×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
18. februāris, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Gāzes smarža jeb Kurp dodies? Pie Kalvīša (9)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Tagad daudzus valsts darbiniekus no augstākajām amatu personām līdz padotiem klerkiem var atrast jaunā adresē Rīgā, Vagonu ielā 20. Pārceļoties no Brīvības bulvāra 36, satiktiem paziņām gājēji lepni atbildējuši – kurp dodos? Pie Kalvīša! Viņi šķituši profesionāli atbilstoši kandidāti vakancēm “Latvijas gāzē”, un tā arī ekspremjers Aigars Kalvītis atlases procedūrā izturējis lielu konkursu, līdz kļuvis par varenās “Gazprom” organizācijas locekli, Latvijas filiāles vadītāju. Vietējiem par to nomācies vaigs, kā mīļais, laipnais, savai valstij uzticību zvērējušais Kalvītis atradis tālāko pielietojumu kalpot Kremļa kontrolētam milzim, kur īpašnieku vārds ir likums?

Nav ko bozties. Vēlētāji nedāvāja uzticību ne Tautas partijai, ne “Par labu Latviju” blokam, izbrāķētam Kalvītim nācās aizsviest prom sajāto politisko dzīvi un sūtīt CV gāziniekiem. Loģiski, ka uzņēmumā vietas dabūjuši vecas pazīšanās partijas biedri, Kalvīša labo gadu līdzgaitnieki, un katrs, liekot roku uz sirds, lai atbild – vai viņš arī negribētu trekni atalgotu amatu par “LG” sporta kompleksa pārzini, kā laimējies saņemt kādreizējam Saeimas spīkeram Jānim Straumem.

Sūdzības, ka gāzes karalis izsūknējot cilvēkresursus no valsts struktūrām? Dažs pauž nosodījumu, kā jauns, talantīgs, veicīgs jurists Edgars Pastars, kurš bijis prez. Bērziņa un Saeimas līdzstrādnieks, tagad no privāta advokātu kantora sniedz pakalpojumus “Latvijas gāzes” interesēs. Ka valdības kancelejas vadītāja Elita Dreimane un mākonis zemākas pakāpes juristu no valsts darba pārsviedušies otrā pusē, un vīrišķi nav vīžojuši pat bakenes uzaudzēt, lai uzreiz nepazītu, ka “Gāzes” advokāts ir tas pats prezidenta padomnieks. Sašutušajiem atbildēs, ka zivs meklē, kur dziļāk, cilvēks – kur labāki turēšanas apstākļi. Aizgājēji uzelpojuši, ka tikuši prom no skopa darba devēja atpūtas namā, kur lielāka alga un relaksētība. Viņi teiks, ka negribēja maizi pelnīt ar žāvāšanos valdības departamentos, bet meklēja jaunus izaicinājumus. Vai no kroņa iestādes atlaistam ļauties, lai sociālais lifts nones pašā apakšā pie lupatlašiem?

Tāds tas kapitālisms ir. Kas runā par ētiku, morāli, principiem, lai iedomājas situāciju, ka īsi pirms Saeimas pilnvaru beigām gar deputātu krēslu rindām pastaigātos “LG” kadru daļas “headhunter”, galvu mednieks ar humānās palīdzības piedāvājumu. Maksimālisti Dombrava vai Dzintars varbūt neņemtu kadrinieka anketu, bet citi vervētājam izgrābtu blankas priekš visas frakcijas! Vakardienas ziņās lasāms, ka Latvijas daiļslidotāja dejojusi Ziemeļkorejas diktatoram par godu, un vienmēr ir lieli satraukumi, kad mūsu muzikanti uzstājas Krievijā putinistu pasākumos vai kad latvieši papildina “Saskaņas” promaskavisko družīnu. Ja par amatu atstājušo Kalvīti, tad arī par amatā esošo Ilmāru Rimšēvicu, kurš intervējies, cik atbalstāms ir bizness ar uzturēšanās atļauju tirgošanu. Un agrākos laikos, kolīdz Rīgā iebrauca krievu naudasmaiss, ievērojamākie politiķi naktskreklā un pidžamā cēlās nakts vidū, lai diebtu pie multimiljonāra uz viesnīcu. Šodien ir pilnīgi citādi. Civilizēti gaida rindā, kad atbrīvosies ērts un silts krēsls Briselē.

Kas attiecas uz Kalvīti – būdams aptiekāra Kunzes dzēriena brūvētājs, viņš bija vecais, labais jautras dabas “Latvijas balzama” padomes priekšsēdētājs, turpretī tagad palicis tāds piepūties un nesabiedrisks. Kā būtu aplipinājies ar bravūru no maskaviešiem. Visi saprot, ka negausīgas starptautiskas kompānijas, vai ražo kolu vai piegādā kurināmo, nav labdarības samariešu biedrības, tomēr rūpējas par tēlu, reputāciju, un lādzīgais Dāvja kungs nekad neaizmirsa pieminēt, cik viņš nopūlas piepumpēt Inčukalna glabātavu, lai Latvijas patērētājam būtu labāk. Un Operu atbalstīja. Kurpretī Kalvītis tik min par “īpašnieku interesēm”, tiesāšanos ar bruņotiem dokumentiem pret valsti, un tad “Gazprom” piegādātais produkts vairs nešķiet smaržojošs pēc “Chanel No5” vai ar ceptu desiņu aromātu.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Kāpēc nekas nav rakstīts par interviju ar Raitu Karnīti šajā rītā LTV1?

