×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
25. februāris, 2016
Drukāt

Agris Liepiņš: Garīgais stiprinājums (30)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Agris Liepiņš

“Latvijas Avīzē” bija publicētas Lielbritānijā dzīvojošo un strādājošo latviešu atbildes uz jautājumu – vai Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības motivēs latviešus atgriezties dzimtenē? Atbildes dažādas, vieni plāno atgriezties, citi nedomā to darīt. Uzdotais jautājums manī raisīja pārdomas. Lai aplūkotu bībeliskās vietas, pagājušo nedēļu nobraucu līdz Izraēlai. Neesmu kristietis un nedevos turp svētceļojumā, lai gūtu garīgu stiprinājumu, bet pārsteidzošā kārtā tiku garīgi stiprināts. Tiesa – nedaudz citā skatījumā.

Izraēla ir tuksneša zeme, būtībā četrdesmit piecus procentus valsts teritorijas aizņem tuksnesis. 1896. gadā Austroungārijā mītošais ebreju žurnālists Teodors Hercls publicēja darbu “Ebreju valsts”. Sacerējuma galvenā doma – ebreju tautai jāatgriežas savā zemē un jāveido tur savas mājas, sava ebreju valsts. 1909. gadā sešdesmit divas ģimenes pārdeva tiem piederošos īpašumus Eiropā, sameta kopā naudiņu un nopirka no palestīniešiem gabaliņu tuksneša. Ir saglabājusies šo ģimeņu kopbilde pēc ierašanās Svētajā zemē. Tuksneša vidū uz plikām smiltīm sēž eiropeiskā apģērbā tērpta ļaužu grupa, bet aizmugurē kāds vīrs izspūrušiem matiem kaut ko kliedz. Pēc nostāstiem, viņš esot saucis – vai patiešām jūs, neprātīgie, ticat, ka šo tuksnesi var pārvērst pasaku oāzē?! Sešdesmit divas ģimenes lika pamatus šodienas Telavivai. Staigājot pa šodienas Telavivu, redzot palmas un zālienus, kur katram dēstiņam klāt pievienota caurulīte ūdens pilināšanai un koku stumbros ievietoti datori, kas signalizē, ja palmai trūkst veldzes, raugoties debesskrāpjos un bulvāros, grūti noticēt, ka pirms simt gadiem te bija tuksnesis un pārdesmit neprāšu, kuri ticēja savas valsts idejai. Var, protams, iebilst, ka kolonistu rīcībā bija starta kapitāls. Viņi Eiropā nodibināja Ebreju nacionālo fondu un ar tā starpniecību vāca līdzekļus zemes pirkšanai un apmetņu izveidei. Var teikt, ka pasaules miljonāri, Rotšildu ieskaitot, iepirka eikaliptu dēstus un sūtīja uz Svēto zemi, var daudz ko teikt, bet vienu noliegt nevar – ebreju ticība savai valstij, viņu nelokāmā vēlme dzīvot pašiem savā zemē bija cieta kā krams. Ebreji uz savu valsti brauc līdz pat šai baltai dienai, viņu skaits aug, un lepnums par savu valsti nekur nav pazudis. Atšķirībā no latviešiem, kuriem Latvijas valsts nozākāšana ir kļuvusi par tādu kā modes lietu, Izraēlā nesastapu nevienu ebreju, kurš nicinoši izteiktos par savu zemi. Kaut problēmu, par kurām varētu gausties, visticamāk, netrūkst arī ­viņiem.

Otra lieta, ko novēroju Izraēlā un ko ļoti gribētos redzēt arī Latvijā, ir visas tautas nepārprotami un skaidri pausta gatavība aizstāvēt savu valsti pret jebkuru pārspēku. Latvijā esmu dzirdējis viedokli, ka mūsu zemi esot grūti aizstāvēt, jo mums nav manevra iespēju. Aiz muguras Baltijas jūra, bet otrā pusē neizmērojamie Krievijas plašumi, un militāra uzbrukuma gadījumā karaspēkam nav kur atkāpties. Neesmu militārpersona, bet, manuprāt, Izraēlā ir stipri līdzīga situācija. Arī viņiem nav lielu manevra iespēju. Aiz muguras Vidusjūra, bet otrā pusē skaitliski daudz lielākās arābu valstis – Jordānija, Sīrija, Libāna, Ēģipte. Neskatoties ne uz ko, ebreju tautai nav domas, ka valsti varētu arī neaizsargāt. Izraēlas armijā dien visi ebreji, kā sievietes tā vīrieši, un viņi to dara ar lielu degsmi. Karaklausībai netiek pakļauti ģimeņu vienīgie bērni, bet arī viņi grib aizstāvēt savu zemi. Tādos gadījumos jādabū atļauja no katra vecāka atsevišķi.

