Uncategorized

Godīgo eiro ieviesēju skaits jau tuvojas tūkstotim uzņēmumu0

Foto-LETA

Iniciatīvai “Godīgs eiro ieviesējs” jau pievienojušies 929 uzņēmumi, kas kopumā veido 3036 tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietu, liecina informācija iniciatīvas mājaslapā.

Tostarp, lielākā daļa tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietas, kas apņēmušās godīgi ieviest eiro, atrodas Rīgā – 1587, savukārt Vidzemē – 449, Kurzemē – 424, Zemgalē – 324, bet vismazāk Latgalē – 235.

Iniciatīvai  pievienojušies uzņēmumi pārstāv gandrīz visas tautsaimniecības jomas, piemēram, pārtikas ražošana un tirdzniecība, komunālo, finanšu, medicīnas, apdrošināšanas, būvniecības un sakaru pakalpojumus.

 Jūlija vidū iniciatīvas “Godīgs eiro ieviesējs” memorandu valdības vārdā parakstīja Ministru prezidents, ekonomikas ministrs un finanšu ministrs. Savukārt, no uzņēmēju puses to parakstīja Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas, Latvijas Līzingu devēju asociācijas, Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, kā arī Latvijas Tirgotāju asociācijas pārstāvji, apliecinot savu biedru atbalstu godprātīgas uzņēmējdarbības principiem.

Uzņēmēju iniciatīvas “Godīgs eiro ieviesējs” mērķis ir veicināt godprātīgu un caurskatāmu eiro ieviešanu Latvijā, kas aicina uzņēmējus un individuālā darba veicējus veikt pareizu un precīzu cenu pārrēķinu un norādīšanu pirms un pēc eiro ieviešanas Latvijā.

Uzņēmēju pievienošanās memorandam ir brīvprātīga un ar pievienošanās brīdi uzņēmējs saviem klientiem un sadarbības partneriem apliecina godprātīgu un atbildīgu uzņēmējdarbības praksi un šī memoranda pamatprincipu ievērošanu uzņēma ikdienas darbā.

Latvijas eiro ieviesīs 2014.gada 1.janvārī. Latu maiņas kurss pret eiro saglabāts līdzšinējais Latvijas Bankas oficiālais kurss – 0,702804 lati par vienu eiro.

LA.lv
LE
LETA
Uncategorized
Mihaela Šūmahera “Ferrari” pārdots izsolē par rekordcenu
17. novembris, 2017
LE
LETA
Uncategorized
Stalone noliedz apsūdzības seksuālā uzbrukumā kā “smieklīgas”
17. novembris, 2017
LE
LETA
Uncategorized
Berluskoni nebūs jāuztur bijušā sieva, škiroties no 1,4 miljoniem eiro mēnesī
16. novembris, 2017

Lasītākie raksti

Par svarīgo

MA
Māris Antonevičs
Latvijā
Ministra dēļ atkāpjas no tradīcijas
6 minūtes
LE
LETA
Sports
Jēkabsone-Žogota kandidēs uz LBS prezidenta amatu
18 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
“Tet” plāno investēt 31 miljonu eiro interneta infrastruktūrā un attīstībā
12 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Deputāti saņem materiālus par OIK uz 10 000 lapām
1 stunda
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Kā aprēķina priekšlaicīgās pensijas vecumu
44 minūtes