Latvijā
Novados

Glābēji Rīgā izcēluši vienu noslīkušo, bet Jēkabpilī vienu slīkstošo izglābuši 16

Foto: LETA

Aizvadītajā diennaktī glābēji Rīgā no Buļļupes izcēla vienu noslīkušo, savukārt Jēkabpilī upē Daugava izglāba vienu cilvēku, aģentūra BNS uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Plkst.08.44 tika saņemta informācija, ka cilvēks peld pāri Daugavai un viņam nepietiek spēku, lai nokļūtu krastā. Glābēji ar motorlaivas palīdzību cilvēku nogādāja krastā un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un Valsts policijas (VP) darbiniekiem.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola aģentūrai BNS pastāstīja, ka 30 gadus vecajam vīrietim, kurš ar glābēju palīdzību izkļuva no upes, konstatēta ķermeņa atdzišana, kā arī nopietna galvas trauma. Mediķi viņu nogādājuši slimnīcā gan ar ķermeņa atdzišanu, gan aizdomās par asins izplūdumu galvā.

Kamēr VUGD darbinieki pēc glābšanas darbu veikšanas gatavojās atgriezties daļā, pie viņiem piesteidzās vīrietis, kurš ziņoja, ka redzējis, kā no tilta Daugavā iekrīt divi cilvēki. Notikuma vietā VUGD konstatēja, ka divi jaunieši bija lēkuši no tilta un no upes izpeldējuši pašu spēkiem. Jaunieši tika nodoti VP darbiniekiem.

Aizvadītajā diennaktī, no 16.augusta plkst. 6.30 līdz 17.augusta plkst.6.30, VUGD saņēma 36 izsaukumus, no kuriem 10 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 21 uz glābšanas darbiem, bet pieci no izsaukumiem bija maldinājumi.

LA.lv