×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
21. oktobris, 2013
Drukāt

Egils Līcītis: Konkurss “Gada sakoptākā točka” noslēdzies (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Tālu no bulvāru neona metropolēm, pieticīgu namiņu un būdiņu rindā kā gaiša uguntiņa vai laternīte izceļas zaļumos slīgstoša, kokā būvēta ēka, kurai pašā vidū aicinoši mirdz lodziņš. Te ir uzņēmējdarbību veicinoša, labvēlīga vide – ne par velti “LA” korespondents pircis biļeti, braucis, mērojis soļus, lai sveiktu šai adresē iemājojušo uzņēmumu “Rūpējies par sevi”, kuru gada nogalē apbalvos par uzvaru konkursā “Sakoptākā točka”. Viesi sagaida projekta administratore Melnā Ilona un produktu attīstības vadītājs Eģiks.

“Kas zīmējas uz “Sakoptākās točkas” konkursu, lepojamies, ka vinnējām,” stāstījumu sāk Ilona, “bet gadu gaitā esam saņēmuši Pļāvēju balvas, piedalāmies godīgu eiro ieviesēju kustībā un atceramies, ka 2015. gadā Rīga būs ne vien kultūras galvaspilsēta, bet atzīmēsim arī točku kultūras 70 gadus Latvijā.”

“Po boļšomu atzīmēsim!” priecājas Eģiks. “Klijenta intreses pervoje mesto!” Šāda politika piesaistījusi patērētāju loku no plašas apkaimes. Krīzes laikā sabrukusi blakus esošā kafē “Vējiņš” un solārijs sauna “Dzīve ir izdevusies”, bet šmigas uzņēmums “Rūpējies par sevi” stāv kā stāvējis. Nācies pārdot tīru, labu un jau tā lētu mantu par pazeminātām cenām un ieinteresēt produkcijas noņēmējus ar korķīšu krāšanas akcijām, bet izslāpusī klientūra tādējādi noturēta. Melnā Ilona grib minēt īpašos, varētu teikt, VIP kategorijas lodziņa apmeklētājus: “Bieži ienāk Žanis no apstādījumiem, kurš tur dzīvo nost kā saules brālis, un Gaļa. Esam pateicīgi dzīvesdraugam Feģam, kurš viņus sūta pakaļ tikai pie mums.” Tieši Žanim piederot jau folklorizējies vietējo ļaužu izteiciens – veselā miesā vesels polšs. Pircēju ērtībai atbilstoši Zāļu aģentūras rekomendācijām spirtotais tiek porcionēts. Var iegādāties šļuku, stogramoviču, pusstopu un pat lielo pudeli.

Ir pieejams arī minerālītis. “Sirds sāp, ka valstij tik maz rūp ražošana,” sūrojas Melnā Ilona, “esam uzņēmums, kas sniedz vietējos pakalpojumus, taču ir tautas daiļamata talanti, mājražotāji, kuru pašdarinātos arī mēs labprāt tirgotu, bet nekas netiek darīts, lai meistarība neierūsētu un biznesiņš attīstītos.” Kompānija “Rūpējies par sevi” tuvīnos iekšpagalmos ir liels darba devējs. Maiņās strādā četras sirmgalves bufetnieces. “Cenšamies vest sociālo dialogu ar Saeimas pārstāvjiem, ar iestādēm un policistiem,” noslēdz projekta administratore, “dialogs, partnerība palīdz mums attīstīt idejas un rada stabilu perspektīvu nākotnei.”

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Līlirsks komentārs- papildinājums( pie LA Galvenā feļetonista Egīla Līcīša gara darba par ,,Točkām”):
  ,, Točka, točka, zapetāja-
  Ātri tiksi Mūža mājā..
  Raizēsies tik Sušakovs,
  Tas, kas kapa vietu dos.. Jo: Deficīts ir arī tur,
  Ja aiziesi: ļur,ļur ,ļur, ļuur.. utt.

 2. Adresi galdā!

 3. Reiz bija konkurs par skaistako muitnieka villu,bet konkursa godalgotas vieas netika publicetas,vai ta pat nebus ar sakoptako tocku.

Draugiem Facebook Twitter Google+