Divas lietas, ko novēroju Izraēlā, – vēlme atgriezties un dzīvot savā zemē, nelokāma griba to aizstāvēt – stiprināja manu garu. Latvijā atgriezos ar ticību, ka arī latviešu tauta atgriezīsies savā zemē, gribēs tajā dzīvot un briesmu brīdī būs gatava savu valsti aizstāvēt pret jebkuru pārspēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. Tikkai Politikji rietumu ideologijas ietekmee izkropljoja ,gan Latvijas naaciju ,gan taas garu, pat shitas vepris: Kaada modes lieta , Neviens nezaakaa savu zemi ,bet zaakaa tos Kropljus kuri to izpaardod visu gan tirdznieciibas liigumus ,ruupnieciibu ,lauksaimnieciibu zemi ,beernus ,zinaatni ,un intelegenci ,veel labaakos un speejiigaakos jaunieshus . Tur tos Tv un Valdiibas ienjemtaas Latvijas izniicinaashanas Rupoorus tauta vairs nav speejiiga paarbljaut. Atliek tikkai Zaakaat ,nolaadeet un pirkt shaujamos ,jo Kriminaalaa situaacija Latvijaa, deelj ,taa vairs nav aiz kalniem .
  Pabaaztu labaak galvu zem auksta uudens kraana nevis dziivot ,kaa pa miglu . Apdauziitais raksta autors !

 2. Latvijas lielākā nelaime ir palielais, nelojālais sveštautiešu skaits.
  Ir arī kangari visos līmeņos. Portalā „Draugos.lv“ arī tādi uzdarbojas. Piemēram, mācītājs Valters Korālis, kas vismaz 3 gadus pēc kārtas 23. februārī dižojas okupantu armijas formas tērpā. Nevaru iedomāties, ka kaut kas tāds varētu notikt Izraelā. Ka kāds rabīns sociālajos tīklos dižotos vācu SS formas tērpā.
  Uzrakstīju par šo gadījumu pāris ministriem,(tieslietu, aizsardzības) portālam „draugiem.lv“ vadībai – nu nekādas reakcijas.

 3. Latvieši nav tik naivi, kā autors domā. Te nu galīgi nav ko salīdzināt. Rakstu tikpat labi varētu adresēt milzīgajam okupantu daudzumam, kas ir Latvijā un nomāc pamattautu.Tāpat arī par to, kur viņiem ir sava zeme, sava Dzimtene.Kāpēc okupanti nevēlas atgriezties savā zemē, bet aizņemt Latvijā tūkstošiem darbavietu, augstus amatus, kur latvieši vienkārši netiek pieņemti darbā. Tūlīt seko krievu valodas perfekta prasme, un vēl nezin kas. Latvieši tiek pazemoti Latvijā un sijāti, pieņemot darbā.Vai tiešām to neviens neredz???????????????? Tad ko vēl darīt latvietim? Krieviem patīk, ka latvietis savā valstī nevar atrast darbu, un ir jābrauc prom ar asarām acīs. Tas viss, pateicoties okupantu masai Latvijā.

 4. Nu, ko! Pat komentāri tipiski latviski – 95% negatīvi 😀 Nav tik traki, vēl jau mēs te esam, savā zemē, un cīnamies- ar negatīviem komentāriem, birokrātiskām iestādēm, pelēku laiku un drūmu noskaņojumu : ) Ir daļa, kas nebrauks prom, jo te ir mājas. Un cīnīsies, ja vajadzēs. Un ies uz barikādēm. Kad vajag- latvieši var. Cīnīties. Aizstāvēt. Nomest negatīvismu.

 5. Nu,vai lielais trimo spogulis nav liela daļa šo komentāru -kādiem vārdiem viens otru latvieši aplaimo tepat? Viena žults! Par kādu kultūras paradīzi mūs var saukt?Protiet taču kaunu!

