnieku saeimas valdes priekšsēdētājs Juris Lagzdiņš sanākušajiem aptuveni trīssimt lauksaimniekiem sestdien Jelgavas pilī atgādināja latviešu parunu: “Ko sēsi, to pļausi!” “Briseles gaiteņos mums ir jāsēj ļoti kvalitatīva sēkla, mums ir jābūt ļoti labām “tehnoloģijām”. Jo to, ko mēs paveiksim šajā gadā, mēs pļausim nākamos astoņus gadus,” pamatoja biedrības līderis.

 

Nākamie soļi

Ceturtdienas, 19. janvāra, vakarā Berlīnē izstādē “Zaļā nedēļa” tiek plānota zemkopības ministres Laimdotas Straujumas tikšanās ar Vācijas pārtikas, lauksaimniecības un patērētāju aizsardzības ministri Ilzi Aigneri.

Piektdien, 20. janvārī, Berlīnē visu Baltijas valstu zemkopības ministri un lauksaimnieku organizāciju pārstāvji parakstīs vienotu deklarāciju saistībā ar diskriminējošajiem ES tiešmaksājumiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+