×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
12. decembris, 2013
Drukāt

“Gada policista” titulu piešķirs Rīgas pašvaldības inspektoram Mārim Jurēvičam

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteja atbalstīja Goda zīmes “Gada policists” piešķiršanu Rīgas pašvaldības policistam Mārim Jurēvičam.

Kopumā šim titulam tika izvirzīti 14 pašvaldības policisti, bet lielāko balsu vairākumu no izvērtēšanas komisijas ieguva divi, viens no tiem arī Jurēvičs, kurš pēdējā balsojumā ieguva visvairāk balsu.

Kā informē Rīgas pašvaldības policijas vadība, Jurēvičs ir dežūrgrupas vecākais un ikdienas darbā ar savu pieredzi un centību ir paraugs un skolotājs jaunākajiem kolēģiem. Likumsargs vairākkārt sevi ir pierādījis ar drosmīgu rīcību, nebaidoties novērst un atklāt tādus pārkāpumus, kuru izskatīšana ir Valsts policijas kompetencē un kuri klasificējami kā noziedzīgi nodarījumi. Kopš pagājušā gada Jurēvičs ir iesaistīts arī policijas stažieru apmācībās.

Policista rīcība vairākkārt ir izsaukusi pozitīvu rezonansi sabiedrībā, piemēram, šā gada martā pēc informācijas saņemšanas par miesas bojājumu nodarīšanu policists aizturējis vainīgo, kas ar nazi bija nodarījis miesas bojājumus citai personai. Tāpat viņš aizturējis personu, kas tramvajā mēģināja apzagt citu gulošu cilvēku, vairākkārt aizturējis autovadītājus, kas pie stūres sēdušies alkohola reibumā. Tāpat policista “kontā” ir degvielas zādzības novēršana no SIA “Rīgas satiksme” automašīnām.

Jurēvičs Rīgas pašvaldības policijā strādā jau 11 gadus un 2008.gadā raidījuma “Degpunktā” svinīgajā ceremonijā ieguva titulu “Gada varonis”, ko saņem cilvēki, kuri izglābuši kāda cilvēka dzīvību. Tāpat 2008.gadā viņš saņēmis Rīgas domes Atzinības rakstu, bet 2009.gadā viņš atzīts kā “Mana rajona labākais pašvaldības policijas darbinieks”, savukārt 2010.gadā AS “Dzintars” viņam izteica pateicību par uzņēmuma darbinieces glābšanu.

Komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais arī rosināja ieviest naudas balvu kā pateicību par profesionālo darbību, pret ko pārējie deputāti neiebilda. “Nav jau uzreiz jāiedod nauda aploksnē un ar nozīmi jāiedod. To var izdarīt vēlāk – ar atsevišķu rīkojumu ieskaitot kontā naudu. Rīgas dome no tā nebankrotētu,” teica domnieks. Sēdes laikā gan nediskutēja, cik liels naudas balvas apjoms jāpiešķir – par to vienosies līdz apbalvošanai, kas paredzēta 17.decembrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+