 6. “Atšķirībā no latviešiem, kuriem Latvijas valsts nozākāšana ir kļuvusi par tādu kā modes lietu, Izraēlā nesastapu nevienu ebreju, kurš nicinoši izteiktos par savu zemi. Kaut problēmu, par kurām varētu gausties, visticamāk, netrūkst arī ­viņiem.”
  ================================================================
  Atliek tikai noskaidrot, kāda tāda ideja reāli, nevis “uz papīra” kādā levit-ambulā, ir 4.maija republikas pamatā – un momentā kļūst skaidra tā atšķirība. Kā tikai sociālā taisnīguma princips tiek pārkāpsts, tā propagandisti liepiņi sāk gausties par oligarhu, kampēju un eirokrātu problēmām.

  • Nu – cik zinu – Izraēla ir ļoti sociāli atbildīga valsts pret saviem pilsoņiem. Ja Latvija tāda būtu bijusi, tad nekādu “oligarhu” mums nebūtu. Tagad – grūti to nodrošināt, jo šie mūdži 25 gados miljardiem no budžeta un Eiropas naudas ir nosūtījuši uz saviem ārzonu kontiem, kā arī citādi izklenkerējuši kopīgo naudu savas slimīgās varaskāres apmierināšanai. Re, pat Rošīldi ziedoja savus miljonus savai valstij. Mūsējie pusubagi -plebeji savu valsti apzaga, cerot kļūt par rotšildiem. Tur arī visa starpība 🙂

 7. Izbriina Liepinja kunga naivums…es domaaju, ka tikai jaunie cilveeki kaut ko nesaprot, bet izraadaas arii vecaakas paaudzes cilveeki ir ar rozaa brilleem:)Jaa, kaapeec gan mees neesam patrioti??Kaapeec gan biezi nozaakaajam savu valsti? Varbuut daudziem , kuri toreiz ar sajuusmu staaveeja Baltijas celjaa, ar ausekliisiem pie kruutiim staaveeja Daugavmalaa..utt.ir ruugtas mieles? Kaads jau no torizeejiem “patriotiem” tagad noteikti ir kljuvis miljonaars, bet tas attiecaas tikai uz sauru personu loku..mees paareejie taa arii staigaajam viizees…bet acis pieree jau mums ir un dzirdiigas ausis arii…un visas taas smuces redzamun dzirdam..daudz par daudz taadaa mazaa bezgala miiljaa zemee….

  • Ar aciim un ausiim vien ir par maz, vajadziigas arii smadzenes, lai saprastu, ka veeleeshanaas nedriikst balsot par saviem ienaidniekiem.

 8. Bija laiks. kad latvieši stāvēja roku rokā un ticēja savai nākotnei Latvijā, bet tās gribas izrādījās pamaz. Ja mūsu vectēvi no karu postītas zemes ar to mazumiņu latviešu, kas vēl bija saglabājies, prata uzcelt Valsti, tad mēs atguvuši savu zemi vienkārši negribājām atjaunot savu Valsti. Kāpēc jāstrādā? Vai ta PSRS laikos nebija jauki? Varēja caurām dienām pa krūmiem dzert un alga nāca. Daudzi lētticīgie, kuri vēl cerēja ka izdosies atjaunot Valsti centās pacelt savu dzimtu laukus, bet nebija jau ar ko, jo visu saimniecības tehniku izdāļāja un tūlīt pat pārdeva. Mūsu pagastā no 21 kombaina palika tikai 2 neejoši eksemlāri. Vai visas tās tekstilrūpnīcas un citas ražotnes kā alfa vajadzēja izputināt? Tikai slinkums un glupība varēja pastrādāt ko tādu. Tādi Godmaņi, Šļeseri ar smaidu aizklapēja visu ražošanu. Iemeslus jau vienmēr var piemeklēt, bet radoša gara nebija un tas arī nevarēja būt, jo visas šīs pārmaiņas tika inspirētas no Maskavas un pakalpiņus jau vienmēr var atrast uz vietas.. Un tur vajadzēja, lai to Latviju novestu līdz kliņķim un pēc tam par smiekla naudu nopirktu. Un tie kas sadevušies rokās cerēja uz brīvu Latviju, pēkšņi zudēja sapratni, vai arī tās vispār nebija un pie varas tika bīdīti auseklīši, zīgeristi un citādi draņķi Un te nu mēs tagad esam un varam draudēt apšaut vai visus ministrus, bet paši savas pakaļas no krēsliem pacelt negribam un tāpēc lai viss iet uz elli vai atpakaļ uz Krieviju.

