Mobilā versija
+7.6°C
Laimonis, Laimis, Elva, Elvijs, Elvis
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
25. jūnijs, 2014
Drukāt

Geriju Oldmenu nosoda par antisemītisku komentāru izteikšanu

Foto - Leta/EPAFoto - Leta/EPA

Ebreju grupas otrdien izteikušas nosodījumu britu aktierim Gerijam Oldmenam par antisemītiskiem komentāriem un apgalvojumu, ka Holivudā valda ebreji.

Filmas “Dark Knight” (“Tumšais bruņinieks”) aktierim intervijā žurnālam “Playboy” tika uzdots jautājums par Mela Gibsona antisemītisko tirādi pret policistu, kurš 2006. gadā viņu aizturēja par auto vadīšanu dzērumā.

“Mels Gibsons dzīvo ebreju pārvaldītā pilsētā. Viņš pateica nepareizās lietas, iekoda rokā, kas viņu baro,” sacīja Oldmens. “Taču tagad tas vairs nav viņa barotājs, jo viņam ir gana daudz naudas.”

“Man vienkārši šķiet, ka politkorektums ir muļķības,” viņš piebilda.

Aktiera izteikumus nosodījusi Pretapmelošanas līga (ADL), kas pārstāv ebrejus. “Gerija Oldmena komentāri baro klasisko antisemītisko preses pīli, ka ebreji it kā kontrolējot Holivudu un filmu industriju,” sacīja organizācijas direktors Abrahams Foksmens.

“Gerijs Oldmens vēlas, lai ebreji aizmirstu Mela Gibsona pasacīto,” norāda Simona Vīzentāla centra dibinātājs Mārvins Hīrs. “Taču ar šo saukli Ādolfs Hitlers veica holokaustu, kurā tika nogalināti seši miljoni ebreju. Paša Oldmena sacītais, ka Holivudā valdot ebreji, draudīgi atbalso visas pasaules antisemītu un fanātiķu himnu. Tam nav nekāda sakara ar politkorektumu.”

Otrdien Oldmens ar atklātas vēstules palīdzību atvainojās par saviem izteikumiem. “Es ļoti nožēloju intervijā žurnālam “Playboy” izteiktos komentārus, kas aizvainoja daudzus ebrejus. Izlasot tos iespiestā veidā, es sapratu, ka tie ir neiejūtīgi un baro nepatiesus stereotipus,” viņš raksta.

Oldmens redzams kompānijas HTC reklāmās, taču mobilo tehnoloģiju ražotājs centies norobežoties no aktiera komentāriem. “Oldmena kunga uzskati neatspoguļo HTC nostāju,” teikts uzņēmuma paziņojumā.

Pievienot komentāru

Starpkontinentālas mūzikas pērles festivālā "Porta"29. oktobrī izbaudīt spožu pasaules mūzikas mākslinieku sniegumu aicina jau sešpadsmitais pasaules mūzikas festivāls "Porta".
"Šķiršanās formula" režisors: vēlējos izprast, kāpēc pēkšņi izjūk daudzas paraugģimenes (1)Tikko skatītāju uzmanībai un vērtējumam nodots jaunais TV3 seriāls "Šķiršanās formula", kura 11 sērijas kopš septembra beigām skatīsimies reizi nedēļā otrdienās.
Draugiem Facebook Twitter Google+