×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
19. marts, 2013
Drukāt

Ģenerālis: ASV ir miglains priekšstats par Sīrijas nemierniekiem

AFP/LETAAFP/LETA

ASV ir grūtības izsekot līdzi sadrumstalotajai Sīrijas opozīcijai un tai ir arvien grūtāk iegūt skaidru ainu par nemiernieku frakcijām, paziņoja ASV Apvienotās štābu priekšnieku komitejas priekšsēdētājs ģenerālis Mārtins Dempsijs.

“Pirms sešiem mēnešiem mums bija ļoti miglains priekšstats par opozīciju un tagad es teiktu, ka tas ir vēl miglaināks,” uzrunā ASV Stratēģiskās un starptautiskās pētniecības centrā pastāstīja Dempsijs. Viņa komentāri atspoguļo dilemmu, ar kuru saskaras prezidents Baraks Obama, lemjot, cik daudz palīdzības sniegt Sīrijas nemierniekiem.

ASV valsts sekretārs Džons Kerijs paziņoja, ka ASV neiebildīs, ja Eiropas valstis nolems apbruņot Sīrijas nemierniekus. Eiropas Savienības līderi šonedēļ gatavojas apspriest ieroču embargo atcelšanu Sīrijai, lai varētu apbruņot nemierniekus, ko aicinājušas darīt Britānija un Francija. ASV ir sniegušas Sīrijas opozīcijai humāno palīdzību, bet atteikušās piegādāt ieročus.

Sīrijas konflikts ilgst jau kopš 2011. gada marta. ANO lēš, ka konfliktā dzīvību zaudējuši aptuveni 70 tūkstoši cilvēku, bet bēgļu gaitās no nemieru pārņemtās valsts jau devies miljons cilvēku. Tikmēr spēkā pieņemas bažas, ka konflikts varētu iziet ārpus Sīrijas un izraisīt vardarbību arī kaimiņvalstīs. “Prezidents Bašars al Asads saņem palīdzību no irāņiem, viņš saņem palīdzību no vairākiem ar “Al Qaeda” saistītiem elementiem, viņš saņem palīdzību no šiītu kustības “Hezbollah”,” norādīja Kerijs, piebilstot, ka zināma palīdzība acīmredzot tiek saņemta arī no Krievijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+