 9. Ebrejiem ir pilnīgi cita pasaules un dzīves uztvere, un domāšana.
  Mēs viņiem piedēvējam to, kā paši izprotam lietu kārtību. Viņu domāšana ir diametrāli pretēja mūsējai.
  Latvieši savu dzīves gudrību un lietu kārtību ir aizmirsuši un nonicinājuši. Latviski to apzīmē ar vienu vārdu – tikumība. Šo vārdu dzirdot, mūsdienu latviešiem uzmetas pumpas, jo viņi to nepazīst. Ar šo vārdu mūsu latviešiem asociējas vienīgi sekss.
  Tik tālu nu esam. Ne mums Dieva, ne tikumības. Mūsu “lejasgals” ir smagāks un būtiskāks par galvu. Mūsu garīgums ir tukšs gaiss. Tas nozīmē, ka esam grāvī ar ķepiņām gaisā kā apgāztas vaboles.
  Mācieties! Un māciet savus bērnus, tad varbūt pēc ilgiem gadiem vēl varēsiet savākt kādu saujiņu latviešu.
  Lai jauka diena!

  • jā,ar bērniem ir jāstrādā,bet tas nav viegls darbs.Paldies!

   • Ar bērniem nebūs jāstrādā, ja paši mainīsim savu attieksmi un rādīsim bērniem piemēru, nevis ar vārdiem, bet ar saviem labajiem darbiem.
    Es arī biju Izraelā divas reizes un redzot to, ka katrs koks un krūms un puķe ir iestādīts, tiek aplaistīts automātiski nevis ar lejkannu, pietam saldūdens vienīgā krātuve ir Galilejas ezers ( jūra ) un tikai no turienes var saņemt ūdeni gan pilsētas, gan tuksnesis caur ūdensvadiem, ka ietver visu valsti kā tīmeklis, kas ir izveidots ar milzu līdzekļiem un nesavtīgu darbu. Katrs kociņš un krūmiņš ir ievests no citām zemēm par naudu nopirkts, arī meži ir iestādīti, nevis Dieva doti.
    Medicīna tur ir 100% apmaksāta no valsts budžeta, pacients maksā tikai par ātrās palīdzības pakalpojumiem, jo tie ir privātfirmu pakalpojumi.
    Kad jautājām, kā ir ar nodokļu maksāšanas izvairīšanos. Atbilde bija: Nodokļi ir goda lieta katram pilsonim. Policisti kukuļus neņem, arī tā ir goda lieta. Tad spriediet paši, kāpēc tur ir labi, bet Latvijā tā nav. Ja tur izzagtu budžeta naudu, tad viņiem arī nekā tāda nebūtu.

  • krā “Tik tālu nu esam. Ne mums Dieva, ne tikumības.”
   Un kas par to atbildīgs?! Kas baltu tautu valodās tūkstošiem gadu pazīstamo vārdu Dievs – ar saturu – Debesis (Visums) pārvērta bībeliskajā Kungā? Kas valdīja un turpina valdīt mūsu garīgajā sfērā? Kas mūsu senču dzīvesziņas un Dievatziņas vietā iedēstīja judo/kristietības viltus morāli?

 10. Ievēlam jau it kā labākos,pārbaudītos,bet Saeimas gaisotne viņus pārveido,padara par kosmopolītiem,laupītājiem un rāvējiem.Tikai retais,ticis atkal ārā ir saglabājis cilvēcisku seju.Fakts.

 11. Sāksim ar vienu fundamentālu atšķirību. Ebreji tic Dievam, tas ir pamatu pamats tam, ka šī nācija ir saglabājusies, ir gudra un ietekmīga… Diemžēl latvieši regulāri: 1. Netic vispār nekam. 2. Paši izmurgo savu reliģiju, pat faktiski Brastiņa murgus par reliģiju nosaukt nevar. 3. Mēģina kaut kādas zīmītes pielūgt. Tur jau var izstiepties vai sarauties, ja tu netici Dievam, nu tad tiec pats galā, ko arī redzam. Nemitīga kašķēšanās, nodevības, alkatība u.t.t. Lai vai kā, tomēr mums ir sava Valsts, par to ik dienu ir jācīnās. Uzdod sev jautājumu, kā Tu stiprinu savu Valsti?

