×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
23. septembris, 2016
Drukāt

Glābēji apmaldījušās ogotājas nogādā pat līdz dzelzceļa stacijai

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Lācenes aug kūdras purvos un pārpurvotos mežu apgabalos. Ir apmēram 5 – 20 centimetrus augsts daudzgadīgs divmāju augs ar vienkāršām, nedaudz rievotām, blīvām lapām sulīgā tumši zaļā krāsā. Vasaras sākumā augs uzzied krāšņiem baltiem, retāk – gaiši sārtiem, sarkanīgiem vai dzeltenīgiem ziediem. Augs ir lieliski aizsargāts no pašapputes. Vīrišķie ziedi ir lielāki, taču tieši tie nereti kļūst par iemeslu sliktai lāceņu ražai, jo mēdz izveidot pārāk lielus klonus. Lācene ir lielisks nektāraugs, tā pievilina bites, kuras veicina ziedu apputeksnēšanu. Vasaras nogalē aizmetas lāceņu ogas – sarkani vai oranžsārti kauleņi. Gatavās ogas ir koši dzeltenas, dzintaraini caurspīdīgas.

Gados vecākas ogotājas ceturtdien apmaldījās mežā un zvanīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, kad saprata, ka saviem spēkiem no meža neizkļūt.

Plkst. 14.54 dienests saņēma izsaukumu uz Olaines novada Olaines pagastu no 73 un 76 gadus vecām sievietēm – ogotājām.

Izmantojot skaņas signālu, ugunsdzēsēji glābēji norādīja sievietēm izeju laukā no meža un pēc tam nogādāja viņas līdz tuvākajai dzelzceļa stacijai.

VUGD aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem dodoties ogot nepazīstamos mežos un pirms došanās ne tikai painformēt piederīgos par to, uz kurieni plānojat doties un, kad būsiet atpakaļ, bet arī paņemt līdzi pilnībā uzlādētu mobilo telefonu. Ja saprotat, ka nespēsiet pašu spēkiem izkļūt ārā no tā, tad nekavējoties jāzvana glābējiem uz tālruni 112.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+