×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
3. marts, 2015
Drukāt

Gaidot Burova simtgadi, bērnus un jauniešus aicina veidot lelles

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kadrs no latviešu pirmās animācijas filmas "Ki-ke-ri-gū" (1966).

Gaidot Latvijas leļļu animācijas pamatlicēja Arnolda Burova (1915-2006) simtgadi, izsludināts konkurss jaunajiem kinoskatītājiem, portālam LA.lv pastāstīja Nacionālā kino centra vecākā referente Kristīne Matīsa.

Bērni un jaunieši vecumā no 7 līdz 18 gadiem trīs vecuma grupās aicināti gan individuāli, gan apvienojoties radošajās komandās veidot lelles vai leļļu animācijas filmas un iesniegt tās Latvijas Kinematogrāfistu savienībā, kas ir viens no konkursa organizatoriem.

Matīsa stāsta, ka otrs sadarbības partneris ir Latvijas Leļļu teātris, kur visu aprīli būs apskatāma izstāde no konkursam pieteiktajām lellēm, tur arī notiks konkursa noslēgums ar konkursa filmu demonstrēšanu un balvu dalīšanu, vadoties pēc profesionāļu žūrijas lēmumiem.

Lai iedvesmotu potenciālos konkursa dalībniekus, jau visu februāri filmu studijas “Animācijas Brigāde” mākslinieki viesojās pie bērniem dažādās Latvijas vietās, rīkojot animācijas darbnīcas un tajās iepazīstinot ar Arnolda Burova filmām un to varoņiem, atklājot leļļu animācijas noslēpumus agrāk un tagad, un iedvesmojot bērnus un jauniešus pašiem zīmēt leļļu skices, veidot tēlus plastilīnā un kadrēt lelles, radot kustību uz ekrāna. 6. martā plkst. 13 Dobeles pilsētas Kultūras namā notiks pēdējā no šīm animācijas darbnīcām.

Konkursa pieteikumus rīkotāji gaida līdz 6. martam.

Latvijas animācijas pamatlicējam Arnoldam Burovam simt gadu apritētu 29. aprīlī. Viņš nomira 2006. gada 13. janvārī, 90 gadu vecumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+