  • Ir jābūt pateicīgiem Dievam,ka mums ir pašiem sava valsts un tiem,kas palīdzēja to atjaunot.Pateiksim tomēr Paldies Ernestam Brastiņam par viņa,kā jūs rakstāt,”murgiem”.un -mazs atgādinājums-latvieši nekādas zīmītes nepielūdz.Izpausties jūs gribat,bet zināšanu nav.Bet gan jau būs labi,jo neviens mūsdienās netraucē jūs tās apgūt.

   • :-D, Brastiņam par ko paldies :-D??? Par dievtētiņu, māriņu u t.t. Uzjautājiet kādām zinošākam, pirms izsakāties. Pilnībā no nulles izfantazēta ”reliģija”. Ar zīmītēm domāju: uz aprocītēm, hokejistu formām ut.t. vai tā nav pielūgšana? Dievam ticiet un būs labi!

 12. Toties daži latviešu ārsti jau paziņojuši, ja viņiem gadījumā, lai studētu rezidentūrā, no Rīgas būs jādodas kaut kur uz laukiem Rēzeknē, Daugavpilī vai Liepājā, tad viņi labāk emigrēs prom no Latvijas uz kādas citas tautas valsti (atausa atmiņā stāsts par dažiem no Āfrikas kara bēgošajiem inženieriem – “bēgļi” laikam Somijā bija sašutuši, ka jādzīvo laukos, kur maz cilvēku, nav izklaides un ātra interneta, nav diskotēku, nav aktīvas nakts dzīves un vieglas uzvedības sieviešu – “bēgļi” attiecās tādos laukos dzīvot un daži uzskatīja to par cilvēktiesību pārkāpumu). Tas, ka šie latviešu ārsti studējuši arī par laucinieku samaksāto nodokļu naudu, tas šiem ārstiem pie vienas vietas.

  • tas ir viens no skumjākajiem pēdējo laiku faktiem..Un galu galā,kā var gānīt valdību un Saeimu,ja pat uz dažiem gadiem tepat Latvijā nevar aizvilkties uz provinci un tur drusku pastrādāt.Galu galā cilvēks taču ir Ārsts.Neviens taču ar varu nespieda izvēlēties tik cēlu profesiju.Vai tad sniegt medicīnisku palīdzību saviem tautiešiem nebija šo “ārstu'” aicinājums?

   • Daudzi paša piedzīvoti vai dzirdēti fakti liek domāt, ka pie mums ārsts vairs nav Cilvēks. Viņš ir tikai biznesmenis – naudas pelnīšanas robots, nekas cits viņu neinteresē, vismazāk – slimnieks.

 13. ”Atšķirībā no latviešiem, kuriem Latvijas valsts nozākāšana ir kļuvusi par tādu kā modes lietu, Izraēlā nesastapu nevienu ebreju, kurš nicinoši izteiktos par savu zemi. Kaut problēmu, par kurām varētu gausties, visticamāk, netrūkst arī ­viņiem.”
  Valsti nezākā paši latvieši bet valsts vara – te medicīnas pieejamība ( risina bulciņu lietas), te Krievijas Kiseļeva propoganda ( izliekas ka nedzird ) un vel un vel… Pat ”stūra mājai” vajag jaunu nosaukumu , lai aizmirstos tur spīdzinātie un šautie cilvēki…- pamēginēt to minēt Izraēlā – Osvencimā veikalus? Tur tā atbilde.

 14. Tad ir jāsalīdzina mentalitātes. Ebrejiem jau asinīs ir savas nācijas un tautības saglabāšana, arī dibinot ģimenes otru pusīti parasti meklē starp savējiem, nevis precās ar jebkuru citas tautības pārstāvi, kā to dara latvieši (1/3 daļa ir jauktas laulības). Otrkārt ebreji ir izglītota tauta, lai kur arī viņi nedzīvotu, tāpēc viņi uz Īriju lasīt zemenes nebrauc. Treškārt, viņi ir patstāvīgāki, tāpēc labprāt nodarbojas ar biznesu un tirgošanos, ko nevar teikt par latviešiem, kam nereti patīk staigāt ar izstieptu roku, lai kāds cits viņiem sagādā darbu un iztikšanu. Un no šāda skatu punkta var saprast arī viņu atšķirīgo attieksmi pret savu valsti – tā viņiem ir daudz lielāka vērtība, nekā daudziem latviešiem.