 2. Kalvitim (Krievijai) aizgriezt visus kranus!! Sis te esot politika LV nodarijis tikai un vienigi zaudejumus miljonos eur!! Varbut kads var nosaukt kaut vienu labu darbu tautas un valsts laba?? Tagad sis te Kalvitis lidis pie prezidenta, lai tas atbalsta valsts izzagsanas shemu!! Gribu redzet un dzirdet, ko teiks sis prezidents. Vai sis Vejons ir prezidenta titula verts!!??

  • Vienu labu darbu nosaukt varu-
   Pēc kalvīša aicinājuma uzlabot attiecības ar Krieviju, Krievijai tika atdota Abrene. Tagad mēs visi esam priecīgi un laimīgi par draudzīgo lielo brāli aiz austrumu robežas. Nebūtu Kalvīša un viņa draugu, tagad dzīvotu nelaimīgi un bailēs, ka lielais brālis nenogriež gāzi, vai sliktākajā gadījumā sāks žvadzināt ieročus un lūgs pievienoties varenajai padomijas saimei!

 3. Aigaram Gāzītim - Pastara diena Atbildēt

  Ja Gazproma filiālei LG tās blefošanā joprojām tā ies uz leju, tad smagnējam “trekno gadu” runasvīram jau sameklēta maiņa, un jau cieši aiz muguras stāv cits, arī ‘bēglis’, un arī no Latvijas valdības – Pastars. Pastariņam – kamēr uz brīdi arī būs savi treknie gadi, bet Gāzītim – tikai pensija, un nebūt ne jau vietējā nabagu pensija, bet tā solītā no KF. Čau, veči!

 4. Bŗīdī kad būs alternatīvai piegādātājs ,es no GAzproma+Latvijas gāzes aiziešu prom. Gazproms mani nepaturēs, ja pat gāzi pārdos letāk, kā to piegādās alternatīvai piegādātājs. Kalvīti, visu labu!

 5. Skaidrs, ka Kalvītis nekādas simpātijas neraisa, tāpat kā skribenti, kas par to tik diletantiski raksta..

 6. Grafomānam ne par ko nav jābēdā, jāizliekas par gudru un jāskribelē dumji raksti…

  • Vei, kur gudri, asprātīgi un gramatiski stulbi! – “un tad “Gazprom” piegādātais produkts vairs nešķiet smaržojošs pēc “Chanel No5″ vai ar ceptu desiņu aromātu.”
   Ja smaržojošs PĒC, tad “PĒC svaigi ceptām desiņām”. Skolā jāiet, Līcīti!

 7. Nu reiz LĪCĪTIS raksta kā pienākas un kā ir! Bez murgošanas! LG kļuvusi par draņķu krātuvi!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Likumprojekts “LELB – vienīgie īstie luterāņi”

Vairāki Saeimas deputāti iesnieguši likuma labojumus, lai noteiktu, ka valsts atzīst Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) darbības nepārtrauktību Latvijā un ka LELB ir vienīgā tiesību pārmantotāja luteriskajai baznīcai, kas darbojās Latvijā līdz 1940. gadam.

Pašlaik spēkā esošo LELB likumu plānots papildināt ar preambulu, kurā būtu noteikts gan augstāk minētais, gan tas, ka LELB izveidojusies luteriskās reformācijas kustības ietvaros 16. gadsimtā, darbību sākusi pirms Latvijas dibināšanas un nepārtraukti darbojusies Latvijā arī okupāciju laikā. Grozījumi likumā paredz vēl vairākas citas izmaiņas. Likumprojektu sagatavojusi LELB Tiesību komisija un apstiprinājusi baznīcas Bīskapu kolēģija. LELB pārstāvji vērsušies pie 12. Saeimas deputātiem ar lūgumu parakstīt šo likumprojektu.

Taču Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca ārpus Latvijas (LELBĀL) pauž uzskatu, ka piedāvātie grozījumi nepamatoti ierobežo baznīcas draudžu pašnoteikšanās tiesības. Likumprojekts esot izstrādāts bez konsultācijām ar citām luterāņu baznīcām Latvijā. LELBĀL norādīja, ka patlaban Latvijas teritorijā un ārpus tās darbojas trīs luterāņu baznīcas un to draudzes kā tās LELB pēcteces, kuras darbību pārtrauca Otrais pasaules karš un sekojošā okupācija. Līdz ar to būtu pareizi vienoties par baznīcu līdzvērtīgu sadarbību, nevis netaisni izcelt vienas absolūtu prioritāti, uzskata LELBĀL.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+