Pasaulē

Gilens gatavs atgriezties Turcijā 16

A Pro-Erdogan supporter holds an effigy of US based cleric Fetullah Gulen hanged by a noosed on during a rally at Taksim square in Istanbul on July 18, 2016. The US-based cleric was accused by Ankara of orchestrating Friday’s military coup attempt but he firmly denied involvement, also condemning the action “in the strongest terms”. Foto – AFP/LETA

Trimdā ASV mītošais turku garīdznieks Fetulla Gilens, kuru Ankara apsūdz 15. jūlija apvērsuma organizēšanā, ir gatavs atgriezties Turcijā, ja Vašingtona viņu nolems izdot, Gilens pavēstījis intervijā Vācijas raidorganizācijai ZDF.

“Ja ASV teiks “jā”, tad es došos, tā nav problēma. Tad es pavadīšu savas atlikušās dienas [Turcijas valdības] nomocīts un nokļūšu pie Dieva kā šķīsts cilvēks,” viņš paziņoja. Gilens jau ir aicinājis veikt starptautisku puča izmeklēšanu. Viņš arī apsūdzēja Ankaru par neveiksmīgā puča izmantošanu, lai vajātu viņa kustības “Hizmet” (“Kalpošana”), kas vada privātu skolu, uzņēmumu un mediju tīklu. Gilens paziņojis, ka aiz apvērsuma patiesībā stāv pats Turcijas prezidents Redžeps Erdogans. Ankara šomēnes oficiāli pieprasīja ASV izdot 78 gadus veco Gilenu, kas Turcijā pasludināts par sabiedrības ienaidnieku numur viens.

LA.lv