Pasaulē
Eiropa

Gatavību sacensties par Lielbritānijas premjera amatu apliecinājuši jau pieci pretendenti0

Foto: AFP / Scanpix / LETA

Dienu pēc Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas paziņojuma par atkāpšanos gatavību sacensties par Konservatīvās partijas un attiecīgi arī Lielbritānijas valdības vadītāja amatu pauduši jau pieci pretendenti, bet paredzams, ka viņu skaits vēl augs.

Pazīstamākais no šiem pieciem ir bijušais ārlietu ministrs Boriss Džonsons, kas pazīstams kā “stingrā breksita” piekritējs un grib, lai 31.oktobrī Apvienotā Karaliste izstājas no Eiropas Savienības arī tad, ja vienošanās ar bloka līderiem nebūs panākta.

Otrs pretendents – starptautiskās attīstības ministrs Rorijs Stjuarts – savukārt izstāšanos bez vienošanās uzskata par nepieņemamu un sestdien paziņojis, ka nestrādātu valdībā, ja cīņā par premjera amatu uzvarētu Džonsons.

Saistītie raksti

Nodomu kandidēt jau apliecinājuši arī ārlietu ministrs Džeremijs Hants, nodarbinātības un pensiju ministre Estere Makveja un veselības ministrs Mets Henkoks.

Kā ziņots, Meja piektdien pavēstīja, ka 7.jūnijā atkāpsies no Konservatīvās partijas un līdz ar to arī valdības vadītājas amata, taču turpinās pildīt premjeres pienākumus līdz jauna partijas un valdības vadītāja ievēlēšanai.

LA.lv