  • nu tik traki jau nav.Ne visi ebreji ir izglītoti,ne visi latvieši lasa svešās zemēs zemenes.Ebreju spējas izpaužas galvenokārt augļošanā un biznesā,bet arī dažkārt mākslā un zinātnē.Latviešiem no ebrejiem jāmācās saliedētību,citam cita aizstāvēšanu un nacionālo patriotismu,savas nācijas saglabāšanu

 15. Mums bija cilvēks, kas ticēja Latvijas valstij un kuŗa ticība uzvarēja, vārdā Oskars Kalpaks. Bez Kalpaka nebūtu ne Latvijas, nedz latviešu tautas. Var tikai minēt, kas apdzīvotu tagadējo teritoriju un kadā valodā tie runātu. Vadoties no ikdienas pieredzes, latviešu tauta (ne gluži visa) ir nolēmusi pievienoties prūšu, galindu, jatvingu klubam. Ja tauta tagad atzīst, ka izvēloties savus pārstāvjus, ir maldījusies, to viegli labot nākošajās vēlēšanās, kas gan līdzšinējās neko nav mainījis. Vienmēr ir pirmā reize.

  • Nu un kuri tad būs tie īstenie latvju valdības pārstāvji,kas rūpēsies par visu tautas un valsts uzplaukumu un neizzagšanu??????VAi tie būtu tie jaunie ārsti,kas naudiņu studijām paņema no nodokļu maksātājiem,bet atdot atdevi negrib??????Visi jau ir tepat auguši mūsu ģimenēs un sabiedrībā,nu spilgti redzams ,kas te katram atsevišķi interesē,bet nejau valsts kā tāda.

 16. Ja cilvēka aprēķins – meklēt kur labāk un nav sapratne par ilgām pēc mājām, ko var gaidīt? Redzam cik pavirša attieksme pret īpašumu, lietām, cik grūti iestādīt puķi, to apkopt, pret māti, tēvu (atstājot novārtā, bez aprūpes, palīdzības un bērni, kuri aug bez nedalītas mīlestības), ko/kā tikt galā ar šādām problēmām? Tā ir visu atbildība.

 17. “Divas lietas, ko novēroju Izraēlā, – vēlme atgriezties un dzīvot savā zemē, nelokāma griba to aizstāvēt”

  Kāpēc vēlmi atgriezties neizrāda Ždanoka, Kargins, Krasovickis, Zaharjins, Arkaša Suharenko, Osipovs, Girss, Lindermans, Godmanis, Pliners, grafists u.c.?

  • tevis minētajiem biedriem ir cita misija-par katru cenu iedibināt Latvijā Novorossiju,tam mēķim arī viņi tērē savus dzīves resursus.Un Izraela viņiem ir” pie kājas”.Viņu pielūdzamais elks ir Vovka Pļutkins.

  • pieņemsim,ka viņiem šeit ir sava misija…viņi nav jūdaisti,ne Izraēlas patrioti.Viņi kalpo zelta teļamPiemēram,Jaša Pliners.Viņš cīnās par krievu skolām-Latvijas valsts finansētām…un brēc mūsu bērrni mūsu bērrrrni …Mūsu bērrrnus diskrriminē.Bet!!!Sic!!!Paša Jašas bērrrrni jau gadu desmitus dzīvo skaistajā senču zemē un ir priecīgi un laimīgi.Nez ko tas vecais vēl te mokās un cīnās…

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Vai viņš nelika iedarbināt piekto pantu?

Piektdien, 15.jūnijā, svētku rīkotāji informēja par drošības pasākumiem gaidāmajos XXVI Vispārējos latviešu dziesmu un XVI Deju svētkos. Papildu finansējums kārtības un drošības uzturēšanai tiekot atvēlēts katros svētkos, un šogad tiem novirzīti 790 750 eiro. No kopējās dotācijas vislielākā daļa – 308 276 eiro – novirzīta Iekšlietu ministrijai.

Svētku laikā darbosies arī Operatīvās vadības grupa, kuras pienākums būs rīkotāja vārdā nodrošināt pasākumu nepārtrauktu un preventīvu drošības vadību un, ja nepieciešams, arī ārkārtas situācijas vadību. Svētku pasākumos iesaistīšot arī Nacionālos bruņotos spēkus, jo, pastāvot aizliegumam par dronu izmantošanu svētku koncertos, armijas speciālistiem atbilstoši likumam būs tiesības lidaparātus neitralizēt vai notriekt.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+